Awatar użytkownika
biegnoncy
Posty: 2
Rejestracja: 23-06-2010 18:42

05-10-2016 18:00

Witam.

Niecałe 2 lata temu nabyłem nowego Randalla RD100 (było to w styczniu 2015 więc jeszcze jest na dwuletniej gwarancji ale postanowiłem najpierw poznać Wasze opinie). Problem polega na tym, że na obu kanałach przesterowanych co chwile słabnie gain a głośniki cicho strzelają/popiardują. Do tego na tym mocniejszym przesterze po podkręceniu gałki gain'u o jakieś 75% wzmak zaczyna piszczeć. Coś w podobie do sprzężenia zwrotnego z mikrofonu ale nie aż tak przeraźliwe no i temu piszczeniu towarzyszy szum. Pisk wydobywa się z głośników tylko wtedy kiedy nie gram. Na kanale czystym nie dzieje się absolutnie nic. No i tutaj pytanie. Czy ktoś z Was wie może czy to będzie oznaka zużytych lamp czy lepiej od razu uderzać do sklepu gdzie head został kupiony? Wcześniej grałem na hybrydzie więc wzmaki lampowe to wciąż dla mnie czarna magia.

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Nie jestem wariatem, jestem helikopterem!

Awatar użytkownika
biegnoncy
Posty: 2
Rejestracja: 23-06-2010 18:42

14-12-2016 17:03

W razie gdyby ktoś miał w przyszłości podobne ekscesy - właśnie odebrałem wzmak z serwisu, wymiana lamp na końcówce mocy wyeliminowała wszelkie problemy. Pozdro wszystkim.
Nie jestem wariatem, jestem helikopterem!

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”