jakub97sc
Posty: 2
Rejestracja: 19-11-2016 22:32

19-11-2016 23:25

Czołem wszystkim forumowiczom :-)
Przychodzę dzisiaj z kwestią nurtującą mnie już od kilku dni. Otóż mam w domu elektroakustyka, który służy mi już kilka lat. Brzdękam sobie na nim w domu, działkach, ogniskach itp. I tak mi się uwidziało, żeby zrobić mu lekki lifting (lub jak kto woli - wiejski tuning). Zamówiłem sobie kilkadziesiąt naklejek, którymi chcę pokryć cały front pudła.
I tutaj pierwsza kwestia: czy naklejki na pudle w jakiś sposób mogą wpłynąć na brzmienie? Cóż, pytanie brzmi idiotycznie, ale naczytałem się czegoś na internecie i chciałbym to zweryfikować ;-)
Druga sprawa to naklejki na progach. Chodzi mi po głowie pomysł z ozdobieniem wyróżnionych progów (w sensie 5,7,9 itd.). Chciałem nakleić na ich całej powierzchni naklejki, które ogarnąłbym samodzielnie (w sensie czysty papier do naklejek plus drukarka laserowa). I podobne pytanie - czy naklejki na progach mogą sprawić, że brzmienie się pogorszy (czy też napotkam jakieś problemy w graniu)?

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

20-11-2016 20:38

Pogorszy pewnie jakość, ale tk tylko przy super nagraniu i tylko jak dasz do odłuchu jakiemuś aufiofilowi. Nie ma to znaczenia, kiedy brzdąkasz sobie w domu, czy przy ogniskach. Naklejki między progami - zależy jak dobrze grasz, teoretycznie strune przyciskasz na progach, nie dodykając podstrunnicy.
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

jakub97sc
Posty: 2
Rejestracja: 19-11-2016 22:32

21-11-2016 21:50

I takiego konkretu oczekiwałem. Dzięki serdeczne za odpowiedź :)

Wróć do „Zrób to sam”