Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

26-11-2015 18:55

Na sprzedaż leci Squier Telecaster Made in Korea z 1996 r. Wiosło ogólnie w dobrym stanie, niestyrane mimo wieku, za to solidne i z dobrego rocznika. Co ważne, ze złotym logo Squiera, co oznacza wyższą serię i lite drewno (bo często spotykamy Squiery MiK z czarnym logo zrobione ze sklejki). Tutaj mamy porządną dechę i dobre wykonanie. Body najprawdopodobniej olchowe, gryf i podstrunnica klon, układ dwóch singli z 3-pozycyjnym switchem, regulacją volume i tone, więc klasyka. Pickupy wymienione na set DiMarzio DP318T, a więc kultowe Super Distortion w specjalnej wersji dla telecasterów pod mostem oraz Fender Twisted Tele, custom shopowy pickup naśladujący neckowe brzmienie strata. Pickupy nadają ogromnej uniwersalności temu wiosłu, umożliwiają wydobycie bardzo mocnych przesterów pod mostem, jak i fajnych leadów, natomiast osobiście zakochałem się w necku, który według mnie brzmi lepiej niż stockowy stratocaster MiM. Świetne cleany, ciepło, śpiewne leady gdy trzeba, pokwakać też potrafi, ale i funk mu nie obcy. Do tego przyjemny fretwork, dobre utrzymanie i mamy kawałek naprawdę konkretnego wiosła. Wygodne, miękkie, dobrze brzmiące - myślę, że warto wybrać takiego Tele od "współczesnych" Squierów. Aha, kolor to bardzo ciemna czerwień, ciemny bordowy, jak kto woli - w jasnym świetle wygląda na jaśniejszy, w mroku udaje czarną, ale generalnie sprawa fajne wrażenie. Pickguard aktualnie czarny, mam jeszcze oryginalny biały który mocno się zażółcił, więc aktualnie mamy kremowy zrelicowany vintage.

Nie ukrywam dwóch minusów, które w sumie nie są niczym strasznym. Generalnie na ten moment źle polutowałem układ gdy samemu wymieniałem przystawki i jest ewidentny problem z masą - miałem próbować ponownego lutowania, ale nigdy nie mogę się za to zabrać, zresztą w większości gram na innej gitarze. Siodełka mostka wyżłobiły się (bo pewnie nikt się tym nie zajął od początku historii wiosła), przez co śrubki od regulacji wysokości same się odkręcają i planowałem wymienić mostek na Sung-Ila z GuitarProject, ale od jakiegoś czasu nie było pasującego w tym kolorze, więc odpuściłem i chyba zrezygnuję, skoro podjąłem decyzję o sprzedaży. Sam mostek jest okej, potrzeba właściwie samych siodełek żeby śrubeczki nie irytowały, bo gry to oczywiście nie uniemożliwia. Jakieś 4 dychy taki mostek, ale może ktoś będzie wolał vintage'owe 3 siodełka (ja preferuję 6), więc lepiej zostawię temat w spokoju. Oprócz tego nie było chyba innych problemów, dla mnie bardzo fajne wiosło, ale zwyczajnie brakuje mi czasu na grę i miejsca w pokoju, a mam dwa inne wiosła w które chcę zainwestować, stąd potrzebna kasa.

Póki co ogłoszenie mało konkretne, trochę w formie feelera, bo nie bardzo mam czas porobić fotki czy nawet sklecić solidny opis. Tym bardziej czasu na granie mniej, a że chciałem łyknąć fajny set do strata i full opcję u lutnika do dwóch innych wioseł, to kasa się przyda.
Z racji tego, że dałem tylko suche info, zapraszam na priv po jakieś konkrety, fotki (mam tylko takie, że wstyd gdzieś wstawiać, więc trochę lipa) i pytania.

Na początek trade value na pewno 1200 zł gdyby ktoś chciał jakieś wymiany. Bez dopłaty pewnie nie przejdą, ja dopłacać nie będę na pewno. W zasadzie jedyną wymianą jaka by mnie intetesowała byłby trejd na siódemkę (EXG-7 chętnie), bo względy finansowe.
Pieniążkowo też zacznę od 1200 zł, jakby ktoś zainteresował się w miarę szybko, to możemy pogadać, pomyślimy, także zapraszam. Tylko bez przesady, 2 stów od razu urywać nie będę, traktować tego poważnie również.
Aha, mogę też sprzedać z setem stockowych pickupów, wtedy cena leci 250 zeta w dół.

To chyba tyle, więc zapraszam z pytaniami i propozycjami!

Awatar użytkownika
boden7
Posty: 562
Rejestracja: 12-10-2013 23:09

02-12-2015 20:02

Poka zdjęcia jak masz :)
https://www.youtube.com/channel/UCvHTuq9lMaPyGoYUtwu3T2A

kto wymyślił limit 12 kb na avatar?!

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

02-12-2015 21:48

Zobaczę, co da się zrobić :-> :-> :->

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

04-12-2015 14:56

Poglądowo - smartfonowe fotki brudnego Telecastera w słabym świetle. Niestety nie stać mnie chwilowo na nic lepszego, ale w razie czego się postaram.

Obrazek


Link do guglacza, tam trochę więcej, ale nadal słabo w ciul:
https://goo.gl/photos/eukzJLF3NaxkjSvA7

Trejdy raczej niet, z ceny póki co na pewno bym zjechał, ograć można (koło Pionek, Mazowieckie),

Wróć do „Sprzedam (Gitary elektryczne i basowe)”