2001mati3
Posty: 14
Rejestracja: 22-08-2016 20:26

22-08-2016 20:34

Witam. Chciałbym rozpocząć zabawę z gitarą elektryczną i mam kilka pytań.

1. Jak otrzymać taki "elektryczny" dźwięk z gitary elektrycznej. Np.: https://www.youtube.com/watch?v=O19VfbZ_nlA , wystarczy sam wzmacniacz i gitara czy trzeba mieć coś jeszcze?
2. Szukałem czegoś na początek i natknąłem się na gitarę IBANEZ GSA60-WNF(nowa). Będzie to dobry wybór na rozpoczęcie przygody, czy może polecicie coś lepszego?
3. Czy wzmacniacz Vox PATHFINDER 10 to dobry wybór?(nowy)
4. Do czego służą multiefekty?
Ostatnio zmieniony 22-08-2016 21:27 przez 2001mati3, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

22-08-2016 20:44

Jaką muzykę chcesz z tego wydobywać? Poprzeglądaj przeszłe tematy ("gitara do metalu/rocka/punka/etc.")...
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

2001mati3
Posty: 14
Rejestracja: 22-08-2016 20:26

22-08-2016 20:48

Nie znam się zbyt na gatunkach muzycznych ale wolę "lżejszą" muzykę. Nie interesuje się rockiem, metalem itp.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

22-08-2016 21:16

W tym kawałku masz stratocastera z trzema singlami, do tego lekki przester (może być z pieca).
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

22-08-2016 22:42

Usłyszałeś, że to single, czy wyczytałeś?
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

22-08-2016 22:50

Zobaczyłem i usłyszałem, jakbyś czytał post w całości zamiast się rzucać od razu jak zwykle, też byś pewnie zauważył :P
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

22-08-2016 22:54

Przeczytałem w całości, że informujesz autora, że grajek ma Strato SSS. Gdzie tu "rzucanie się" -- racz wskazać. Zapowiada się zabawa w redefinicje albo w zrobienie starejhuty w wuja.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

23-08-2016 10:21

Żeby podbudować magiczny nastrój, dodam, że to Fender.
:lol:
Jeśli przeczytałeś, przeczytaj jeszcze raz, tylko tym razem cały wątek. W pierwszym poście jest link (odnośnik, inaczej pisząc) - kliknij, a olśni Cię nagle niesamowity napływ wiedzy.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

23-08-2016 10:34

Ach, Fender... Pięknie, nie zauważyłbym. Ale niestety pytanie pozostaje -- skąd wiesz, że ma oryginalne przystawki, i nawet jeśli ma, to skąd wiesz, że od zawsze były to single? Przy czym podpowiem, że sześć "kropek" na przystawce wcale nie świadczy (alas!) o tym, że cewka jest jedna. To jak, rzucam się, czy może dociekam i drążę o szczegóły. Nb. obejrzawszy część filmiku, nie bój się, a że (dobrym zwyczajem raffa-naście) napisałeś "post" zamiast "wątek" -- twój "bad", ale widzę, że już się poprawiło. Dobrze rokujesz, zwłaszcza w kwestii magii.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

23-08-2016 10:41

Hahahaha... jak zwykle... Zauważ, że napisałem "post", ale że Tobie trzeba łopatą, to dodam: "PIERWSZY post w tym wątku", czyli jedyny na który powinno się odpowiadać, jeśli chce się udzielić koledze pomocy, a nie jak zwykle...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

23-08-2016 10:45

Jak zwykle -- jesteś amatorem grającym Besserwissera. Ale jeśli cię to cieszy, nie będę ci w tym przeszkadzać, gołębiu z sygnaturki

ps "Zobaczyłem i usłyszałem, jakbyś czytał post w całości zamiast się rzucać od razu jak zwykle, też byś pewnie zauważył :P"
- nie widzę tu słowa pierwszy. Czytałem pierwszy, bo tylko tam był jakikolwiek utwór, ale o singlach nie było tam ani słowa... To jak, cienko?

