Cygan
Posty: 7
Rejestracja: 12-06-2015 17:22

11-11-2016 13:39

Czesc,
mam na imię Kamil i mam 15 lat. Swoją przygodę z gitarą zacząłem około 2 lata temu. Na poczatku był to zestaw na start w postaci Epiphone Les Paul Slash AFD Special II z dołączonym piecykiem.
Wszystko szło dobrze. Nauka akordów a potem przejście do riffów. W pierwszym roku byłem bardzo zadowolony z progresu. Wszystko szło gładko i codziennie przyswajałem nowe umiejętności.
W pewnym momencie uznałem, że brzmienie mojego zestawu nie jest już wystarczające i postanowiłem kupić Gibson SG Special 2015 i wzmacniacz Line-6 Spider IV 30W. Dokupiłem także multiefekt Digitech RP 355.
Pojawiają się coraz większe wątpliwości i chwile przygnębienia. Od jakiegoś czasu czuję, że to co potrafię na ten moment to wciąż za mało.
Brakuje mi teorii bo nie wiem skąd jej czerpać i od czego zacząć.
Nie jestem wstanie jeszcze sprawnie obsługiwać multiefektu.
Nie mam pojęcia czy może nabyć jakiś program komputerowy aby połączyć mój sprzęt aby zacząć działać. Może tworzenie coverów.
Moja gra polega teraz na uczeniu się coraz to nowych Riffów i tak w kółko. Nie wiem jak ruszyć na poziom wyżej.
Jeżeli miałbym się jakoś scharakteryzować to gram trash metal i rock w stylu zespołów Metallica, Slasha, Guns 'n Roses i Nirvana.
Liczę, że mi pomożecie bo jestem w martwym punkcie. Nakierujcie mnie na jakieś materiały wideo, szkoleniówki, może jakaś literatura w języku polskim?
Czym się inspirować i jak się motywować bo ostatnio z tym coraz gorzej.
Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

11-11-2016 14:16

Potrzebujesz nauczyciela, który Tobą pokieruje. Jesteś w wieku, w którym albo rzucisz gitarę w kąt, albo musisz przycisnąć i solidnie ćwiczyć codziennie z planem, żeby zostać muzykiem. Poszukaj naprawdę dobrego nauczyciela w swoim mieście.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
Sebal
Posty: 210
Rejestracja: 08-08-2009 00:04

11-11-2016 17:47

6nt pisze:Potrzebujesz nauczyciela, który Tobą pokieruje. Jesteś w wieku, w którym albo rzucisz gitarę w kąt, albo musisz przycisnąć i solidnie ćwiczyć codziennie z planem, żeby zostać muzykiem. Poszukaj naprawdę dobrego nauczyciela w swoim mieście.


Amen. Zazdroszczę Ci wieku, bo teraz na prawdę masz zajebiście duże szanse na rozwój. Z jakiego jesteś miasta? :)

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 900
Rejestracja: 22-02-2011 08:06

12-11-2016 06:48

Popieram-szukaj nauczyciela(mądrego:):)),także zazdroszczę Ci wieku,ja mam już bliżej niż dalej i mam wrażenie że zmarnowałem sporo czasu-głowa do góry i do roboty:)
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”