Miedziowaty
Posty: 6
Rejestracja: 23-04-2016 18:47

23-04-2016 19:37

Umieść tutaj swoje wymagania dotyczące:
-rodzaju muzyki jaką byś chciał/a grać
-cenę jaką byś chciał/a przeznaczyć na instrument
-czy gitara ma być używana czy nowa?
-wyglądu
-inne ważne informacje, które pomogą nam dobrać odpowiednią gitarę (leworęczna, szeroki/wąski gryf, mostek itp.)


Witam serdecznie panów gitarzystów, oraz panie gitarzystki.
Prosiłbym was (jak na razie), żebyście podzielili się w tym miejscu, ze mną swoją wiedzą i doświadczeniem podczas wyboru mojej pierwszej gitary elektrycznej.
Wydaje mi się, że napisałem dużo niepotrzebnym słów, dlatego podkreśliłem, lub pogrubiłem to co najważniejsze:

  • Rodzaju muzyki jaką chciałbym grać: Hard rock (rzadko), Heavy Metal (często) (Iron Maiden, Black Sabbath, Judas Priest, Manowar, Dio, Hellowen).
  • Cenę jaką byś chciałbym przeznaczyć na instrument: maksymalnie 850 zł.
  • Gitara nowa, czy używana: Wszyscy mówią, że bardziej opłaca się kupić używaną, tak więc wybieram: używana.
  • Wygląd: obojętnie, byle, żeby nie widać było uszkodzeń, lub rys.
  • Inne ważne informacje: praworęczna, jestem przewrażliwiony na punkcie moich zabawek, dlatego prosiłbym o gitarę w jak najlepszym stanie wizualnym i technicznym. Nigdy nie kupowałem gitary elektrycznej, tym bardziej używanej - preferuję odbiór osobisty...

Zanim przystąpiłem do pisania tego tematu poświęciłem kilka dni na tzw "research" polskiego internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie. Podczas tego irytującego procesu brałem pod uwagę moje - niewygórowane - preferencje. Oto gitary, którymi rzekomo mógłbym się zainteresować:

- Vintage v100 (w tej cenie nie podoba mi się stan tych gitar),
- Vintage VS6,
- Yamaha 212 (nie mogę znaleźć używanej w dobrej cenie),
- Yamaha 112 (nie wiem dlaczego, ale różnica w cenie pomiędzy używanymi a nowymi jest niewielka),
- Les Paul Standard (używane ledwo co mieszczą się w moim limicie cenowym, boję się, że na rynku wtórnym są tylko kilkunastoletnie modele.
- Epiphone G400 (z tego co wyczytałem m.in na waszym forum, gitara produkowana jest/była w różnych fabrykach, stąd może różnić się jakość wykonania - dlatego też wolałbym jej nie wybierać (ponieważ prawdopodobnie nie potrafiłbym określić z jakiej fabryki pochodzi),
- Dean Vendetta 1.0 (podobno Demon jest lepszy),
- Schecter Omen (podobno Demon jest lepszy),

Gitara która mnie obecnie najbardziej interesuje - i na którą najbardziej się napaliłem - to obecnie: Schecter Demon.

Czy ten Schecter Demon będzie dla mnie lepszym wyborem niż wyżej wymienione? Pytam o jakość wykonania, brzmienie i możliwości gitary.

PS. Może wam się to wydać dziwne, ale powyższe pytanie zadałem dosyć sławnemu w "gitarowym internecie" użytkownikowi ksantyp77, odpowiedział mi, że "chyba spoko, ja jakoś szeków nie lubie".
Dlaczego ksantyp77 nie lubi szeków? Czy coś z tymi gitarami jest nie tak?

Ogólnie mam zamiar kupić gitarę 14-15 maja (w weekend), ale wolałbym zapytać wcześniej...
Pozdrawiam serdecznie.

Crushman
Posty: 513
Rejestracja: 21-02-2014 06:50

25-04-2016 06:58

Albo Demon albo Omen Extreme - a dlaczego ksantyp nie lubi scheków to nie wiemy - pewnie woli japońce i tyle...
Jackson DK2T SH-1'59/SH-6
Blackstar HT5 R Metal

Miedziowaty
Posty: 6
Rejestracja: 23-04-2016 18:47

25-04-2016 10:07

Crushman pisze:Albo Demon albo Omen Extreme - a dlaczego ksantyp nie lubi scheków to nie wiemy - pewnie woli japońce i tyle...


Okej, dziękuję. W takim razie będę śledził tablice ogłoszeniowe w poszukiwaniu właśnie tych dwóch modeli.
Zdarzają się wśród tych dwóch modeli jakieś wady fabryczne, niedoróbki - coś na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Crushman
Posty: 513
Rejestracja: 21-02-2014 06:50

25-04-2016 10:20

Nie spotkałem się z wadami a miałem obydwa modele - przy Demonie problematyczne może być matowe wykończenie - odciski palców zostawiasz jak na komisariacie:) Do czyszczenia polecam.... piankę do monitorów LCD w sprayu - naprawdę daje radę:) Pamiętaj, że przy Demonie masz aktywy, przy Omenie pasywy i możliwość rozłączania cewek, co daje większe możliwości dźwiękowe ale to już kwestia gustu. Przez chwilę miałem te wiosła jednocześnie i ciężko było mi zdecydować które sprzedać...
Jackson DK2T SH-1'59/SH-6
Blackstar HT5 R Metal

Miedziowaty
Posty: 6
Rejestracja: 23-04-2016 18:47

25-04-2016 11:58

Dzięki za pomoc. Jesteś wielki! :)
Mógłbym ewentualnie tak za 2 tygodnie (dopiero wtedy będę szukał konkretnego ogłoszenia z gitarą) wysłać ci w formie prywatnej wiadomości zdjęcia jakiegoś używanego Demona, albo Omen Extreme z prośbą o ocenę (czy mogę bezpiecznie kupić tą konkretną gitarę, czy warto, etc)?
Tak jak mówiłem: mam zamiar osobiście odebrać tą gitarę, jednak chciałbym uniknąć sytuacji w której przeoczyłbym coś na zdjęciach, a co widoczne byłoby podczas odbioru...

Crushman
Posty: 513
Rejestracja: 21-02-2014 06:50

25-04-2016 12:14

Dzięki za komplement ale autorytetem w sprawach używek raczej nie jestem - wrzuć po prostu fotki na Forum to na pewno ktoś z bardziej obeznanych w temacie progów, gryfów itp. elementów Ci podpowie czy warto czy nie... Poproś sprzedających o zdjęcia progów, główki i krzywizny gryfu... Powodzenia.
Jackson DK2T SH-1'59/SH-6
Blackstar HT5 R Metal

Wróć do „Jaka gitara elektryczna od 500zł - 1000zł”