Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

15-09-2016 01:40

Na wstępie sprawy techniczne:
Przy próbie pobrania pliku wyskakuje komunikat o złośliwym oprogramowaniu. Nie ma tam wirusa, jedynie strona świruje. Nie trzeba tego jednak pobierać, bo na stronie jest bezpośredni player. Poza tym według playera ten utwór ma trwać ponad godzinę, co też jest błędem strony, bo w rzeczywistości trwa on nieco ponad 10 minut, co i tak jest moją najdłuższą kompozycją.

A teraz opis utworu.
Kompozycja jest oczywiście w stu procentach własna, tak jak i wszystkie nagrane ścieżki, zarówno gitarowe, smyczkowe jak i perkusyjne.
Nagrywam bardzo rzadko, ponieważ nie ma do tego głowy tak jak dawniej, ale tym razem miałem sporą motywację, ponieważ zostałem poproszony o napisanie utworu do filmu. Niektórzy forumowicze mówili, że potrafię tworzyć muzykę filmową lub do gier, więc zgodziłem się i napisałem ten utwór.
Jakość nie jest najlepsza, bo na więcej nie pozwala mi interfejs we wzmacniaczu. Wiem też, że miejscami są niedoskonałości rytmiczne, czasem coś zatrzeszczy, ale nie jestem najlepszym gitarzystą. :)
Koniec gadania. Nie wiem kiedy wrzucę kolejny utwór, ale biorąc pod uwagę, że mam sporo pracy, obowiązków itp, pewnie nie będzie to zbyt szybko.
Mam nadzieje, że Wam się spodoba. :)
Pozdrawiam!

http://www.wyslij-plik.pl/pokaz/903000---ftvp.html
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

rafi23
Posty: 1302
Rejestracja: 04-06-2015 15:26

15-09-2016 13:02

Fajny motyw od 2.18, powiedź ten metronom w tle to tak celowo, czy zapomniałeś wyłączyć ? troszkę chyba za długie nagranie, to jedyne ale.

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

16-09-2016 19:24

Ten metronom to w rzeczywistości stary zegar, który miał być w tle, więc to zabieg celowy. :)
A co do długości, to chciałem by to było długie. :)
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Awatar użytkownika
Glazus
Posty: 45
Rejestracja: 09-04-2010 21:23

16-09-2016 19:55

Nie lepiej wrzucić to również na youtube?
Nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

16-09-2016 20:18

Lepiej, ale póki co mam na to za słaby internet. Dopiero od następnego tygodnia będę mógł sobie na to pozwolić.
No chyba, ze chodzi Ci o film, to wtedy trzeba czekać dłużej, bo nie wiem kiedy będzie gotowy. :)
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

16-09-2016 21:26

Bardzo smaczne; szczególnie, że trochę marszem tureckim posypane ;)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Adios
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 29-12-2008 12:20

17-09-2016 21:54

Kompozycja jak zwykle super, zwłaszcza środkowa część, ale mam wrażenie że popłynąłeś z rytmem trochę bardziej niż zwykle, co czasem mnie troszkę rozpraszało. Jak będzie gotowy film to daj znać, chętnie zobaczę cały efekt audiowizualny :)
Martch, Takamine EG-116

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

17-09-2016 22:23

starahuta pisze:Bardzo smaczne; szczególnie, że trochę marszem tureckim posypane ;)


Co prawda nie myślałem nigdy o tym w kategorii marszu, ale wielkie dzięki. :)

Adios pisze:Kompozycja jak zwykle super, zwłaszcza środkowa część, ale mam wrażenie że popłynąłeś z rytmem trochę bardziej niż zwykle, co czasem mnie troszkę rozpraszało. Jak będzie gotowy film to daj znać, chętnie zobaczę cały efekt audiowizualny :)


No rytm to niestety ta najsłabsza strona. Bardzo dawno nie nagrywałem utworów wielościeżkowych, a ten jest wyjątkowo skomplikowany (jak na mnie) i to stąd te niedociągnięcia.
Dzięki też za miłe słowa :)
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

17-09-2016 22:39

Fajny ten zegar, robi klimacik. Przypomina mi dźwięk 100-letniego śląskiego zegara, który wisi u mnie na ścianie. Fajna przestrzeń jest w tym graniu, da się odpłynąć przy tym. Drobne dłużyzny są tu akurat spoko, taki klimat. Jedną rzecz bym zmienił - żeby utwór "domknąć", pod koniec znów włączyłbym zegar, żeby na wyciszeniu znowu chwilkę szedł sam. Byłoby kompletniej, byłaby taka "klamra".
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

19-09-2016 01:43

6nt pisze:Fajny ten zegar, robi klimacik. Przypomina mi dźwięk 100-letniego śląskiego zegara, który wisi u mnie na ścianie. Fajna przestrzeń jest w tym graniu, da się odpłynąć przy tym. Drobne dłużyzny są tu akurat spoko, taki klimat. Jedną rzecz bym zmienił - żeby utwór "domknąć", pod koniec znów włączyłbym zegar, żeby na wyciszeniu znowu chwilkę szedł sam. Byłoby kompletniej, byłaby taka "klamra".


Jeżeli za "fajną przestrzeń" uważasz pogłos, to bardzo mnie to cieszy, bo uwielbiam reverby i pewnie trochę czasami z nimi przesadzam. Uwielbiam je do tego stopnia, że nawet zegar dostał malutki pogłosik. :D
Ogólnie ten utwór miał być senny, a konkretnie miał w pewien sposób nawiązywać do zasypiania i stąd na początku zegar, potem błogie zasypianie i sny właściwe. Puszczenie zegara na końcu nie byłoby takie głupie, ale wolałem pozostawić czystą perkusyjną gitarę. :)
Dzięki! :)
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

19-09-2016 08:40

Też bardzo lubię reverb. Tutaj absolutnie nie przesadziłeś. On właśnie dodaje przestrzeni, ale mi chodziło bardziej o to, że pozwalasz dźwiękom wybrzmieć i łączysz je tak, że całość tworzy takie (nie wiem jak to nazwać, nie jestem krytykiem muzycznym ) "powietrze". Bardzo relaksujący klimacik.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

26-09-2016 21:15

Miód na moje uszy! :D

Wielkie dzięki :)
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Wróć do „Wasza twórczość”