astian001
Posty: 45
Rejestracja: 24-12-2012 22:23

13-07-2016 14:28

Witam,

Zamierzam pobawić się trochę z muzyką ale nie wiem jak się do tego zabrać. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć łopatologicznie kilka rzeczy? Z góry podkreślam że jestem w temacie home recordingu zielony. Zamierzam podpiąć pod kompa gitarę oraz keyboard którego nie mam (z innej beczki to możecie polecić jakiś przyzwoity niedrogi keyboard w okolicach 300-400zł) i przepuścić to przez jakiś modulator czy jak to się tam nazywa. Czy jest możliwe zrobienie to na jednym interfejsie? Nie mówię że w tym samym czasie. Z tego co się zdążyłem zorientować keyboard powinien posiadać wyjście midi żeby było to w ogóle możliwe, więc jak się łatwo domyślić potrzebuję międzymordzie z midi. Inna sprawa to oprogramowanie. Czy jest jakiś program podobny do Guitar Rig tylko że dla klawiszy? Chodzi o modulację dźwięków tak jak wcześniej wspomniałem. 400zł to tyle ile chcę przeznaczyć na międzymordzie i miło by było jakby dołączone było jakieś oprogramowanie typu Cubase. Jeżeli to nie możliwe albo jeśli popełniłem gdzieś błąd to prosiłbym o naprostowanie tego bo jak wspomniałem jestem zielony a z mojej wypowiedzi wynika że coś wiem, ale jeszcze nie wiem co.

Pozdrawiam

bobik90
Posty: 70
Rejestracja: 03-10-2010 00:26

28-07-2016 14:40

Za 400zł dostaniesz presonus audiobox + studio One (DAW). Presonus ma 2 gniazda xlr/jack ma też wejście liniowe i midi więc powinien jak najbardziej przypasować.

Fajny byłby też focusrite scarlett 2i2 ale ten model nie ma midi . Gniazdo midi zaczyna się chyba w focusrite'ach od 2i4 a to już z 700 zł kosztuje.
Epiphone performer me, Ibanez ASE NT, Tanglewood TRD VS

Wróć do „Gitara i komputer”