matis333
Posty: 2
Rejestracja: 03-12-2015 19:46

03-12-2015 20:12

Witam.

Dostałem pierwszą gitarę elektryczną i zauważyłem, że jeden humbucker jest odrobinę nie równo, jeśli chodzi o odległość od strun. Przy strunie E6 jest wyżej, a przy E1 niżej. Drugi humbucker po obu stronach wystaje tak samo. Różnica jest nie duża i nie wiem czy ma to jakiś wpływ na dźwięk? Robić coś z tym, czy się nie przejmować?

Dodaję fotę w załączniku.

Pozdrawiam.

PoganHorns
Posty: 149
Rejestracja: 23-07-2015 11:32

03-12-2015 20:19

Tak. Ma to pewien wpływ na dźwięk. Teraz coś co sprawi że "ruszysz" mózgiem. Poszukaj na necie czegoś takiego jak "ustawienia przetworników w gitarze elektrycznej" lub "regulacja wysokości przetworników"

matis333
Posty: 2
Rejestracja: 03-12-2015 19:46

03-12-2015 20:47

No fakt, sporo tego opisane. Nie znalazłem wcześniej, bo nie wiedziałem czy to jakaś wada, nie użyłem u wujka Google słowa regulacja, a jakoś wcześniej na ten temat się nie natknąłem. Dzięki za nakierowanie.

Pozdrawiam.

moonquirk
Posty: 1386
Rejestracja: 02-05-2012 22:22

03-12-2015 22:40

PoganHorns pisze:Tak. Ma to pewien wpływ na dźwięk. Teraz coś co sprawi że "ruszysz" mózgiem. Poszukaj na necie czegoś takiego jak "ustawienia przetworników w gitarze elektrycznej" lub "regulacja wysokości przetworników"


Nie spinaj tak koleżko, ciekawe czy ty byś od razu wiedział co wpisać w google w takim przypadku, gdyby to była Twoja pierwsza gitara. Jakoś nie wydaje mi się, żeby tak było...
Obrazek
Hughes&Kettner Tube 50

PoganHorns
Posty: 149
Rejestracja: 23-07-2015 11:32

07-12-2015 18:31

Czy jak każę komuś szukać czegoś na własną rękę, to muszę się od razu spinać? Ja spokojnie piszę, bo spokojny człowiek jestem. Spinam się tylko na kiblu i gdy oglądam politykę w TV. Na jedno wychodzi. kibel i TV to jedno :)

ps czemu w sieci tyle chęci hejtu? Wszyscy zaraz wszystko muszą hejtować i uważać że inni robią to samo?

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

07-12-2015 21:33

Muszą. Gdyby odrobinę myśleli, wykonaliby myślowy eksperyment pt "kolega z sąsiedniej klatki też gra, moje pickupy są niby daleko od jego strun, ale może coś usłyszę". A może zobaczyliby śrubki pikapa, wzięli do ręki Schraubenzieher i poeksperymentowali...
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

moonquirk
Posty: 1386
Rejestracja: 02-05-2012 22:22

07-12-2015 22:54

PoganHorns pisze:Teraz coś co sprawi że "ruszysz" mózgiem. Poszukaj na necie czegoś takiego jak "ustawienia przetworników w gitarze elektrycznej" lub "regulacja wysokości przetworników"


To co podkreśliłem to raczej nie przyjazna porada bardziej doświadczonego kolegi... Jeśli uważasz, że to nie jest coś w stylu "spiny" jak to ładnie nazwałeś, to może zacznij lepiej dobierać słowa.
Mam wrażenie, że tu są sami geniusze, którzy od razu wszystko wiedzieli i nikogo o nic nie pytali, a cała wiedza jaką teraz posiadają spłynęła na nich nagle nie wiadomo skąd... Bądźcie trochę wyrozumiali ludzie, może gościu nie ma kasy na to, żeby sobie eksperymentować i woli się upewnić. Większą głupotą jest robienie czegoś na własną rękę gdy się nie ma pojęcia o czymś, niż zapytanie kogoś posiadającego taką wiedzę.
Jak idziecie do mechanika, dentysty, lekarza czy kogo tam jeszcze, to też się z Was nabijają, że nie eksperymentujecie?
Obrazek
Hughes&Kettner Tube 50

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

07-12-2015 23:05

To nieprawda, że tu wszyscy wiedzą wszystko... Tu wszyscy wiedzą wszystko LEPIEJ :shock:
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

PoganHorns
Posty: 149
Rejestracja: 23-07-2015 11:32

08-12-2015 21:17

moonquirk pisze:Mam wrażenie, że tu są sami geniusze, którzy od razu wszystko wiedzieli i nikogo o nic nie pytali, a cała wiedza jaką teraz posiadają spłynęła na nich nagle nie wiadomo skąd...


To teraz napiszę po chamsku. Spłynęła ta wiedza z dupy! Wystarczy poszperać po książkach, poradnikach, instrukcjach.
Jak chcesz wyskoczyć z kolejnymi wywodami na temat tego, że wszyscy są wszystko wiedzący to daj sobie siana. Tak podstawowe sprawy jak ustawienie przetwornika było wałkowane nie tylko na tym forum, ale na innych konkurencyjnych również. Kurwa! Tak trudno poszukać wiedzy na własną kieszeń? Tylko o to mi chodzi by trochę się wysilić i poczytać.

moonquirk
Posty: 1386
Rejestracja: 02-05-2012 22:22

08-12-2015 23:17

Ehh. mi tylko chodzi o to, że nie trzeba być takim opryskliwym od razu, można to ładniej ubrać w słowa :)
Rozumiem, że to jakieś stresy z dzieciństwa, szkoły, pracy czy czegokolwiek tam jeszcze wychodzą, ale postaw się na miejscu tej osoby, do której się tak zwracasz i odpowiedz sobie na pytanie: czy ty też chciałbyś zostać tak potraktowany? Po prostu nie rozumiem ludzi, którzy nie umieją normalnie wytłumaczyć czy nakierować tylko od razu jakieś sarkastyczne wypowiedzi wypluwać.
Obrazek
Hughes&Kettner Tube 50

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

10-12-2015 00:24

Czy napisanie komuś "jeśli możesz, zastanów się, proszę, drogi internauto, czy jakimś nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności nie jesteś jednak niestety i tolerujemy to oczywiście, ale... skończonym durniem" jest już ładnym ubraniem?
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Wróć do „Wasz sprzęt”