Amadi90
Posty: 29
Rejestracja: 08-01-2011 20:58

26-05-2016 23:58

wcześniej miałem gitarę Schectera Omen, teraz po krótkiej przerwie wróciłem do grania i mam Schectera Demon. Ogólnie gram heavy metal, metalcore, melodic death metal itp. klimaty. Na razie prowadzi Roland 40GX, którego można nowego wyrwać teraz za 669 zł, ale czy w ten cenie znajdę coś lepszego?
Co potrzebuję:
- chciałbym mieć możliwość podpięcia pod kompa i nagrywania (z tego co wiem to 40GX chyba ma)
- chciałbym dokupić w niedalekiej przyszłości footswitch (w rolandzie podchodzą Boss FS-5 i FS-6) i jakąś kaczkę
- granie głównie w domu

Ogólnie posiadałem kiedyś Fendera Mustanga 20W - zadowolony byłem średnio , ale nagrywanie to straszna lipa, a ostatnio Line 6 UX1, ale komputerowe zabawki i grzebanie w tym to nie dla mnie. Czy do takiego Rolanda można podpiąć np. multiefekt podłogowy jak Boss ME-80 czy raczej nie ma to sensu? Ew. może lepszym rozwiązaniem będzie właśnie taki multiefekt i głośniki? Gram raczej sam, zespołu nie posiadam i chciałbym nagrywać sobie covery - co będzie dobrym i jednocześnie w miarę prostym rozwiązaniem ?

Crushman
Posty: 513
Rejestracja: 21-02-2014 06:50

27-05-2016 06:35

Nie jestem pewien, ale Rolanda GX chyba tylko z wytworami "Apple" można połączyć? iPhony i takie tam.... Sprawdź dokładnie.
Jackson DK2T SH-1'59/SH-6
Blackstar HT5 R Metal

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

27-05-2016 07:50

Do komputera nie potrzebujesz wzmacniacza. Wystarczy interfejs i jakiś soft, np. Guitar Rig. Jeśli jednak chcesz mimo wszystko wzmaka, zastanów się nad małą lampą. Ja kupiłem Blackstara HT1-RH który do domu i do nagrywania nadaje się idealnie. Możesz też wybrać trzecią drogę - kupić np. Line6 POD i przez to nagrywać.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Amadi90
Posty: 29
Rejestracja: 08-01-2011 20:58

27-05-2016 12:32

ale właśnie miałem Line6 UX1 i mi to nie podchodzi. Ogólnie chciałbym później w kompie grzebać jak najmniej, bo tego po prostu nie lubię, a chciałbym sobie też głośniej pograć dlatego wolałbym piec niż jakiś multiefekt czy procesor - dodatkowo wtedy musiałbym dokupić jakieś głośniki. Jeśli jednak np. miałbym takiego Boss ME-80 to jak to wykorzystać i z tego nagrywać - jakie głośniki do tego dokupić, żeby dało się tego słuchać ?

Awatar użytkownika
Hinemann
Posty: 841
Rejestracja: 31-03-2013 15:25

28-05-2016 22:57

Amadi90 pisze:Czy do takiego Rolanda można podpiąć np. multiefekt podłogowy jak Boss ME-80 czy raczej nie ma to sensu? Ew. może lepszym rozwiązaniem będzie właśnie taki multiefekt i głośniki? Gram raczej sam, zespołu nie posiadam i chciałbym nagrywać sobie covery - co będzie dobrym i jednocześnie w miarę prostym rozwiązaniem ?


Wg mnie, prostego chłopa, kupowanie multiefektu oraz wzmacniacza, który niejako ma już multiefekt w sobie jest pomysłem co najmniej dziwnym. Oczywiście znajdą się i tacy, których moje stanowisko rozśmieszy, ale cóż zrobić... O gustach się nie dyskutuje.

Co ja Ci mogę doradzić? Osobiście odradzałbym Ci ten oto zestaw:
Amadi90 pisze:- chciałbym dokupić w niedalekiej przyszłości footswitch (w rolandzie podchodzą Boss FS-5 i FS-6) i jakąś kaczkę


nie ze względu na jakieś złe brzmienie czy coś w tym stylu bo ciężkie brzmienia na Rolandach brzmiały nie najgorzej, tylko na cenę, bo o ile dobrze pamiętam te footy do tanich nie należały, natomiast przełączniki nożne i kaczyński pedał masz już zamontowane w multiefekcie. Co do wspomnianego grzebania mogę powiedzieć, że jest ono najbardziej uciążliwe kiedy nie wiesz czego szukasz. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad np. Zoom'em G3X albo Vox'em Tonelab ST, bo myślę, że do grania coverów w domowym zaciszu więcej nie potrzebujesz. No ewentualnie możesz się przemóc i zainwestować w lepsze głośniki, interfejs Behringer UCG102 i Guitar Rig'a (nie podaję źródeł).
Akustyk: Tanglewood TW 145SC
Elektryk: Richwood RE-125 (humbuckery Merlin P.A.F)
Piec: Vox VT40+

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo od 500zł - 1000zł”