KacperK
Posty: 3
Rejestracja: 07-10-2016 13:52

07-10-2016 14:05

Witam serdecznie na samym poczatku przepraszam za bledy , ktore popelniam , jest to spowodowane pisaniem na telefonie. Pisze do was poniewaz potrzebuje waszej pomocy a mianowicie chodzi o penatonike. Wiem ze jest wiele tematow na ten temat ale nie moge wlasnie znalezc odpowiedzi. A wiec wiem co to pentatonika ,wiem ze sa superpozycje znam pentatonike amol i superpozycje tez . A teraz do sedna sprawyv . Pentatonika amol ma dzwieki acdeg. Super pozycje sa na reszcie dzwiekow czyli cdeg . Jezeli bym chcial zrobic pentatonike molowa na dzwieku np d to mam takie dzwieki d fis gis ais cis. Bo pentatonika wzor to 32232 tak?. I jeszcze jedno pytanie supervpozycje sa na reszczie dzwiekow tak? Ksztalt tych super pozycji na gryfie jest taki sam jak w a mol?

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

07-10-2016 20:59

KacperK pisze:(..) Wiem, ze jest wiele watkow na ten temat, ale nie moge znalezc odpowiedzi. Wiem, co to pentatonika, wiem, ze sa superpozycje, znam pentatonike a-moll i superpozycje tez. A teraz do sedna sprawy. Pentatonika amol ma dzwieki acdeg. Superpozycje sa na reszcie dzwiekow, czyli cdeg. Jezeli bym chcial zrobic pentatonike molowa na dzwieku np. d, to mam takie dzwieki d fis gis ais cis. (Bo pentatonika wzor to 32232, tak?) I jeszcze jedno pytanie: superpozycje sa na reszczie dzwiekow, tak? Ksztalt tych superpozycji na gryfie jest taki sam, jak w a- moll?


...nie chcę mieć telefonu, cieszę się, ze chodziłem do szkoły. Polskie znaki sobie dopisz, całość przepisz 100x.

Z drugiej części twojego posta wynika, że w pierwszej piszesz rzeczy luźno związane z prawdą -- niby coś wiesz, nie możesz znaleźć (ale nie piszesz, czy szukałeś -- może to i lepiej...), później zadajesz pytania o co, co niby wiesz...

Było 1000x do wyrzygania. I tu i na YT, wystarczy tylko umieć wpisać coś stosownego do szukajki. Aha, umieć wpisać, hehe... Naści. Lokalny folklor:

poradnik-pentatonika-t89988.html
dla-tych-ktorzy-maja-problem-z-ogarnieciem-pentatoniki-t62485.html
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

KacperK
Posty: 3
Rejestracja: 07-10-2016 13:52

14-10-2016 14:55

Panie starahuta z postu, ktory Pan napisal wynika ze niepotrafi Pan czytac dokladniej i rozumkwac to co ktos napisal . Chyba jasno na samym poczatku napisalem ze robie bledy przez telefon (nieuzywam w nim polskich znakow bo nie mam ustawione ). Czy to tak trudno zrozumiec ? Po 2 w dalszej czesci tematu zadalem pytanie , na ktore NIE MOGE ZDOBYC INFORMACJI. Mimo ze czytalem ten post co Pan mi podal strone, poniewaz w nim nie ma tych informacji , o.ktore sie pytam .

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

15-10-2016 19:54

KacperK pisze:Panie starahuta z postu, ktory Pan napisal wynika ze niepotrafi Pan czytac dokladniej i rozumkwac to co ktos napisal . Chyba jasno na samym poczatku napisalem ze robie bledy przez telefon (nieuzywam w nim polskich znakow bo nie mam ustawione ). Czy to tak trudno zrozumiec ? Po 2 w dalszej czesci tematu zadalem pytanie , na ktore NIE MOGE ZDOBYC INFORMACJI. Mimo ze czytalem ten post co Pan mi podal strone, poniewaz w nim nie ma tych informacji , o.ktore sie pytam .


1. przed "z postu" winien być przecinek, podobnie po "wynika". Nie jestem "starahuta z postu", jem dużo, bo lubię;
2. "nie potrafi" pisze się osobno;
3. rozumkwac?
4. "to, co ktoś napisał"
5. przed kropką i przecinkami nie powinno być spacji.
6. przed "bo" powinien być przecinek
7. na pytania zdobywa się odpowiedzi, nie informacje
8. post, co mi pan... i raczej nie "co", tylko "który".
9. się pytam, czy pytam -- tego już nie rozsądzę.

Jednym słowem: tłumacz się dalej telefonem... Siad, pała.

A rozumienie pentatoniki... pffff... ja nie rozumiem, bo i po co. Polecam, to dobre podejście. Choć ja mam ten komfort, że jeśli zechcę, to poczytam i zrozumiem.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Wróć do „Poradniki (teoria, nauka gry)”