Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

12-09-2015 12:45

Witam,
potrzebuje rady na temat zakupu wzmacniacza akustycznego do mojej gitary.
Posiadam gitarę Dowina D111 i zakupiłem do niej przetwornik LR Baggs M1 Active, przyszedł czas również na zakup wzmacniacza.
Budżet jakim dysponuje to powiedzmy 500 zł z lekkim hakiem.
Do czego go potrzebuję?
Pierwsza sprawa do gry w plenerze, w małym gronie żeby gitarę lepiej nagłośnić, oraz wzbogacić w jakiś reverb czy chorus i w przyszłości też pod Loop'a.
Po drugie do gry w domu, żeby pobawić się brzmieniami, loopem jak wyżej, tak więc dużo mocy nie potrzebuję, myślę że 30W wystarczy spokojnie. Przeglądałem trochę internet, jednak stwierdzam, że o wiele trudniej znaleźć wzmacniacz akustyczny w tej cenie w porównaniu do zwykłych wzmacniaczy elektrycznych, stąd postanowiłem poprosić Was o pomoc.
Czego oczekuję?
Z efektów tylko reverb oraz chorus, mile widziane dodatkowe wejścia na mikrofon czy zewnętrzne źródło dźwięku, słuchawkowe niekoniecznie, ale może być.
Moc jak wyżej wspomniałem do 30W, chyba że trafi się jakaś perełka z większym zapasem mocy, która będzie warta zakupu.
Wzmacniacze warte uwagi jakie wyczytałem to Kustom Sienna 30 oraz Behringer ULTRACOUSTIC AT108, jednak nadal potrzebuję więcej opinii na ich temat.

Krótko mówiąc chciałbym poznać opinie na temat tych dwóch wzmacniaczy oraz jeśli macie w głowie jakieś inne ciekawe modele, prosiłbym o podanie nazwy oraz kilku słów na ich temat.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

PS. Proszę nie proponować wzmacniaczy do gitar elektrycznych, potrzebuje wzmacniacz dedykowany gitarom akustycznym.
Obrazek Dowina D111 LE

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

12-09-2015 15:20

Behri sobie daruj. Sienna dobry stosunek cena/jakość o ile nie najlepszy na tym poziomie. Jednak ... trzeba dokładnie sprawdzić pogłos bo sprężyna odzywa się przy głośnym graniu. Miałem w domu ze trzy 30stki i tak miały. Nie pamiętam czy sienny mają line in ale sprawdź lepiej.

Jeżeli chodzi o we mik to trzeba sporo dołożyć aby mieć phantom.

Wzmacniacz, który pokaże się nie miejsce w szeregu to np. Marszałki z serii AS ale cena już inna.

Ja się przesiadłem na Yamaszkę HTR5A. To jest fajna zabawka ale wymyka się z porównania bo to jest zupełnie inna idea. Jedno jest pewne, jest to jedyny wznak, który potrafi zdjąć zapiaszczenie z piezo na czym mi najbardziej zależało :)

Awatar użytkownika
zekori
Posty: 345
Rejestracja: 27-05-2012 17:54

12-09-2015 16:32

Sienna 30 pro ma line in. Tyle, że szczerze mówiąc 30W tego customa którego mam to dupy nie urywa w kwestii głośności. Na domowe granie wystarczy, ale na plener brałbym większą moc.
Cort X2 BK
Fender CD-60 (shadow SH-145bk)

+ Peavey Bandit 112 red
+ Roland Cube 20XL
+ Kustom Sienna 35 pro

+ Kolumna Aktywna RHA-12/2/250P

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

12-09-2015 18:37

Racja zależy co znaczy "plener" na pewno watów za dużo nigdy nie jest ;)

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

13-09-2015 11:55

Generalnie to plener póki co oznacza w moim przypadku granie na działce ze znajomymi z podobnym sprzetem jeali chodzi o moc. Ale glównie chodzi tez o granie w domu, a nie chce byc uzależniony od komputera jesli chodzi o jakies PODy itp.
Najbardziej byłem za tą sienna tymbardziej ze idzie ja wyhaczyć na allegro za małe pieniądze.
Poczytam jeszcze o tej yamaszce :)
Dzieki za odpowiedzi, jak cos jeszcze bedziecie w stanie polecić to jestem otwarty na propozycje.

Jeśli bedzie naprawde warto doplacic np do 1000 zl za jakis konkretny sprzęt to takie propozycje rowniez chetnie przeczytam, bo jesli trzeba to wole dopłacić niz potem sie męczyć.
Obrazek Dowina D111 LE

Awatar użytkownika
zekori
Posty: 345
Rejestracja: 27-05-2012 17:54

13-09-2015 14:25

Majkel91 pisze: Jeśli bedzie naprawde warto doplacic np do 1000 zl za jakis konkretny sprzęt to takie propozycje rowniez chetnie przeczytam, bo jesli trzeba to wole dopłacić niz potem sie męczyć.


