FilipSmolka
Posty: 1
Rejestracja: 26-05-2016 21:37

26-05-2016 21:40

Cześć poszukuje gitary LesPaul do 1500zl ( Mam zamiar kupić używaną do 1000zł )

Słyszałem że dobrymi gitarami w tej cenie są epiphone les paul standard oraz vintage v100. Pytanie, która lepsza ?

- ROCK, HARDROCK, METAL, BLUES
-1500 (nowa ) 1200 ( używka )
-używana raczej
-lespaul
-Chciałbym kupic gitare na ebayu wiec dajcie jakies ciekawe gitary z tej strony ( mogą być z usa )

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

27-05-2016 00:28

Nie bardzo znajdę Ci jakieś konkretne aukcje, ale w tej kwocie myślę, że zdecydowanie powinieneś znaleźć coś fajnego. Nie wiem tylko skąd ta różnica w cenie dla gitar nowych i używanych. Stałem przed podobnym wyborem jakiś czas temu, z tym że od razu byłem zdecydowany na Epi, koniecznie koreańskie i najlepiej trochę starsze. Trafiłem na całkiem niezły egzemplarz w Polsce, na jednej z fejsbukowych giełd - za bodajże 1400 zł kupiłem LP Standard z fabryki Samick z 1995 roku na secie Seymourów. Polecałbym Ci coś podobnego, bo da się znaleźć i na pewno Twoje wymagania spełni.
Zanim zdecydowałem się kupować w Polsce, szukałem fajnych Epi na brytyjskim ebayu, bo można było trafić fajnego koreańczyka w bardzo dobrych pieniądzach; nie wiem jak jest teraz. Spróbowałbym, na Twoim miejscu, dorwać coś takiego i ewentualnie później kombinować z pickupami. Zdatnego do gry Epiphona LP (indonezyjskiego) kupi się u nas już za 800 zł, natomiast co do jakości, to ryzykowałbym stwierdzenie, że jest ona zbliżona i zależy co się komu trafi. Ktoś ogra udany i dobrze wyregulowany egzemplarz jednej z gitar, a potem trafi na zajechany egzemplarz drugiej i już mamy jego opinię, że ABC jest kolosalnie lepsze od DEF. Są jeszcze edycje pokroju Ultra III czy limitowane 1960 od Epiphone, które czasami można spotkać naprawdę okazyjnie.

Wróć do „Jaka gitara elektryczna powyżej 1000zł”