szurek
Posty: 23
Rejestracja: 28-05-2012 20:16

30-09-2016 18:36

Cześć!
Mam lampowego laneya cub12 z reverbem. Zawsze miałem multiefekt, ale postanowiłem kupić sobie kostki. Zacząłem od overdriva. Z racji, ze to moja pierwsza przygoda z kostkami i z piecem lampowym nie mam pojęcia jak to łączyć. Wszędzie czytam, ze przestery powinno sie wpinać między gitara a przedwzmacniaczem. Moim zdaniem brzmi to tragicznie, ogrywalem tak nawet legendarnego tube screamera i jaj nie urywał. Natomiast jak podpiąłem moja kostkę w pętle efektów to jest bardzo fajnie. Mogę wtedy kombinować jeszcze z przesterem w piecu. I moje pytanie brzmi: czy jest jakaś reguła? Mój piec jest po prostu kiepski? I jak to jest z połączeniem. Jak w przód podpinam przester to rozumiem ze gain z pieca ma być na zero? Z pieca ma być czyste brzmienie?
Dzięki za odpowiedzi :cheers:

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

30-09-2016 21:19

Reguły regułami, ale nikt nigdy nic nie stworzył powtarzając utarte reguły. Eksperymentować zawsze warto.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 900
Rejestracja: 22-02-2011 08:06

01-10-2016 06:48

Utarło się ze przestery w linię a modulacyjne w pętlę-powiem Ci że przerobiłem wszystkie możliwe kombinacje i cały pedalboard wpinam w linię,tak mnie najbardziej odpowiada
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Distortion / Overdrive”