Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

19-09-2016 13:20

Moje pytanie jest następujące: przy nagrywaniu za pomocą mikrofonu i miksera zajmuję sobie jedyne w iPadzie złącze jack (wprowadzam nim do iPada sygnał z miksera, żeby następnie rejestrować dźwięk odpowiednim softem, np. GarageBand). Czy ktoś wie czy i jak uzyskać możliwość odsłuchu podkładu z iPada w trakcie nagrywania drugiej ścieżki? Bo to co gram spokojnie słuchawkami z miksera usłyszę, ale zależy mi na tym, by słyszeć podkład. Kurczę, pewnie rozwiązanie jest bardzo proste, ale jakoś mi umyka, może coś przekombinowuję?
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

19-09-2016 21:39

Nikt nie nagrywa na iPadzie? A może ktoś ma pomysł jakikolwiek? Czy na przykład rozdzielacz jack->2xjack rozwiązałby sprawę?
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

20-09-2016 08:27

6nt pisze:Czy na przykład rozdzielacz jack->2xjack rozwiązałby sprawę?


Nie sądzę, bo trójnik raczej nie rozdzieli sygnału na in/out.
Nie znam się na iPadach, ale jedyne co mi przychodzi do głowy - jeśli potrzebujesz tylko odsłuchu, to puścić już nagraną ścieżkę z innego źródła, dograć druga ścieżkę i dopiero edytować.
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

20-09-2016 08:45

No tak to wiem, ale właśnie po to próbuję korzystać z ipada, żeby uprościć do jednego urządzenia, nie bawić się w kilka i nie ciągnąć kabli do komputera (bo w komputerze to wiem jak to zrobić prościutko). Nie lubię sprzętów z "i" na początku, nie bez powodu. Natomiast iPad jest dla mnie wygodny, bo kładę go obok nut na stojaku i jadę z koksem...

Hmmm... co do rozgałęziacza, to fakt - pewnie masz rację. A może da się zrobić tak, żeby mimo podpiętego jacka puścić dźwięk "out" przez bluetooth? Hmmm... Może jednak ktoś lubi i zna się na "i"?
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

20-09-2016 13:15

Niestety Apple nie jest moja mocną stroną. Ale Bluetooth, ciekawe, może to zadziałać. Ja w domu mam chiński bajerek, tj odbiornik Bluetooth podłączony do wzmacniacza, tylko to nadal wymaga od Ciebie kolejnego 'sprzętu'... ;/
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

20-09-2016 15:23

Tak, takiego psztyncla też mam i spróbowałem... słyszałem i nagrało, ale nie jestem pewien czy nie nagrał mikrofon wbudowany w iPadzie, a w zasadzie chyba jestem pewien, bo jakość słabsza nieco i cicho trochę. Musze pokombinować... Niestety, Apple na stronie poinformowało mnie, że mój iPad nie jest objęty żadnym wsparciem technicznym i mogę sobie za 120 zł wykupić jednorazową poradę... Pogięło ich normalnie, jak ja nie lubię tej ich pazerności...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

25-09-2016 23:18

No cóż, poradziłem sobie trochę naokoło. Podpiąłem iriga i w niego wpiąłem mikser (w miejsce kabla gitarowego) i słuchawki. Myślałem, że bez interfejsu się obejdzie, ale jednak nie ma wyboru, kolejne urządzenie musi być.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

26-09-2016 00:30

Sam jestem 'minimalistą' ale jednak czasem bez zastosowania półśrodków się nie obejdzie... a szkoda :/
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

26-09-2016 09:41

Oj tak... a jak ktoś teraz by zechciał iPhone7 użyć do nagrywania to ma niezłe kuku, hehe. Bez gniazda jacka (nie wiem ile prawdy jest w tym, że wystarczy nawiercić obudowę w odpowiednim miejscu, ja bym nie ryzykował, gdybym był na tyle głupi, żeby dać za takie coś 4 patyki) można tylko przez BT, hahaha
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”