O to, to! Ja nie mam az takiej wiedzy niestety, ale założenie jest imo jest bardzo słuszne. 8-)
Cort X2 BK
Fender CD-60 (shadow SH-145bk)

+ Peavey Bandit 112 red
+ Roland Cube 20XL
+ Kustom Sienna 35 pro

+ Kolumna Aktywna RHA-12/2/250P

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

13-09-2015 15:39

O to sprawa robi się prostsza :) Używki w okolicy 1000 to Marszałki z serii AS. Martinello - rewelacja. Pożeracz konkurencji ale ciut więcej trzeba dać natomiast warto. Poczytaj o nim. Fishmann mini. Jest jeszcze taki fajny Ashdiwn nieduży i dobrze gadający.
Jedna uwaga - wznak do akustyka rządzi się innymi prawami niż do elektryka także to, że wielka membrana i dużo watów nie oznacza, że dźwięk będzie dobry tylko głośny ;)

Awatar użytkownika
zekori
Posty: 345
Rejestracja: 27-05-2012 17:54

13-09-2015 15:53

Generalnie lepszy sound uzyskasz, gdy wzmacniacz combo będzie mieć 3 głośniki, każdy do innego pasma, niżby jeden na całe pasmo. Przy takich pieniądzach warto się rozeznać nie tylko w tym co najbardziej mainstreamowe ;-) .

ps. nie wiem jakie wzmaki podał sss (może i wielodrożne), po prostu zachęcam do samodzielnego obadania sprawy.
Cort X2 BK
Fender CD-60 (shadow SH-145bk)

+ Peavey Bandit 112 red
+ Roland Cube 20XL
+ Kustom Sienna 35 pro

+ Kolumna Aktywna RHA-12/2/250P

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

13-09-2015 21:28

Generalnie większość dobrych konstrukcji to układy dwudrożne. Dlaczego to trzeba byłoby nawiązać do hi-fi ale to chyba nie ten wątek ;)

Chyba najlepsze Combo akustyczne do 2000 albo nawet wyżej to Martinello. Ponad rok temu prawie kupiłem go za 1200 ale za długo się targowałem.

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

15-09-2015 20:30

Szczerze mówiąc tego "ogródkowego" grania póki co jest bardzo mało, tym bardziej, że sezon się kończy to gralibyśmy jedynie w małym pomieszczeniu więc chyba skłaniam się bardziej do domowego grania, testowania brzmień, czy nagrywania czegoś dla siebie. Doszedłem więc do pewnych wniosków, iż do takiego amatorskiego grania wolałbym się zmieścić w granicy 500-600 zł i chyba zaryzykuje tego Kustoma Siennie 30. Marka dosyć pozytywnie odebrana przeze mnie, gdyż miałem KG 112 FX do elektryka, wg opinii cena/jakość dobrze współgra, więc wydaje się to jedyna rozsądna opcja.

Jest aktualnie nawet ciekawa aukcja na allegro : http://allegro.pl/piec-do-gitary-akusty ... 43117.html

Jedyne co mnie trapi, to wyczytałem, że są 2 wersje tego wzmacniacza. Mianowicie Sienna 30 oraz Sienna 30 Pro.
Jesteście w stanie powiedzieć czym się różnią? Wiem tylko tyle że wersja PRO jest nowsza, ale czy to znaczy, że lepsza?

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
Obrazek Dowina D111 LE

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

16-09-2015 06:55

Do domu i do nagrywania to yamaha oferuje Ci dodatkowo usb i kompresor. Delay też ale taki sobie ;) Jak będziesz nagrywał z tego kustoma?

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

16-09-2015 10:53

Nie nie, nie mam zamiaru nagrywać poprzez wzmacniacz, źle to napisałem. Chodziło mi o nawiązanie do amatorskiego grania, a co do nagrywania to w przyszłości będę myślał jak będzie możliwość.
Możesz powiedzieć coś więcej o tym wzmacniaczu?
Myślisz, że ta yamaszka będzie dobrze współgrała z moim pickupem?
Jak z głośnością?
Obrazek Dowina D111 LE

