danguitar
Posty: 56
Rejestracja: 30-08-2012 21:45

07-10-2015 14:58

Witam, jak w tytule mam problem z zasilaniem bateryjnym tejże kostki. Kupiona nówka z nową baterią działała przez zaledwie kwadrans, później zaczęła się wyłączać i włączać bez przerwy. Po kilku minutach przerwy działała nadal przez kilka minut. Dodatkowo tak samo szybko się rozładowała nowa bateria przy kostce Behringera ( machine reverb) myślicie, że zasilacz załatwi sprawę?
PS jeśli to umieściłem w złym wątku to wybaczcie.
Obrazek

Awatar użytkownika
humless
Sklep Muzyczny
Posty: 985
Rejestracja: 11-03-2012 22:40

07-10-2015 19:06

Ten przester jest (jak na przestery, które biorą kilka-kilkanascie mA prądu) wyjątkowo prądożerny - wg danych producenta pobiera 45 mA. Lecz i tak z nową alkaliczną baterią powinien pracować min. 9-10 godzin. Jeśli jest tak jak piszesz to coś nie tak jest z przesterem. Jak masz możliwość to sprawdź pobór prądu na nowej baterii miernikiem uniwersalnym. Jeśli będzie znacząco odbiegał od danych producenta to masz podstawy do reklamacji i żądania zamiany.
=================
Producenci baterii podają ich pojemność definiowaną w mAh (miliampery x godziny). Baterie 9V alkaliczne mają pojemność rzędu 600 mAh, litowe: 1200 mAh, a pospolite cynkowo-węglowe ok. 400 mAh.
Jak łatwo obliczyć z rzeczonym przesterem bateria alkaliczna powinna teoretycznie pracować ok. 13 godzin, z litową - 2 razy dłużej.

Awatar użytkownika
chodnik
Posty: 538
Rejestracja: 07-02-2010 21:54

07-10-2015 19:55

Poza tym jak wyżej, że może być zepsuta, to jest jedna ważna rzecz, którą trzeba wiedzieć o kostkach zasilanych z baterii. Otóż kostka taka pobiera prąd jak ma wpięty kabel w IN, nawet jak jest "wyłączona". Mając połączone ze sobą kilka kostek po graniu powinieneś rozłączyć cały łańcuch, żeby nie czerpać prądu.
Może to jest oczywiste, bo piszą o tym w instrukcji, ale podobno nie każdy czyta.
Zasilacz i kabelek rozdzielający to lepsze rozwiązanie.
665 sąsiad diabła

danguitar
Posty: 56
Rejestracja: 30-08-2012 21:45

08-10-2015 21:37

Wiem o rozłączaniu całego łańcucha :)
No nic, spróbuję z zasilaczem i zobaczymy
Obrazek

Wróć do „Distortion / Overdrive”