newnstar
Posty: 1
Rejestracja: 26-09-2015 19:45

26-09-2015 19:51

Tak jak w temacie powyżej poszukuje gitary elektrycznej do ceny ok. 2 tysięcy najlepiej nowej , będę chcial na niej grać utwory zespołów takich jak gun`s roses ,metallica , utwory Slasha , Foo Fighters i tego typu zespoły czyli rock ale raczej ten Hard Rock . Myślałem już o 2 gitarach ale tak na prawdę nawet nie wiem czym się taka gitara powinna charakteryzować : Pierwsza gitara http://allegro.pl/epiphone-gitara-elekt ... 02759.html , oraz druga : http://allegro.pl/gitara-elektryczna-sc ... 89231.html chciałem się dowiedzieć czy te gitary nadają się do gry cieższych brzmień ale Rockowych . Jeśli ktoś byłby na tyle uprzejmy to proszę wypisać na co zwracać uwagę przy tego typu gitarach. Z góry dziękuje za pomoc.

wolo1994
Posty: 165
Rejestracja: 07-07-2013 11:28

29-09-2015 20:31

Epiphone to gówno i tyle w temacie bo za 2k masz bardzo dobrą używkę, jakość jest słaba. Słabe przetworniki, mostek rwie struny, potki mogą trzeszczeć. Ogółem z całego serca odradzam zakupu epiphonów szczególnie nowych customów - kasa w błoto. Sam miałem customa alpine white i byłem zawiedziony, poza wyglądem nic więcej do zaoferowania. Gryf niewygodny, przetworniki i mostek do dupy, binding krzywo nałożony, klucze niby grovery ale cięko trzymały itd. Schecter jest lepszy ale do rocka to tak średnio z nim. Przetworniki lepsze, aczkolwiek do cięższego rocka raczej pasywy były by lepsze. W emg jest dużo gainu i całkowicie inna kultura grania, kostkowania. Gitary te różnią się też skalą epi ma 24 i 3/4 a schecter ma 25 i 1/2, jeżeli masz dość krótkie palce to szukaj czegoś z 24 i 3/4, każdy mówi że niby mała różnica jest między tymi menzurami ale wyczuwalna i to bardzo. Uwierz że naprawdę lepiej kupić używkę, dlaczego? Bo używana gitara ma rozegrane drewno, nowa ma wręcz 0 sustain, drewno jest nierozegrane przez co może Ci się wydawać iż gitara jest bezpłciowa i tyle. Wadą nowej jest także to iż zaraz po wyjściu z opakowania traci 1/3 swojej ceny :P Więc jak chciałbyś potem sprzedać to tracisz i to dużo, nie warto. Zastanów się dobrze, jakbyś chciał coś używanego to mam typowo rockowego jacksona na sell za bardzo małą kase, ale to już twoja decyzja.

wookee
Posty: 1
Rejestracja: 01-10-2015 12:31

01-10-2015 12:39

Ja mam tego shectera od 2 lat i na razie w takiej kwocie nie znalazłem nic innego co by mnie w podobnym stopniu zadowoliło. Ale raczej jest to gitara do cięższego grania. Pickupy EMG dają na prawdę radę.

Awatar użytkownika
kubzun
Posty: 1360
Rejestracja: 28-11-2011 17:27

03-10-2015 21:57

Za 2 tyś z używek idzie wybrać sensowną gitarę. Potrzeba Ci wygodnego gryfu, przydało by się wiedzieć, jakie kształty Ci leżą. Do 2 tyś to można łakomić się na gibsona sg faded, chyba nie ma się co dalej rozpisywać. Można trafić jakiegoś starego ibaneza roadstara, czasami trafiają sie charvele w tych "jaskrawych kolorach", wiem że brzmi to śmiesznie, chodzi mi ogólnie o tą starą produkcję sprzed rządów fendera. Można znaleźć świetne wiosło do 2 tyś, które będzie kopało dupę każdemu jednemu nowemu, które do tej kwoty możesz kupić. Warto zrobić rozeznanie, warto poczekać na jakąś ofertę.
vinta9e pisze:W życiu potrzebne ci będą tylko dwie rzeczy: WD40 i taśma klejąca. Jeśli coś się nie rusza a powinno, użyj WD40. Jeśli się rusza, a nie powinno, użyj taśmy klejącej.

noobgitary
Posty: 18
Rejestracja: 04-10-2015 08:57

04-10-2015 09:47

Epiphona customa i wymiatasz, że czacha dymi.
albo Epi tribiute z pickami gibsona 57 - ja bym wybrał tą opcję...

wolo1994
Posty: 165
Rejestracja: 07-07-2013 11:28

04-10-2015 13:58

~UP, chiński machoń, elektronika do dupy i gryf jak gałąź? No to były najgorszy zakup jak za tą kwotę...
Za tą kase nie ma co się pchać w epiphony. Sg faded i wygodny gryf? Leżeć leży, ale solówki czy szybkie bieganie po gryfie i masz dość... Moim zdaniem niech celuje w ibanezy i jacksony, z tym że jacki produkcji japońskiej bo indonezyjskie są o wiele gorsze, nie wspomnę o progach z plasteliny.

noobgitary
Posty: 18
Rejestracja: 04-10-2015 08:57

11-10-2015 08:01

mahoń to mahoń może rosnąć w chinach, afryce albo surinamie, w elektrycznej gitarze ważny jest prąd a w tribucie masz elektrykę z gibsona,
na długo wystarczy i popatrz jaką tradycje ma Epiphone w produkcji gitar i kto na nich grał. Ale dla świętego spokoju, możemy też koledze polecić
Fendera z custom shopu a najlepiej master bilda - napewno będzie zadawolony.

Wróć do „Gitary elektryczne”