Awatar użytkownika
Jumper21
Posty: 4
Rejestracja: 17-01-2011 16:19

10-12-2016 18:28

Witam, kiedyś już próbowałem się uczyć gry na gitarze, niestety poległem, nie wiem czy to przez wiek i inne głupoty które miałem w głowie. Od dłuższego czasu zbierałem się do tego, żeby znowu zacząć się uczyć, sprzęt już mam zakupiony, lecz nie wiem kompletnie od czego mam zacząć, może podrzucicie mi jakieś linki do dobrych kursów, lub wypiszecie od czego zacząć, jakie ćwiczenia stosować itp. I jeszcze mam mały problem, otóż mam Ibaneza GSA60 z ruchomym mostkiem, niestety zauważyłem, że gitara gubi strojenie :/ Jak to naprawić? Z góry dziękuję za pomoc
ObrazekTyme P-200BK ObrazekVox Pathfinder 10

Awatar użytkownika
Jumper21
Posty: 4
Rejestracja: 17-01-2011 16:19

11-12-2016 12:00

Widzę, że szanowni użytkownicy forum są strasznie pomocni :) Nikt mi nie pomoże?
ObrazekTyme P-200BK ObrazekVox Pathfinder 10

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

11-12-2016 13:53

No bo jak Ci pomóc? Kursu Ci tu nikt nie przeprowadzi, w internecie jest tego tyle, że same linki zajęłyby pół forum i w sumie zajmują - wystarczy użyć forumowej szukajki. A że narzekasz na to, że kiepski ruchomy most powoduje rozstrajanie gitary? To tak jakbyś narzekał, że zerwana struna nie daje się nastroić - oczywista oczywistość.. Ten most nadaje się ewentualnie do zablokowania, jako tremolo nie ma najlepszych opinii. Już wiesz czemu.

Reasumując:
1. użyj szukajki
2. przestań narzekać

Pomogłem?
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
Jumper21
Posty: 4
Rejestracja: 17-01-2011 16:19

11-12-2016 15:22

Witam, ale ja wcale nie narzekam, czy to źle,że chcę się dowiedzieć od czego najlepiej zacząć? Nie chce, żeby ktoś mnie prowadził za rączkę, tylko chciałem nakierowania, chyba po to jest ten dział, ale lepiej przecież robić offtopic. Czy ktoś mógłby sensownie odpisać na mój post?
ObrazekTyme P-200BK ObrazekVox Pathfinder 10

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

11-12-2016 16:02

Przecież Ci napisałem...

Powtórzę:
1. Poszukaj na forum, jest milion postów na ten temat, a jak nie forum, to w Internecie multum kursów znajdziesz
2. Masz kiepski most, będzie się rozstrajał - przestań narzekać, możesz go ewentualnie zablokować

Coś jeszcze powtórzyć?
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
RiffingMan
Doradca
Posty: 487
Rejestracja: 28-05-2011 21:56

11-12-2016 17:28

Jakbym musiał koniecznie wskazać jedno źródło, to poleciłbym to: http://www.fretjam.com/. Nic jednak nie zastąpi dociekliwości, a co za tym idzie umiejętności korzystania z wyszukiwarki (jak to 6nt podkreśla). Zablokowanie kiepskiego mostu to oczywiście jedyny sensowny pomysł, można oczywiście most wymienić, ale to nie ma za bardzo sensu ze względu na koszt całej operacji.
Praktyka > Teoria > Sprzęt
Służę pomocą w zrozumieniu teorii muzyki, wystarczy wysłać prywatną wiadomość.

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”