@autor: być może przystawki tego typa na video to single, ale gwarancji nie ma, a próby sprecyzowania u pana "6nt" dają wynik niemrawy.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

23-08-2016 12:03

Ty się jednak nie zmieniasz - głupi jesteś po prostu. Może i masz w niektórych dziedzinach jakąś wiedzę (fizyka tak?), ale mądrości Ci to nie dodaje... ech... I jeszcze mylisz obrażanie innych (bądź próbę obrażania - od kiedy dałeś do zrozumienia kim jesteś naprawdę, mnie już nie obrazisz) z mocą umysłu, wiedzą i zawodowstwem. Pfffffhahahahaha!!!
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

23-08-2016 12:57

Twoja opinia mało mnie interesuje, szczególnie, że obrażania raczej tu nie wkażesz (a jeśli spróbujesz, obawiam się, że sam przestraszysz się własnej odwagi; chyba, że pójdziesz w redefinicję -- od tego być może są prawnicy, w chwili totalnej desperacji). Fakty jakie są -- każdy czytający i rozumiejący słowo pisane widzi.

I żeby nie było -- w ramach zaglądania sobie w dusze -- pierwsze pytanie zadałem w 100% poważnie, bo w komentarzach pod filmikiem ani w opisie niczego o przystawkach nie znalazłem...

Z mojego punktu widzenia eot.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

2001mati3
Posty: 14
Rejestracja: 22-08-2016 20:26

23-08-2016 13:00

Panowie nie chce wam przeszkadzać ale mogę uzyskać odpowiedzi na moje pytania?

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

23-08-2016 13:05

Tak.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

23-08-2016 14:56

O widzisz, przepraszam, w sumie masz rację, powinienem był go od razu zignorować. To się nie powtórzy. Odpowiadając na Twoje pytania:
1. Wystarczy gitara i piec, jeśli jest w nim przester, bo ten dźwięk który słyszysz jest właśnie z przesterem grany - facet oczywiście gra na Fenderze Stratocasterze SSS, o ile nie jest jednym z tych legendarnych komandosów, którzy maskują potężne aktywne humby w obudowach fenderowskich singli; ja jednak nie znam się na teoriach spiskowych - dla mnie single to single; nie musisz jednak mieć układu SSS, dużo bardziej uniwersalny może być HSS, a jeżeli nie interesują Cię mocne klimaty rockowe, posłuchaj też jak brzmią P90 - ostatnio je ćwiczyłem w jednym Les Paulu i muszę przyznać, że całkiem to fajnie gadało
2. Niestety, nie znam tego Ibaneza, więc nie wypowiem się; miałem w ręku kilka różnych Ibków, wszystkie miały wygodne gryfy; poszukałbym czegoś używanego raczej i jeśli Ibanez Ci pasuje, to np. jakiś S370 używany mógłby być dobrym wyborem
3. Voxa Pathfindera nie znam, niestety - nie pomogę
4. Multiefekty, jak sama nazwa wskazuje, to takie "kombajny", które mają w sobie wiele różnych efektów - fajna sprawa na początek, bo masz wszystko w jednym i możesz się pobawić, zobaczyć co Ci pasuje, czego potrzebujesz, by uzyskać brzmienia których oczekujesz; ja zacząłem się ograniczać ostatnio z efektami (do jednej z gitar używam dwóch, do drugiej będę używał jednego), ale to nie znaczy, że jest to jedyna droga - jest wielu ludzi (w tym profesjonalistów), którzy korzystają z różnego typu multiefektów i chwalą sobie takie rozwiązanie typu "wszystko w jednym"
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

23-08-2016 15:08

6nt pisze: facet oczywiście gra na Fenderze Stratocasterze SSS, o ile nie jest jednym z tych legendarnych komandosów, którzy maskują potężne aktywne humby w obudowach fenderowskich singli;

Tak, aktywny = 2 cewki. Brawo!
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

