Awatar użytkownika
noddyholder
Posty: 89
Rejestracja: 23-11-2014 21:02

03-11-2015 18:14

Witam. Chciałbym się Was poradzić w kwestii nauki bo od dłuższego czasu mam wrażenie, że moje postępy idą bardzo wolno. Chodzi mi o to, że cały czas ćwiczę granie utworów na tych różnych akordach barowych, siódemkach itd. itp. no i trochę ćwiczę tabulaturę ale chodzi mi głównie o chwyty i widzę, że po dłuższym czasie wciąż robię dużo błędów, a to gdzieś się pomylę, czy palec postawię nie w tym miejscu gdzie trzeba, a nie wspomnę o tym nędznym "drabinkowaniu c dura i f dura i g7" tzn. nie umiem postawić paluchów w jednym czasie tylko tak jakby stopniowo to robię. Najczęściej ćwiczę z utworem, no i od czasu do czasu włączę backing track bez wokali. I tu jest do Was pytanie towarzysze czy nie jestem jedyny, który przez takie głupoty przechodzi jak nastolatek przez trądzik czy już naprawdę jestem skończonym kretynem, dla którego nie ma nadziei. Wybaczcie takie szczere określenia ale czasem mnie to wkurza :) Bardzo proszę o odpowiedź.
Obrazek

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

03-11-2015 20:54

Ile czasu się uczysz i ile dziennie spędzasz na ćwiczeniach?

Na razie na jedno pytanie mogę tylko odpowiedzieć - tak, jesteś kretynem. No bo popatrz - bierzesz do ręki kawałek drewna i 6 drutów, szarpiesz te druty i cieszysz się, że to takie fajne... no kretyn normalnie albo niedorozwój jakiś ;-)
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

petlica
Posty: 101
Rejestracja: 13-12-2010 21:45

03-11-2015 21:07

Po pierwsze przestań "ćwiczyć tabulaturę" - to najgłupsza rzecz, na którą wiele osób marnuje czas. Zapis w tabulaturze może pomóc w graniu owszem, ale nie może być celem samym w sobie. Trzeba słuchać tego co się gra, inaczej wychodzą straszne koszmarki. Niektórzy maja zakodowane jakieś cyferki, które mają zagrać, gubią przy tym rytm i tempo. Lepiej już grać jeden akord, ale rytmicznie i z polotem.
Piszesz, że grasz nieczysto akordy - niekoniecznie trzeba grać je pełne. Bardzo często niepełne akordy brzmią ciekawiej. wielu gitarzystów tak robi.
Spróbuj utworów, które są oparte o wyrazisty rytm, które dobrze bujają.
Spróbuj również grać jakieś proste riffy.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

03-11-2015 21:11

Najlepiej zaś mieć jakiś plan. Podzielić go sobie na etapy. Najlepiej tygodniowe i przez tydzień dochodzić do realizacji planu i przechodzić do kolejnego etapu. To taka podstawa samodoskonalenia w każdej dziedzinie - krok-po-kroku.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”