Bambo
Posty: 3
Rejestracja: 31-03-2016 19:03

31-03-2016 19:21

Witam, jestem nowy wiec jak cos to mnie poprawcie lub nakierujcie ale nie krzyczcie :P. ucze sie grac na elektryku od 3 miesięcy.Jest to epiphone sg pro a wzmacniacz to VOX VXI (btw co sadzicie o tym na poczatek?) i postanowiłem kupić sobie gre Rocksmith 2014 ale kable real tone sa albo bardzo drogie albo ich nie ma mam jeden na oku za 120 ale pomyslałem ze jakoś może zdobęde taniej alternatywę. Moje pytanie (pierwsze) brzmi czy jakis uzyje do tego konwertera Duzy jack - usb bedzie dobrze? To znaczy czy nie bedzie opoźnień i czy bedzie czysty dzwięk? Jeśli nie to może coś polecacie ? Chciałbym juz zaczać zbierać na jakąś gitare tzn moja obecna nie ma tremolo i ma 22 progi. Z racji ze tu gdzie mieszam i w okolicy pracy nie ma dla ludzi w moim wieku to troche mi czasu zajmie zebranie sporej sumy (2000zł - 3000zł).I tu sie pojawia drugie pytanie jaką gitare polecanie na tę cenę (2000zł - 3000zł)? Zależy mi na tym aby byla kompletna tzn zawierała tremolo i 24 progi ? Może jakiś Fender , Ibanez ? A i jeszcze jedno polecicie jakiś sklep ogarnięty tzn żeby ceny były normalne i był spory wybór gitar? Dzięki z góry :p

Crushman
Posty: 513
Rejestracja: 21-02-2014 06:50

31-03-2016 19:52

Sam używam Rocksmitha 2014 i też wkurzałem się na cenę kabla - niestety z tego co się orientuję tylko ten przewód gwarantuje prawidłowe działanie gry - bez opóźnień i czysto.
Co do drugiej części Twojego pytania - musisz mieć wajchę i więcej niż 22 progi bo ...? Jak na początek wydaje mi się zestaw masz naprawdę dobry i raczej na razie na tym bym poprzestał. Po pierwsze poczytaj o ruchomych mostach i wszystkich związanych z nimi komplikacjach. Po wtóre rozumiem, że będziesz się rozglądał za nową gitarą w przedziale 2000 - 3000 zł ? Wydaje mi się, że na Twoim miejscu szukałbym w tej cenie używki z bardzo prostego powodu: używane wiosło za 2500 kosztowało pewnie jako nowe ok 4.000zł (czyli już wysoka półka) a do tego jeżeli Ci się znudzi sprzedasz je z minimalną stratą. Jeżeli kupisz gitarę nową za jakieś 2500 i za rok stwierdzisz, że to jednak nie ten model czy kształt, to wtopisz około 1000 zł. Rachunek ekonomiczny jest prosty...
Jackson DK2T SH-1'59/SH-6
Blackstar HT5 R Metal

Bambo
Posty: 3
Rejestracja: 31-03-2016 19:03

31-03-2016 19:59

wielkie dzieki za pomoc

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”