2001mati3
Posty: 14
Rejestracja: 22-08-2016 20:26

23-08-2016 15:44

6nt pisze:O widzisz, przepraszam, w sumie masz rację, powinienem był go od razu zignorować. To się nie powtórzy. Odpowiadając na Twoje pytania:
1. Wystarczy gitara i piec, jeśli jest w nim przester, bo ten dźwięk który słyszysz jest właśnie z przesterem grany - facet oczywiście gra na Fenderze Stratocasterze SSS, o ile nie jest jednym z tych legendarnych komandosów, którzy maskują potężne aktywne humby w obudowach fenderowskich singli; ja jednak nie znam się na teoriach spiskowych - dla mnie single to single; nie musisz jednak mieć układu SSS, dużo bardziej uniwersalny może być HSS, a jeżeli nie interesują Cię mocne klimaty rockowe, posłuchaj też jak brzmią P90 - ostatnio je ćwiczyłem w jednym Les Paulu i muszę przyznać, że całkiem to fajnie gadało
2. Niestety, nie znam tego Ibaneza, więc nie wypowiem się; miałem w ręku kilka różnych Ibków, wszystkie miały wygodne gryfy; poszukałbym czegoś używanego raczej i jeśli Ibanez Ci pasuje, to np. jakiś S370 używany mógłby być dobrym wyborem
3. Voxa Pathfindera nie znam, niestety - nie pomogę
4. Multiefekty, jak sama nazwa wskazuje, to takie "kombajny", które mają w sobie wiele różnych efektów - fajna sprawa na początek, bo masz wszystko w jednym i możesz się pobawić, zobaczyć co Ci pasuje, czego potrzebujesz, by uzyskać brzmienia których oczekujesz; ja zacząłem się ograniczać ostatnio z efektami (do jednej z gitar używam dwóch, do drugiej będę używał jednego), ale to nie znaczy, że jest to jedyna droga - jest wielu ludzi (w tym profesjonalistów), którzy korzystają z różnego typu multiefektów i chwalą sobie takie rozwiązanie typu "wszystko w jednym"


Dzięki wielkie za pomoc,ale troszkę nie zrozumiałem jednej kwestii. Przester jest w piecu czy w gitarze? Jak mogę zobaczyć czy jest zamontowany przester?

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

23-08-2016 15:51

W piecu albo w kostce/efekcie na zewnątrz. Szukaj napisów "gain" albo "overdrive", a może i "fuzz". I sprawdzaj, ile kanałów ma piec, zwykle czysty i przesterowany są oddzielnie. Oczywiście można przestery po sobie powtarzać, ale jest ryzyko, że wyjdzie kompletna sieka.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

2001mati3
Posty: 14
Rejestracja: 22-08-2016 20:26

23-08-2016 16:25

Dziękuje pięknie za pomoc!

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

23-08-2016 16:57

Przester, podobnie jak i wiele innych efektów, może być już w piecu. Zobacz cyfrowe combo typu Fender Mustang czy Line6 Spider - mają całe multiefekty wbudowane. Na początek do domu takie coś jest spoko.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

23-08-2016 16:59

starahuta pisze:
6nt pisze: facet oczywiście gra na Fenderze Stratocasterze SSS, o ile nie jest jednym z tych legendarnych komandosów, którzy maskują potężne aktywne humby w obudowach fenderowskich singli;

Tak, aktywny = 2 cewki. Brawo!


A to, jak zwykle ciekawy i pełen logiki wniosek... dodać znak matematyczny do cudzej wypowiedzi i popisać się pseudointelektem. Przeczytaj trzy razy, jak zrozumiesz gdzie popełniłeś (znowu) błąd w rozumowaniu, to wtedy bij sobie brawo, nie wcześniej.

w sumie... do kogo ja próbuję... koniec z mojej strony, ignoruję już naprawdę, szkoda czasu.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

23-08-2016 17:00

Uuuu, post pod postem.. Daj kontakt do typa, który przepisał ci tabletki. Też chętnie odlecę.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”