hooterr
Posty: 13
Rejestracja: 28-09-2015 22:16

29-09-2015 08:56

To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich.
W temacie napisałem gitara na początek, ale to nie do końca prawda. Raczej pierwszy elektryk. Na gitarze grać umiem, nawet dobrze przez 4 lata grałem na akustyku, ale przyszedł czas na coś większego. Przeszukując serwisy aukcyje trafiłem na taką gitarę LTD MH-53 za 560zł. Z tego co sprawdziłem nówka kosztuje +1000zł więc cena świetna. Ale mam kilka pytań. Czytałem poradnik na forum odnośnie kupowania gitar, więc wiem mniej więcej na co zwracać uwagę, ale jako że pierwszy raz kupuję coś używanego przez internet postanowiłem zapytać kogoś bardziej doświadczonego. Opis aukcji jest taki: "Gitara zakupiona w kwietniu 2013 roku w Music Expert. Trzy miesiące temu wstawiłem do niej NOWY przetwornik Tesla Plasma X1, który ma potężne brzmienie nie ustępujące niczym przetwornikom Seymour Duncan. Niska akcja strun, Floyd ładnie chodzi, ale ja go prawie nie używałem. Na zdjęciu brakuje śrubek blokujących struny przy szyjce, ale mam je. Ogólnie kilka rysek na korpusie, poza tym stan idealny. Mimo, że "made in china" to bije na łeb brzmieniem i wykonaniem wszelkie Ibanezy za 1000zł. Świetnie trzyma strój. Dorzucam gratis dwa kable 6m Proel." więc chyba wszystko z tym wiosłem OK, po kilku pytaniach na maila przyszła taka odpowiedź: "Witam, nie mam możliwości nagrania próbek dźwięk, bo nie posiadam w tym momencie wzmacniacza,[prawda sprzedany na aukcji wcześniej] ale zapewniam, że po wymianie tego humbuckera gitara dostała nowe życie. Potężnie brzmi. Oprócz przetwornika wymieniałem struny na d'addario 10-46. Uszkodzeń nie ma praktycznie żadnych poza małymi ryskami na korpusie i jedną śrubką od blokady strun, którą musiałem spiłować bo wyrobiło się gniazdo na klucz. Regulowałem ją sam, mam w tym malutkie doświadczenie i zapewniam, że stroi idealnie i jest wygodna." Czyli też wszystko OK. Jedyne co mnie niepokoi to tak niska cena. Na zdjęciach gitara też wygląda jak nowa, nawet nie ma niej kurzu [pewnie wyczyszczona], ani większych rys na korpusie. Warto za taką cenę?

I jeszcze jedna rzecz. Dotyczy to tego konkretnego modelu. Do jakiej muzyki ta gitara jest dobra? Na pewno nie będę jej katował szatanami itp., chcę żeby czysto grała na cleanie i drivie, ale nie jakimś mega metalowym. Więc to pytanie jest do posiadaczy.
Pozdrawiam.

hooterr
Posty: 13
Rejestracja: 28-09-2015 22:16

29-09-2015 20:04

Pomoże ktoś?

Wróć do „Jaka gitara elektryczna od 500zł - 1000zł”