rafi23
Posty: 1302
Rejestracja: 04-06-2015 15:26

02-03-2016 22:50

Serdecznie polecam ten kanał, świetne testy brzmień, dobra jakość i nie mały skill autora.
https://www.youtube.com/user/baz0k

Awatar użytkownika
SebastianNowak
Posty: 17
Rejestracja: 08-02-2016 16:38

03-03-2016 19:15

Jednego pojąć nie mogę dlaczego polscy gitarowi tuberzy robią taką biedę.

Całkowity koszt podniesienia jakości obrazu to jest około 300 zł plus 3 używane telefony na prostych statywach nagrywające w FHD. Idzie się do sklepu ze szmatami np. z materiałami do szycia ubrań i kupuje płachtę czarnego nieodbijającego światła materiału o wymiarach 3x3 metra. Potem do Castoramy albo innego dyskontu budowlanego i kupuje najtańsze najprostsze 3 sztuki mocnych świetlówek LED z mlecznymi szybkami. Płachtę rozmieszcza się w pokoju w taki sposób aby po nagraniu łatwo to było zdjąć, np. na jakimś sznurku. Na przeciwko rozstawia się świetlówki aby na maksa rozświetlić scenę - światło jest rozproszone. Teraz telefony - jeden jedzie na wprost na okolice prawej dłoni (cyfrowe zbliżenie), drugi obejmuje cały gryf (też cyfrowe zbliżenie) a trzeci łapie scenę gdzie widać całą postać wraz z gitarą. Potem w Vegas Video ładnie cały obraz dzieli się na 3 części gdzie każda część to video z innej komórki. Kiedy jest jakieś objaśnienie wówczas idzie tylko obraz z jednej komórki - prosty na maksa montaż. Jeszcze dźwięk - prosty dyktafon za 25 zł z komisu i mały motylkowy mikrofon przypinany do kołnierza. Oglądający ma ładny pogląd na wszystkie elementy podczas lekcji, nie nudzi się oglądając, chętnie wraca, rośnie oglądalność a tuberowi atencja i samojebka. Milion odsłon jednego odcinka może nie będzie miał żeby zarobić 60$, ale jak nagrywa kilka lekcji w miesiącu to powinny zwrócić się koszty internetu a to już coś.

Ale po co - lepiej usiąść w pokoju na krześle, światło z okna bo to dzień więc wystarczy.


grzekos
Posty: 3
Rejestracja: 05-03-2016 02:04

05-03-2016 02:19

Fajny kanał, może jakość video nie jest wybitna - o ile testy są spoko, to lekcje rzeczywiście wymagałyby lepszego sprzetu. Tak czy siak, wywód Sebastiana godny jest orderu Virtutti Cebulari :)

rafi23
Posty: 1302
Rejestracja: 04-06-2015 15:26

05-03-2016 10:20

Bo najlepiej kogoś zjechać, patrząc na jakość video, a nie umiejętności.

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

06-03-2016 12:01

SebastianNowak pisze:Jednego pojąć nie mogę dlaczego polscy gitarowi tuberzy robią taką biedę..


Jednego nie mogę pojąć. Skąd tyle jadu i hejtu w Polakach do każdego i do wszystkich. Gosciu za darmo przekazuje swoją wiedzę, stara się to zrobić jak najlepiej umie. A tu przychodzi polaczek i mówi ze trzema telefonami i dytafonem za 25 zł zrobi najlepszy kanał jutub na świecie.

Chciałbym Cię poprosić o pokazanie Twojej realizacji audio/video na trzy telefony i dyktafon za 25 zł. Bo pisanie, że można coś zrobić, a zrobienie czegoś, to dwie różne rzeczy.

