ogi1701
Posty: 35
Rejestracja: 12-07-2012 10:20

22-03-2017 20:13

Witam. Wracam do gitary po ponad rocznej przerwie i mam zamiar zacząć całą zabawę od początku. Nigdy niczego nie nagrywałem, ale myślę że może to być bodziec do cięższej i systematycznej pracy której mi kiedyś zabrakło... Mam do was pytania początkującego. Oczywiście starałem się uzyskać odpowiedzi na nie poprzez czytanie innych tematów ale cóż...

Posiadam wzmacniacz którego dźwięk lubię, dodatkowo w zeszłym tygodniu nabyłem coś takiego jak Boss Blues Driver 2 i jestem w trakcie testowania tego urządzenia. Pytanie brzmi: Czy chcąc nagrać dźwięk ze wzmacniacza wspartego efektem muszę nabyć interfejs? Jest wiele filmików na YouTube w którym ludzie nagrywają gitarę bez udziału wzmacniacza. Ja chciałbym nagrać właśnie dzwięk mojego Vox'a Pathfindera 15R. Czy wystarczy przejściówka z dużego na małego Jacka i podpięcie wyjściem Line Out ze wzmacniacza do odpowiedniego wejścia w komputerze? Mam całkiem porządny sprzęt komputerowy jeśli ma to znaczenie... Jeśli jednak potrzebny jest interfejs to mam drugie pytanie. Wypatrzyłem już że jeśli będzie trzeba to kupię Focustite'a i zastanawiam się czy bez mikrofonu się obejdzie? Czy jest możliwe nagranie dźwięku ze wzmacniacza poprzez interfejs i odsłuchanie dokładnie takiego samego dżwięku później w komputerze? Wiem że to chyba mało prawdopodobne bo po co byłoby wogóle kupować mikrofon... Nie krzyczcie. Uczę się....
Obrazek

Obrazek

Wróć do „Gitara i komputer”