olek007
Posty: 15
Rejestracja: 21-07-2016 23:06

29-08-2016 22:16

Witam. Mam pytanie. Ostatnio oglądam sporo koncertów Metallici i zaciekawiła mnie jedna rzecz. Mianowicie, zauważyłem, że James i Kirk często zmieniają kanały bez używania footswitcha. Poprostu z przetwornuka przy gryfie przełączają na przetwornik przy mostku. Nie były to też gitary typu les paul. Były to ich sygnowane gitary z dwoma lub trzema potencjometrami. U Jamesa był to jego Ken Lawrence explorer,a u Kirka KH Dracula. Proszę o odpowiedź, bo też czegoś takiego potrzebuję.

Pozdrawiam, A. Petryszyn

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

30-08-2016 09:50

Po prostu pisze się oddzielnie, to raz. Dwa -- nie spotkałem footswitcha do zmiany przystawek, ale dałoby się to zrobić; a na wszelki wypadek: jeśliś, nomen omen, noga z angielskiego, to foot = stopa, więc przełącznik na gitarze nie za bardzo się kwalifikuje, nawet Kurt Kombajn gitary nie deptał, tylko rozwalał, co w jego przypadku było rozsądne. Po trzecie: jak cię tak pali ciekawość, że popełniasz nadtwórczość w dwóch działach, to dopisz jeszcze w "Zrób to sam" i "Pośmiejmy się razem". Pamiętaj też, po czwarte, synu, że "Metalića" to całkiem zamożni ludzie -- może czujnik siły woli mają? A może kogoś nagranego pod sceną? Budka suflera, wisz-rozumisz, i z procy ktoś im szyje w te przełączniki kulkami z łożysk, fi 3/16". Aa że czasem trafia tak-se, bo zapił, to nieodżałowany Cyrk ucierpiał przez lata -- patrz, jaką zaplajstrowaną łapę ma. Choć z głuchoty go to nie tłumaczy. A po piąte: skąd wiesz w tym hałasie, że akurat zmieniają przystawki? Nie żebym wątpił w zdolność, ale na wszelki wypadek podpowiadam, że może to być co innego. Co nie znaczy, że musi.

Po szóste: powodzenia w dociekaniach.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Wróć do „Poradniki (teoria, nauka gry)”