SherlockMen
Posty: 7
Rejestracja: 13-12-2013 16:41

06-03-2016 23:04

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem że w moim Line 6 Spider IV 30 Watów zaczął trzaskać głośnik. Głównie dzieje się to kiedy z gałką odpowiadającą za głośność dochodzę gdzieś do połowy, lecz w niektórych momentach również na małej mocy(zaznaczam, że trzaskanie nie jest słyszalne cały czas, najczęściej podczas grania palm mutów oraz w paru konkretnych miejscach na gryfie, częściej słyszę je kiedy gram na gitarze w Drop B, chociaż w standardowym stroju w drugiej gitarze również się zdarzają). Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że chodzi o głośnik. Byłbym w stanie go wymienić, tylko nie wiem do końca gdzie go szukać. Na wszystkich specyfikacjach tego wzmacniacza pisze tylko 12" Custom Celestion Speaker, gdzieś dodatkowo wyczytałem że ma on 4 Ohmy i tyle. Na allegro i innych miejscach w internecie nie mogę znaleźć głośnika o takich specyfikacjach. Mógłby ktoś podać mi jakiś zamiennik/ głośnik który wsadziłbym i wszystko by działało? Jeżeli byłbym bardziej obeznany w temacie, poszukałbym sam, ale po prostu się na tym nie znam. Z góry dziękuję!

acoto
Posty: 1085
Rejestracja: 12-06-2013 12:27

07-03-2016 17:28

Jeśli dobrze pamiętam to siedzi tam celestion rocket. Jego costomowość polega na 4-to ohmowości. Raczej nie do dostania gdziekolwiek. Można spokojnie wsadzić cokolwiek innego, brzmienie się zmieni ale raczej na lepsze :-D . Tyle,że zdecydowanie łatwiej kupić 8 ohm. Trochę straci na mocy. Jednak warto by się zastanowić czy opyla się pakować głośnik o wartości całego pieca. A tak Btw warto sprawdzić czy to naprawdę uszkodzenie głośnika.
[color=#00BFBF]sprzedam/zamienię: , Vantage Avenger 310 (SD invader)[color=#00BFBF][/color]

SherlockMen
Posty: 7
Rejestracja: 13-12-2013 16:41

07-03-2016 18:35

Dzięki za odpowiedź. Jeżeli chodzi o głośnik, to jak myślisz, taki by pasował? http://allegro.pl/glosnik-gitarowy-hwc8 ... 51556.html

Jeżeli chodzi o to, czy coś innego niż głośnik jest zepsute, to do kogo bym to musiał zanieść, żeby zdiagnozował? Jakiś serwis elektroniczny?

acoto
Posty: 1085
Rejestracja: 12-06-2013 12:27

07-03-2016 20:38

Ten głośnik nie jest gitarowy, to primo. A secundo to jakiś totalny badziew.
Czytając jeszcze raz historię choroby, mnie to wygląda tak jakby ci struny waliły o coś o co walić nie powinny np. o pipaki ale najlepiej jakby to obejżał i posłuchał ktoś bardziej doświadczony. Kolega, wój Leon, sąsiad.
Btw nie spodziewaj się,że kupisz dobry głośnik za psie pieniądze, choć czasem coś można trafić w używkach ale raczej nic poniżej 150/200 zeta. A w ogóle większość uszkodzeń da się naprawić.
[color=#00BFBF]sprzedam/zamienię: , Vantage Avenger 310 (SD invader)[color=#00BFBF][/color]

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”