timcahiu
Posty: 1
Rejestracja: 13-09-2016 06:21

13-09-2016 06:25

Witam.
Mam pewien problem. Chciałabym pobawić się w studio muzyczne i nagrać swoją gitarę w warunkach domowych. Mam do dyspozycji gitarę elektryczną, piec Fender Mustang III i multiefekt DigiTech RP355, o którym słyszałam, że pozwala on na nagranie gitary przy użyciu odpowiedniego programu. Fajnie... Mam też Cubase LE5, zainstalowany, wszystko cacy. Moje pytanie to, jak mam nagrać swoją gitarę? W jaki sposób mam podłączyć DigiTecha do kompa? Kurde, w internecie chyba cały YT przeszukałam i nigdzie nie znalazłam sensownego poradnika... Dalej nie wiem co mam zrobić. Jeśli ktoś obeznany i już bawił się tym programem i DigiTechem proszę uprzejmnie o jakąś punktową instrukcję jak mam wszystko po kolei podłączyć i zacząć nagrywanie.

PS: kabel USB do efektu mam i sterowniki również ściągnęłam.

Z góry dziękuję kochani :> :guitar: :guitar: :guitar:

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

15-09-2016 15:05

Witaj,

Skoro masz sterowniki i pobrałaś program, nie powinno być problemu z używaniem RP 355.

Urządzenie ma port USB poprzez który podłączasz kablem RP355 do komputera:
Podłączenia z komputerem możesz używać na dwa sposoby
1) Jako edytora presetów w Twoim RP 355, do tego potrzebujesz aplikacji X-Edit™ Editor/Librarian software ( do pobrania ze strony Digitech)
2) Jako zewnętrznego interfejsu audio. Do tego potrzebujesz programu do nagrywania (tzw. DAW),
Możesz działać na załączonym do urządzenia Cubase LE 4, lub na dowolnym innym programie, jeśli posiadasz.

Zobacz po pierwsze czy Twój system operacyjny w komputerze wykrywa RP 355, po drugie sprawdź czy działa program X-Edit.
Jeśli tak, znaczy to że urządzenie jest sprawne.

Jeśli chodzi o Cubase, na pewno będziesz musiała poklikać w ustawieniach audio samego programu tak aby odpowiednio ustawić wejście i wyjście sygnału.

Naturalnie gitarę podłączasz do efektu, natomiast odsłuch na start powinnaś mieć przez gniazdo słuchawkowe efektu.

Pozdrowienia i powodzenia!
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

Wróć do „Gitary elektryczne”