Korni

22-02-2016 11:53

Hejka,
Moja pociecha chęć nauki gry na gitarze wyssała chyba z mlekiem matki. O ile ja nie chodziłam do żadnych szkół myślę o zapisaniu Juniora do tzw. przedszkola muzycznego gdzie zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez godzinę np w http://mm.edu.pl/nauka-gry-na-gitarze/. Myślicie, że to dobry pomysł wysyłać w tym wieku dziecko na takie zajęcia? Jakie macie doświadczenia?

Chojar

22-02-2016 13:30

Napiszę ci z trochę innej perspektywy, bo nie jestem rodzicem. Mam siostrę w wieku 5 lat, próbowałem ją nauczyć grać coś na gitarze. Dzieci w tym wieku mają bardzo małe ręce. Siostra miała problem z chwyceniem akordów takich jak d, G, E. Grubsze struny sprawiały jej problem, a przy d nie mogła położyć palcu na 3 różnych progach. Mam jeszcze jedną siostrę 10lat w tym wieku normalnie radzi sobie z prostymi piosenkami, jednak woli grać na keyboardzie.

Awatar użytkownika
6nt

22-02-2016 16:35

Bardzo indywidualna sprawa, spróbuj, ale jak tylko coś będzie nie tak, odpuść i spróbuj za dwa lub trzy lata.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."
Obrazek

Awatar użytkownika
chodnik

22-02-2016 22:43

Ciężka sprawa. Oczywiście są mali Chińczycy i Koreańczycy, którzy wymiatają w tym wieku, ale pewnie ich nikt nie pytał, czy chcą.
Musiałbyś zainwestować w gitarę rozmiar 1/4, bo to chyba jedyny rozmiar do ogarnięcia w tym wieku. Jak zabraknie zapału, to za 2-3 lata na próbę trzeba by kupić większą gitarę, pewnie 1/2. Tak więc głównie to jest kwestia kasy ile chcesz wydać teraz/potem. Gitary w takich rozmiarach to często badziew (z resztą jak w każdym) a dodatkowo nie ma ich zbyt wiele. Przez internet bym nie eksperymentował raczej, warto wziąć do ręki przed zakupem.
Rozważ też prywatne lekcje, gdyby z przedszkolem nie szło.
665 sąsiad diabła

Awatar użytkownika
6nt

23-02-2016 06:17

Za 2-3 lata spokojnie 3/4. Mój młodszy junior na takiej gra.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."
Obrazek

Awatar użytkownika
Guitarfun21

08-12-2016 10:21

Witajcie,
wiadomo, że im wcześniej dziecko zacznie uczyć się grać, tym lepiej dla niego. To kwestia indywidualna, ale warto spróbować, choć tak na "spokojnie" żeby dziecka nie zrazić na samym wstępie, ba najważniejsze jest by sprawiało mu to przyjemność ;) Słyszałam ostatnio, że warto zajrzeć na tą stronę http://szukamszkoly.com/

duende1987

11-09-2017 08:15

W tym wieku dzieci powinny uczyć się prostych rzeczy, niekoniecznie od razu akordów - bo mięśnie dłoni rozwijają się w okolicy 6-7 roku życia (dlatego uczymy się pisać dopiero w tym wieku i dopiero w tym wieku zaczyna nam to wychodzić i możemy to kontrolować). Ale generalnie nie ma przeciwwskazań - pod warunkiem, że nauka prowadzona jest w sposób świadomy, przez doświadczonego nauczyciela, bo inaczej można narobić więcej szkód (kontuzje, zniechęcenie do muzyki w ogóle), w tym wieku nauka ma być głównie zabawą, bez oczekiwania spektakularnych efektów. Nie jesteśmy Chińczykami w końcu :) (swoją drogą, oni muszą być bardzo tresowani, żeby w tak młodym wieku aż tak wymiatać).

Wróć do „Warsztaty gitarowe / Szkoły gitarowe”