Notturno
Posty: 1
Rejestracja: 05-04-2016 21:50

05-04-2016 22:07

Witam, grywam na basie od roku i planuje zakup gitary elektrycznej. Początkowo plan był taki że miałem grać z kolegą w zespole ale nie wypaliło i stąd mój pomysł na zmianę instrumentu. Przetrząsnąłem cały internet i najbardziej zastanawiam się nad tym egzemplarzem:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitary/g ... ds-rrxt-sw

I tu się pojawia moje pytanie czy ta gitara jest ogólnie warta swojej ceny, czy ktoś ją ma i czy orientuje się jak by się sprawdzała. O przetwornikach w niej zamontowanych słyszałem że za specjalne nie są za dobre ale z drugiej strony jednak to nie jest nie wiadomo jaki sprzęt światowej klasy. Zastanawiałem się również nad modelem z serii JS32 ale jednak wolę zainwestować w coś lepszego.

I drugie pytanie jak by się miała sprawa grania na gryfowym przetworniku na kanale czystym. Wiem że mocne humby się nie bardzo z tym sprawdzają ale czy problem ten dotyczy tylko przetworników aktywnych czy pasywnych również?
Dodam na koniec że mam zamiar kupić nówkę, nie interesują mnie modele używane. Wole raz pojechać do sklepu i mieć z głowy.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

06-04-2016 10:33

Gdybym zastanawiał się nad czymś takim, kupiłbym chociażby Performera i zaopatrzył w dobre przystawki. Wyszłoby moim zdaniem taniej niż 2.2k.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Wróć do „Jaka gitara elektryczna powyżej 1000zł”