Seroocs
Posty: 18
Rejestracja: 16-08-2013 14:21

23-01-2017 00:10

Chodzi mi o multiefekt, który ma wyjscie symetryczne.

Gitara -> multiefekt -> interfejs audio -> komputer

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ze jesli procesor ma wyjscie symetryczne to jesli podlacze gitare. ktora wysyla sygnal niesymetryczny przez procesor do interfejsu kablem symetrycznym, to mi ten procesor zsymetryzuje sygnal? Jesli tak to oplaca sie dokladac do tego schematu di-box, aby nie wiem, impedancje gitary zmiejszyc i wyrownac sygnal? Nie wiem czy procesor gitarowy takie zabiegi robi ;p.

Jesli ktos ma wiedze na ten temat, to bede wdzieczny za oswiecenie mnie.
Obrazek
Epiphone AJ 220SCE

Obrazek
Schecter Omen Extreme

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

23-01-2017 08:13

Jeśli masz na myśłi podłączenie do komputera to wystarczy multi z wbudowanym interfejusem audio i po sprawie.

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

23-01-2017 10:55

sss pisze:Jeśli masz na myśłi podłączenie do komputera to wystarczy multi z wbudowanym interfejusem audio i po sprawie.


Chyba nie o to mu chodziło :)

Seroocs, dibox nic nie zmieni jeśli wysyłasz z multi sygnał symetryczny, ważne jedynie, żeby na linii multi-interfejs był przewód stereo, a najlepiej stereo jack-xlr. No i kwestia dźwiękówki, jeśli ma gniazdo xlr to sprawa prosta, jeśli tylko jack, musisz się rozeznać czy port jest stereo. Jeśli nie, to żaden symetryczny nie wejdzie do karty.

Aha, skąd wiesz, że procesor ma wyjście symetryczne? Jakaś specka Ci powiedziała?
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

Seroocs
Posty: 18
Rejestracja: 16-08-2013 14:21

26-01-2017 22:22

Tak jest, w specce jest napisane ze "symetryczne wyjscie do bezposredniego laczenia z systemem naglasniajacym", Skoro pisza, ze jest symetryczne bezposrednio do naglosnienia, to tu wydaje sie jasne ze symetryzuje sygnal, ale widzialem multi w ktorych nie jest to tak jasno napisane i co prawda sa wyjscia xlr, ktore sa sila rzeczy symetryczne, tylko nie wiem, czy to rowna sie ze stwierdzeniem, ze kazdy multi z wyjsciem symetrycznym symetryzuje sygnal :P.
W przypadku wyjscia xlr w multi to chyba nawet moge podlaczyc go do interfejsu kablem xlr zenskim meskim ;p.

Widac, bede musial polaczyc ze soba te dwa, gdy bede mial mozliwosc i zobaczyc jak to wyglada. Bo np. w di-boxie moge tez odciac mase sygnalu, nie wiem czy multi moga to robic, byc moze niektore tak, tak samo jak niektore maja wyjscie symetrycznie, niektore nie.
Obrazek
Epiphone AJ 220SCE

Obrazek
Schecter Omen Extreme

Wróć do „Gitara i komputer”