Crushman
Posty: 513
Rejestracja: 21-02-2014 06:50

23-11-2015 07:41

Jak w temacie - na akustykach gracie opuszkami czy paznokciami ...? W moim przypadku paznokcie odpadają ze względu na pracę (smar i oleje) a chciałbym się trochę z fingerstylem pobawić, ale wydaje mi się, że paluchy mam za grube żeby grać opuszkami... Do tego koniec środkowego palca jest mocno pokiereszowany po spotkaniu z wentylatorem nagrzewnicy w lutym tego roku - palec nie jest krótszy ale po zabliźnieniu jest bardzo wrażliwy :( Kombinować z pazurkami? Ktoś tego używał...?
Jackson DK2T SH-1'59/SH-6
Blackstar HT5 R Metal

Awatar użytkownika
poqo
Posty: 44
Rejestracja: 28-10-2014 08:16

23-11-2015 10:13

Opuszkami. Na kciuk pazurek - dość szybko można się do niego przyzwyczaić. Aczkolwiek granie palcami na akustyku jest dla mnie tylko ciekawostką i nie gram jakiś wielce skomplikowanych partii. Dlatego nie twierdzę, że jest to najlepsza metoda.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
zekori
Posty: 345
Rejestracja: 27-05-2012 17:54

23-11-2015 14:58

Zawodowcy grają paznokciami (ja rzecz jasna opuszkami, o ile już, bo zazwyczaj kostką) i przynajmniej mają "wyraźny metaliczny bass", ale da się to nadrobić nowymi strunami, przy graniu opuszkami. Poczytaj o graniu jednocześnie kostką i palcami (nazwa wypadła mi z głowy..), ciężkie w opanowaniu, ale daje możliwości brzmieniowe.
Cort X2 BK
Fender CD-60 (shadow SH-145bk)

+ Peavey Bandit 112 red
+ Roland Cube 20XL
+ Kustom Sienna 35 pro

+ Kolumna Aktywna RHA-12/2/250P

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

23-11-2015 15:03

Ja gram generalnie opuszkiem + w miarę krótki paznokieć taki trochę dłuższy niż na lewej ręce ale nie na tyle długi aby trącać strunę samym paznokciem. Czasem jak zetnę za krótko to samym opuszkiem ;-)

Zerknij na mój kanał na YT to zobaczysz jak to mniej więcej brzmi. Tylko nie spodziewaj się wirtuozerii ;-)

Granie opuszkiem + pazurek na kciuku dla mnie nie miało sensu. Wystarczy uderzyć strunę opuszkiem a potem kostką. Rożnica w głośności i ogólnie inny charakter brzmienia dla mnie nie do zakceptowania. Raczej gra się pazurkiem i paznokciami ale oczywiście jeśli ktoś połączy opuszki z odpowiednią praca kciuka to być może będzie miało sens?

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”