Awatar użytkownika
sumkindaKris
Posty: 7
Rejestracja: 13-03-2015 16:20

11-01-2016 23:03

Marshall MG100FX, kupiłem używkę w bardzo dobrym stanie. Piecyk grał przez jakieś pół roku bez zastrzeżeń, jednak od pewnego momentu zaczął szumieć na clean, na załączonym fx jaki i na overdrive. Sprzęt jest uziemiony (gniazdo z bolcem), kabel gitarowy Proel Die Hard, gitara Epiphone SG. Vintage LV100AFD po zakupie wymieniłem tylko potencjometr Master Vol (w tych modelach mają to do siebie, że często padają). Macie może jakieś pomysły?
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Duvel
Posty: 50
Rejestracja: 17-01-2010 12:42

13-02-2016 10:37

Uderz w niego otwartą dłonią, nie za mocno, ale też nie za lekko w top lub od boku (bez beki) w momencie gdy będzie szumieć, po uderzeniu sprawdź czy dalej szumi.
Jesli przestał, to może być to wina tego, że zaśniedziały Ci cewki od lamp, albo lampki na końcówce mocy już proszą o wymianę
Obrazek Obrazek
Gibson LPJ 2013 + Marshall JCM600

Awatar użytkownika
kubzun
Posty: 1360
Rejestracja: 28-11-2011 17:27

27-02-2016 20:17

Duvel pisze:Uderz w niego otwartą dłonią, nie za mocno, ale też nie za lekko w top lub od boku (bez beki) w momencie gdy będzie szumieć, po uderzeniu sprawdź czy dalej szumi.
Jesli przestał, to może być to wina tego, że zaśniedziały Ci cewki od lamp, albo lampki na końcówce mocy już proszą o wymianę

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale seria MG to seria cyfrowych tranziaków, niezbyt udanych. Jeśli szumi, to obstawiał bym jakieś sprawy elektroniczne, oddaj do majstra który się na tym zna, znajdzie problem napewno, a usługa będzie pewnie kosztować koło 100zł, często jakiś lut zimny albo coś takiego.
Swoją drogą walenie w piec, jeśli ma lampy, to raczej zły pomysł jest, unikamy wszelkich sytuacji, kiedy lampy narażone są na drgania mniejsze lub większe. Jeśli chcesz sprawdzić czy coś zaśniedziało, to lepiej chyba jest poruszać samą lampą.
vinta9e pisze:W życiu potrzebne ci będą tylko dwie rzeczy: WD40 i taśma klejąca. Jeśli coś się nie rusza a powinno, użyj WD40. Jeśli się rusza, a nie powinno, użyj taśmy klejącej.

Awatar użytkownika
dead2582
Posty: 1109
Rejestracja: 23-02-2013 14:37

27-02-2016 20:30

W tranziaka też. Spadł mi kiedyś z wysokości kieszeni i przestał działać. Tranzystor odpadł :D
ObrazekObrazek
Sterling JP60 blblblblblblblblbllblblblbSterling JP70 (Liquifire+Crunchlab )
Obrazek
Axe FX II Mark2

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”