Redie
Posty: 2
Rejestracja: 08-03-2016 19:13

17-05-2016 10:10

Witam!
No więc tak, gram na gitarze klasycznej ok. 1,5 roku, i teraz chciałabym się przenieść na akustyka. Gram/słucham głównie indie, rock, pop, folk. Jako, że jestem nastoletnią kobietą dość niskiego wzrostu metr sześćdziesiąt mam też krótkie ręce i palce (choć myślę, że palce nie są akurat aż tak dużym problemem, ale przyznam, że trudno mi grać akordy barowe na pierwszym progu w klasyku).
Mieszkam w małej mieścinie, więc nie udało mi się ograć żadnych gitar :/. Myślałam raczej o gitarze typu folk/om, ze względu na wielkość i ładne brzmienie przy fingerstyle (dreadnought też wg mnie ładnie brzmi)
Gram głównie palcami (bo klasyk :P), ale kostką też. Myślę, że tak jak każdy.
Mam budżet około 1100zł.
Zastanawiałam się między jakimś Alvarezem (AF 60 albo AF 66, nie wiem gdzie je dostać w Polsce) albo Ibanezem, chociaż w sumie to nie znam się i zapytam was o radę :D
Myślę, że mogę zamawiać gitarę przez internet. Może być nawet z UK.

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

18-05-2016 03:45

Grasz dopiero półtora roku, interesujesz się fingerstajlem i wiesz jakie gitary odnajdują się w takim graniu najlepiej. Wyjdź za mnie! :D

A tak całkiem na poważnie, to znalazłem dwie gitary, które ogrywałem i które na pewno spełnią Twoje oczekiwania. Obie są ze stajni Lag.
1.
http://ragtime.pl/product-pol-39459-LAG-T80A.html
Niedroga, lity świerkowy top, czyli w sam raz do fingerstyle'u. Brzmi bardzo klarownie, jasno, ale ma wyczuwalny bas.
2.
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/61/2 ... t90-a.html
Podobnie jak w przypadku T80A, z tą różnica, że ten model ma wiele ciepła, ponieważ masz tu sam mahoń. Oczywiście płyta wierzchnia też jest lita. Do brania w ciemno poleciłbym T80A, bo nie wiem czy tak ciepłe brzmienie tej drugiej gitary Ci podpasuje.
Pudła dreadnought też się oczywiście nadają, ale wybrałem rodzaj concert. Lag ma też to do siebie, że jest bardzo wygodny, ale to też zależy od wybranego modelu. Jesli zdecydujesz się na kupno czegokolwiek to napisz maila do sklepu i poproś o wyregulowanie gitary przez wysyłką. W ten sposób będziesz mieć pewność, że granie akordów barowych nie sprawi Ci trudności. A z F Dur też sobie poradzisz. :)
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna powyżej 1000zł”