Razzowski
Posty: 1
Rejestracja: 15-05-2016 21:16

15-05-2016 21:27

Witam serdecznie forumowiczów.
W najbliższych dniach planuje zakup gitary i staram się uporać z dylematem w kwestii wyboru pt. "Co tu wybrać?".
Mimo, że upatrzyłem sobie jakieś modele to nadal jeszcze mój dylemat pozostał na Klasyczna/Akustyczna.
Mam za sobą dwa lata szkoły muzycznej w wieku 11-12lat gdzie miałem przyjemność grać zarówno na klasyku jak i akustyku, ale naprawdę było to już dobre 5 lat temu także mało, że modele które wyszły się zdążyły pozmieniać, firmy produkujące gitary również jak i same gitary więc naprawdę ciężko mi o jakikolwiek wyznacznik w wyborze.
Pytam o rzeczy dość banalne, ale zawsze tak się mówi w momencie gdy nie jest się w sytuacji kiedy chcemy nabyć coś w tym wypadku gitarę.

1. Co do kwoty którą mogę przeznaczyć chciałbym zamknąć się za samą gitarę w cenie 700zł.

2. Miewam też czasem takie coś jak dylemat czy klasyk czy akustyk. Niby sam powinienem sobie odpowiedzieć na to pytanie. Szczerze jedyne co mnie do klasyka skłania to chyba struny, bo po takiej przerwie nie wiem czy nie zniechęci mnie do siebie akustyk tymi jakże "delikatnymi" strunami na opuszki które nie będą na nią gotowe. Ale wiadomo... popraktykuje, pogram i wyrobi się wszystko z ubiegiem czasu temu patrzę w przyszłość niedaleką o kilka msc. niż potem zmieniać na akustyka z klasyka.

Jak wy sądzicie... odnośnie rzeczy które będę grał to nie będą to na pewno tylko i wyłącznie ballady tylko głównie jakies piosenki znane, ogniskowe. Tak jak mój w sumie wzorzec jak i wielu pewnie z nas Sungha Jung potrafi na swoim akustyku zagrać wszystko co mu tylko się podsunie... to nie jest rok gry, dwa, trzy tylko wiele, wiele lat praktyki. Aczkolwiek wiem, że jak bym ciągle klepał jedną piosenkę to na pewno wyszłaby ona bardzo dobrze temu nie wiem czy nie pokusić się na tego akustyka. Tylko czy w tej cenie dostanę dobrego... kolejne pytanie.

3. Bardzo bym był wdzięczny za podpowiedź odnośnie gitar jakie proponujecie w takiej kwocie zarówno i klasyki i akustyki.
Na ten moment co sobie wybrałem to:
- Yamaha C40 (sprzedawca w pewnym sklepie powiedział mi, że firma jakiś czas temu która dostarczała się spaliła i produkcja jest teraz w innym miejscu co przyczynia się do nieco gorszego brzmienia, czasem po jakimś momencie gry brzęczenia i na ten moment nie poleca)
- Cordoba C1 (ową gitarę zaproponował mi ten człowiek ze sklepu. Mówi, że gitara najlepsza w tej cenie jaką mogą mi zaproponowac jako klasyczna i poleca szczerze ze względu na to, że Yamaha C40 jak wspomniał teraz różnie to bywa).

4. Z jakiego też sklepu (owszem internetowo... raczej nie podlega dyskusji) proponujecie zamówić. Czy macie jakieś sprawdzone sklepy czy tez nie?
Rozmawiałem z człowiekiem ze sklepu http://www.sklep.nauczsiegrac.pl/

Z poważaniem, Damian.
Naprawdę bardzo dziękuję jakby ktoś postarał się doradzić do dnia 17.05, ponieważ jak uda mi się coś wybrać to tego dnia złożę zamówienie żeby jeszcze gitara zdążyła dotrzeć.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

16-05-2016 09:10

"Także" /= "tak że", przecinki kuleją i nie nadążają; poza tym nieźle.

Chcesz w perspektywie przesiadać się na elektryczną? Wziałbym akustyczną w takim przypadku. Co do modelu, a tym bardziej sklepu doradzać nie będę. Nie wiem, czy nie opłacałoby się wziąć używki.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
boden7
Posty: 562
Rejestracja: 12-10-2013 23:09

17-05-2016 17:20

Huciu, jakby to był semenstring to dałbym Ci lajka, ale nie jest to semenstring. Więc masz okejkę

Obrazek

Ja jestem zdania, że jak chce się grać na elektryku w niedalekiej przyszłości to lepiej kupić elektryka, a nie akustyka. Zobacz sobie, drogi OP, na przykład Washburny serii XM, albo gitary SX.
https://www.youtube.com/channel/UCvHTuq9lMaPyGoYUtwu3T2A

kto wymyślił limit 12 kb na avatar?!

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

18-05-2016 08:16

Dziękuję, choć "hucio" brzmi zbyt zacnie; muszę popracować nad imażem. A w temacie: kolegą targają rozterki między akustyczną i klasyczną, stąd moja, nieprawdaż, jakże światła dorada. Zresztą, może jeśli jest po szkole, to będzie w stanie grać na jednym i na drugim i trzecim.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”