Metalhead77
Posty: 8
Rejestracja: 20-06-2014 08:44

09-08-2016 10:48

Posiadam mocno wysłużony piec Crate FW15R (kilka razy zdarzyło się, że zaczął brzmieć ciszej lub cichł do zera - jakby skręcić gałkę volume, dodatkowo kanał overdrive praktycznie nie działa). Od jakiegoś czasu, gdy włączam chorus (Joyo JF-05, fabrycznie nowy), piec zaczyna strasznie szumieć, ale tylko podczas wybrzmiewania strun. Wcześniej ten problem nie występował. Ze względu na to, że sprawdziłem kable, zasilacz, itp. oraz biorąc pod uwagę nędzny stan techniczny pieca, jestem niemal pewien, że to nie wina efektu, jednak wolę się upewnić. I czy da się to w jakiś sposób naprawić? Szumy są na tyle głośne, że uniemożliwiają grę.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

10-08-2016 21:04

No.. ale chorus trochę "szumi". Czy to jest zależne od ustawień chorusa? I czy jakkolwiek w skali kilku sekund zmienia się w czasie, czy jednostajny brzęk/brum? I czy słuchałeś go przez cokolwiek innego niż ten Crate? Jaka to gitara?
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Metalhead77
Posty: 8
Rejestracja: 20-06-2014 08:44

11-08-2016 12:08

Szum jest jednostajny, niezależnie od ustawień gałek. Dziś wreszcie miałem okazję sprawdzić wszystko dokładniej (inne wiosło, inny wzmacniacz i zamiast zasilacza włożyłem do efektu baterię) i nic się nie zmieniło - ewidentnie jest to wina kostki. Heh, nie spodziewałem się, że ten stary drań od Crate jeszcze mnie czymś zaskoczy. :P Istnieje jakaś możliwość naprawy tego efektu we własnym zakresie?

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”