Awatar użytkownika
jacenty
Posty: 335
Rejestracja: 10-04-2011 18:46

14-12-2015 22:26

W końcu zajeździłem plastelinowe progi w moim Czorcie Katanie. Postanowiłem więc zrobić to co już od dawna planowałem, czyli kupić gitarę, o której już od dawna myślałem. Wybór padł na Ibanez RG721.
Jak wygląda sprawa progów w tym pułapie cenowym? Czy można liczyć na większą wytrzymałość?
Obrazek Obrazek
<<Cort KX5 [Dimarzio D-Sonic >><<Kustom KG212FX>> <<TC Electronic Flashback Delay>> << Marshall JH1 The Jackhammer, EHX Metal Muff >>

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

15-12-2015 07:15

Z mojego doświadczenia wynika, że w koreańskich do 2004/5, tak, będą trwalsze. W/s nowszych, to biorąc pod uwagę tajemnicę kolegi Wielopłaszcza, że tanie Ibanezy robi Cort, nowych z Indonezji czy wujwiskąd bym unikał.

edit: miałem też okazję poobcować z Flame'm z 1999, w ciemno myślę, że EXG7 jest ok pod tym względem, ale niech się wypowiedzą ludzie, którzy macali toto.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
jacenty
Posty: 335
Rejestracja: 10-04-2011 18:46

18-12-2015 19:20

Ciekawe. Niezła zagadka dla mnie. Tymczasem, przegapiłem okazję kupna wymarzonego Ibaneza o prawie tysiąc złotych taniej, niż w polskich sklepach. Tak to jest, jak nie ma się kasy na miejscu. No trudno. Generalnie, uparłem się na tą gitarę.

PS. Wciąż łypię oczkiem na tą gitarę, ale zastanawia mnie jedno - Ibanez RG721-RW kosztuje około 2700zł po rzekomej obniżce z 3300zł, tymczasem na Thomanie kosztowała 2400 po przeliczeniu na złotówki, ale nie ważne, to była promocja i ta gitara migiem zniknęła z oferty sklepu.
Tymczasem ktoś proponował mi Ibanez JEM JR, której koszt nowego egzemplarza oscyluje w okolicach 2K, która generalnie jest chwalona na youtubowych filmach, przez gitarzystów. Widzę tu pewien rozdźwięk, bo Ibanez RG721-RW bez mostka i cudów na kiju jest o 1K droższa od JEM JR z floydem i tak dalej. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że gitara wzorowana na flagowcu Vai'a w tym pułapie cenowym może być lepsza od RG721, a może się mylę? Trudno mi oceniać w sytuacji, gdy nie mam większych szans na obmacanie tych gitar. Dlatego liczę na wasza pomoc.
Obrazek Obrazek
<<Cort KX5 [Dimarzio D-Sonic >><<Kustom KG212FX>> <<TC Electronic Flashback Delay>> << Marshall JH1 The Jackhammer, EHX Metal Muff >>

Wróć do „Jaka gitara elektryczna powyżej 1000zł”