Awatar użytkownika
SebastianNowak
Posty: 17
Rejestracja: 08-02-2016 16:38

06-03-2016 12:53

Ale jaki jad? Bo krytyka to od razu jad i hejt? Wyraźnie podałem punkt po punkcie na czym ją oparłem a nie tylko sprowadziłem mój komentarz do zwykłego osrania. A to już jest trzymanie poziomu w dzisiejszych internetach, więc proszę mi tu nie sugerować.

A napisałem, krótko mówiąc to, że niewielkim kosztem można znacznie podnieść jakość video prezentowanego dla ludzi. A po co to robić?

Ponieważ gość z tego filmiku podaje ludziom prawdziwą wartość!!! Tzn, stara się bezinteresownie innych czegoś nauczyć - rzuca perły przed wieprze w dzisiejszych czasach. Więc skoro już to robi, to nie tylko dla własnej satysfakcji, ale dla odbiorców niech podaje to w dobrym opakowaniu bo dzięki temu skupi większą uwagę, więcej osób będzie to oglądać - to z kolei może go motywować do dalszej pracy i większej jakości itd itd. Korzyść - więcej ludzi się czegoś nauczy.

BTW: patenty z dyktafonem i trzema komórkami nagrywającymi w FHD są powszechnie stosowane nawet przez półprofesjonalistów. Może to brzmi śmiesznie, że dyktafon za 25 zł itd - ale dzięki temu otrzymujesz o wiele lepszy dźwięk w video (dźwięk gościa który objaśnia) w porównaniu do mikrofoniku w komórce a nawet w taniej kamerze. Tylko musi mieć podpięty mały mikrofonik do kołnierza o czym wspomniałem wyżej. Komórką nie może tego zrobić. Kamerki mają wejścia na osobny mic więc nie musi wykorzystywać dyktafonu który jest tylko urządzeniem rejestrującym.

BTW_2: Jest mnóstwo fajnych kanałów YT prezentujących jak prostym i tanim kosztem znacznie podnieść jakość video, np. filmriot i inne.

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

06-03-2016 13:09

Trzy telefony, trzy statywy, trzy lampy, płachta (czarna pochłaniająca - widziałes kiedyś profesjonalne video/foto na ciemnym tle?), dyktafon za 25 zł - za tyle, to nawet karty SD porzadnej nie kupisz, a jakosc takiego nagrania będzie wołac o pomstę do nieba. Prawdziwe koszty takiego przedsięwzięcia nie zamkną się w 1000 zł.

Gościu nagrywa telefonem:
https://www.youtube.com/watch?v=GGArsjgwmy8

Rozmazany obraz, nieostry, kupa Do tego pchełka. Głos równie kiepski jak obraz.

Cyfrowy zoom z telefonu?
https://www.youtube.com/watch?v=9uGbTDi-J0E
Uważasz, że to jest dobra jakość wideo? Bo ja nie. A telefon nagrywa w FHD i nie kosztowal 150 zł.

Chcesz doradzać, pokaż swoje produkcje. Na trzy telefony, dyktafonem za 25 zł, pchełkę i na czarnym, pochłaniającym tle.

edit
Nie obchodzą mnie jacyś "goście", pokaż jak Ty to tobisz skoro wiesz, że można.

rafi23
Posty: 1302
Rejestracja: 04-06-2015 15:26

06-03-2016 13:36

SebastianNowak pisze:Ale jaki jad? Bo krytyka to od razu jad i hejt? Wyraźnie podałem punkt po punkcie na czym ją oparłem a nie tylko sprowadziłem mój komentarz do zwykłego osrania. A to już jest trzymanie poziomu w dzisiejszych internetach, więc proszę mi tu nie sugerować.

A napisałem, krótko mówiąc to, że niewielkim kosztem można znacznie podnieść jakość video prezentowanego dla ludzi. A po co to robić?

