Demonologyy
Posty: 142
Rejestracja: 22-03-2015 13:00

25-12-2016 19:58

Witam,

jestem początkującym gitarzystą. Naukę zaczynam po raz drugi, bo wcześniejsze zmagania kończyły się nieudolnym uczeniem się pojedynczych fragmentów piosenek, bez dbania o technikę itd. Nie wiem czy było to spowodowane gitarą (Sounder Stratocaster), ale mam nadzieję, że z nową pójdzie mi lepiej.
Chciałbym poznać jak najlepsze darmowe źródła. Wolałbym nie czerpać wiedzy z kilku różnych miejsc, bo czasem nieco się różnią. Mam dwie książki Gitara dla bystrzaków Jona Chappella i Marka Phillipsa oraz Gitara elektryczna. Podstawy gry, z czego w pierwszej poza treścią merytoryczną jest dużo opisu, a druga jest dla mnie mocno niezrozumiała.
Na oku mam aplikację Yousician, ale jeszcze nie testowałem. Myślę, że kursy na gitarę akustyczną też będą odpowiednie, bo gra jest raczej podobna.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 900
Rejestracja: 22-02-2011 08:06

26-12-2016 04:03

z doświadczenia powiem Ci że najlepszym darmowym źródłem wiedzy jest dobrze grający Przyjaciel:)-takie wspólne granie jest bezcenne
Obrazek
Obrazek

Demonologyy
Posty: 142
Rejestracja: 22-03-2015 13:00

26-12-2016 11:44

Niestety w mojej okolicy nikt nie gra :(

MuzycznyBass
Posty: 3
Rejestracja: 04-01-2017 08:57

04-01-2017 09:23

Nie wolisz spróbować po prostu nauki gry w jakiejś szkole? Ja gdy zaczynałem uczyć się grać również próbowałem robić to samodzielnie, jednak dopiero gdy zdecydowałem się na szkołę (polecam jeśli jesteś z Poznania http://www.swiatgitary.com.pl ) to pojawiły się znaczące efekty. Ucząc się samemu nikt niestety nie podpowie Ci co robisz źle i jak masz to zmienić. A najgorzej jest jak nabierzesz złych nawyków, bo trudno się ich później pozbyć

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”