Ponieważ gość z tego filmiku podaje ludziom prawdziwą wartość!!! Tzn, stara się bezinteresownie innych czegoś nauczyć - rzuca perły przed wieprze w dzisiejszych czasach. Więc skoro już to robi, to nie tylko dla własnej satysfakcji, ale dla odbiorców niech podaje to w dobrym opakowaniu bo dzięki temu skupi większą uwagę, więcej osób będzie to oglądać - to z kolei może go motywować do dalszej pracy i większej jakości itd itd. Korzyść - więcej ludzi się czegoś nauczy.

BTW: patenty z dyktafonem i trzema komórkami nagrywającymi w FHD są powszechnie stosowane nawet przez półprofesjonalistów. Może to brzmi śmiesznie, że dyktafon za 25 zł itd - ale dzięki temu otrzymujesz o wiele lepszy dźwięk w video (dźwięk gościa który objaśnia) w porównaniu do mikrofoniku w komórce a nawet w taniej kamerze. Tylko musi mieć podpięty mały mikrofonik do kołnierza o czym wspomniałem wyżej. Komórką nie może tego zrobić. Kamerki mają wejścia na osobny mic więc nie musi wykorzystywać dyktafonu który jest tylko urządzeniem rejestrującym.

BTW_2: Jest mnóstwo fajnych kanałów YT prezentujących jak prostym i tanim kosztem znacznie podnieść jakość video, np. filmriot i inne.

Ale ja nie podałem tutaj jego kanału, żeby z niego szydzono, a jakość myślę, że jest wystarczająca, aby cokolwiek z tego wynieść...

Awatar użytkownika
baz0k
Posty: 47
Rejestracja: 27-08-2013 11:50

06-03-2016 14:22

Rafi, dzięki za polecenie :) Naprawdę to doceniam i cieszę się, że mogę dzielić swoimi umiejętnościami i wiedzą - i że ktoś coś z tego może wynieść :)

Sebastian Nowak - Przykro mi Cie poinformować, ale jesteś dowodem prawdziwości teorii wieloświatów. Nie wiem, w którym Ty żyjesz, ale w moim za 300zł możesz co najwyżej kupić dobrą kamerkę internetową (1 sztukę).
Proponujesz dyktafon za 25zł, mimo że nagrywam profesjonalnym mikrofonem pojemnościowym za trochę więcej ;)
Mówisz o świetle dziennym, mimo, że większość filmów nagrywanych jest w nocy z 4 lampami 100W oświetlającymi skromną scenę, która jest moim pokojem, w którym normalnie muszę też żyć. Rozumiem, że chciałbyś za darmo mieć mój czas, wiedzę, umiejętności, jakość FHD, dźwięk studyjny i profesjonalną scenę. Nie będę tego komentował...

Zastanawia mnie tylko czy kiedykolwiek coś próbowałeś sam nagrywać? Podejrzewam, że jeśli tak to nie pisałbyś takich bzdur na temat technikaliów. Nie krytykowałbyś też polskich kanałów YT. Każdy orze jak może i poświęca swój czas dla dobra ogółu. Dale, Ksantyp, Czarek Ksiązkiewicz i wielu innych poświęcają wolne chwile i swoją kasę (bo w to się generalnie inwestuje a nie zarabia), żebyś Ty siedząc w swoim zamczysku i popijając Chivas Regal mógł się czegoś dowiedzieć o tym co piszczy w świecie sprzętu, albo nauczyć nowych rzeczy na gitarze.

Ogólnie ta krytyka mi lata koło dupy ;), prędzej przejąłbym się docinkami dotyczącymi mojej merytoryki i umiejętności (braku kompetencji). Chciałem Cię tylko trochę wyprowadzić z błędu, w którym tkwisz myśląc, że wszystko jest takie tanie, proste i ogólnodostępne. Sam spróbuj ;)

Pozdrawiam

ps. Dzięki Dale :)

rafi23
Posty: 1302
Rejestracja: 04-06-2015 15:26

06-03-2016 14:44

Nagrać coś w dobrej jakości dźwięku dyktafonem za 25 zł xD

Wróć do „Hyde Park”