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

16-09-2015 11:46

Ja się przesiadłem ze sienny. Miałem też vip1. Najtańszy wzmak, o którym w typowych kategoriach można mówić, że jest lepszy to AS50D.
Grałem w pomieszczeniu ok. 50m2 i było w nim kilkanaście osób. Powiedziałbym, że było wystarczająco ale oczywiście jeżeli chodzi o atakowanie ludzi basem to są lepsze wybory. To jest raczej rozwiązanie dla ludzi mających tanią elektronikę a chcących zabrzmieć bardziej miękko niż jak typowe piezo. Ten wzmacniacz zamiast symulacji brzmienia innego wzmacniacza jak to jest w innych combach ma symulację brzmienia kilku mikrofonów i tą składową miksujesz jak Ci pasuje. Dla mnie to jest ważniejsze niż ogólna potęga brzmienia. Gram głośniej i w dalszym ciągu brzmi to przyjemnie. Dodatkowo możesz podłączyć elektryka. Na cleanie jest ekstra. Przester pokładowy jest raczej tylko namiastką tego co można byłoby chcieć ;) Dodatkowo jest USB. No i tutaj już gdybyś chciał nagrać dźwięk po usb to Yamaha rozkłada zestaw Kustom plus interfejs na łopatki aczkolwiek poziom sygnału jest bardzo niski. Nie ma to znaczenia dla nagrania ale ma gdybyś coś kombinował online albo we dwóch jednocześnie chcielibyście nagrywać i mieć odsłuch. No i jeszcze Yamaha śmiga na baterie. Reasumując jeśli na koncerty klubowe to sama Y będzie mało ale dla siebie do zabawy w domu -genialna ale trzeba wiedzieć czego się chce bo inaczej rozczarowanie gotowe ;)

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

16-09-2015 20:31

Dzięki za wypowiedź, jeśli pojawi się jakiś używany egzemplarz w ciekawej cenie to na pewno wezmę go pod uwagę.

Nurtuje mnie jednak ciągle ten Kustom Sienna 30. A dokładniej pytanie które zadałem wcześniej:

Jedyne co mnie trapi, to wyczytałem, że są 2 wersje tego wzmacniacza. Mianowicie Sienna 30 oraz Sienna 30 Pro.
Jesteście w stanie powiedzieć czym się różnią? Wiem tylko tyle że wersja PRO jest nowsza, ale czy to znaczy, że lepsza?


Jest ktoś w stanie odpowiedzieć na to pytanie?
Obrazek Dowina D111 LE

Awatar użytkownika
zekori
Posty: 345
Rejestracja: 27-05-2012 17:54

17-09-2015 10:15

Wygląda mi na to, że różnice są żadne (poza cenowymi).
Cort X2 BK
Fender CD-60 (shadow SH-145bk)

+ Peavey Bandit 112 red
+ Roland Cube 20XL
+ Kustom Sienna 35 pro

+ Kolumna Aktywna RHA-12/2/250P

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

18-09-2015 18:44

Super, dziękuje za odpowiedzi, teraz pozostaje szukać jakichś ciekawych okazji. :)

Mam jeszcze jedną prośbę poza tematem wzmacniaczy.
Interesuje mnie również granie oraz nagrywanie na komputerze poprzez interfejs (zewn. karta dźwiękowa), jednak kompletnie nie wiem czym się kierować.
Chodzi mi o to czy są interfejsy dedykowane gitarom akustycznym lub interfejsy które doskonale współpracują przetwornikami do akustyka?

Jeśli znacie jakieś konkretne modele interfejsów, byłbym wdzięczny o podzielenie się informacjami na ich temat.
Budżet powiedzmy 400-500 zł max.
Obrazek Dowina D111 LE

patryk1010101
Posty: 1
Rejestracja: 23-09-2015 16:07

23-09-2015 16:44

30 watów to dobry wzmacniacz ale jak chcesz np. lepszy to trzeba dołożyć trochę kasy jak ja dostałem swoją musze przyznać ja gram na klasycznej ale do akustycznej trzeba dołożyć bo dobre wzmacniacze mało nie kosztują

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

23-09-2015 17:01

Majkel91 pisze:Nie nie, nie mam zamiaru nagrywać poprzez wzmacniacz, źle to napisałem. ?

Majkel91 pisze:
Mam jeszcze jedną prośbę poza tematem wzmacniaczy.
Interesuje mnie również granie oraz nagrywanie na komputerze poprzez interfejs (zewn. karta dźwiękowa), jednak kompletnie nie wiem czym się kierować.
Chodzi mi o to czy są interfejsy dedykowane gitarom akustycznym lub interfejsy które doskonale współpracują przetwornikami do akustyka?
.



Ojjj Majkel to w końcu jak to z Tobą jest? ;). Kupujesz Combo z usb i masz wszystko czego potrzebujesz - wzmacniacz, interfejs, efekty. No dobra nic już nie mówię bo i tak za dużo gadam ;)

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

23-09-2015 19:59

Po prostu przed zakupem próbuje rozpatrzyć wszystkie możliwości, żeby właśnie nie musieć kupować za chwilę czegoś innego.
Pierwsza myśl wzmacniacz, bo się przyda poza domem, jednak większość czasu będę grał w domu póki co, dlatego też pomyślałem o interfejsie, bo nada się i do gry, zabawy brzmieniem i też do amatorskiego nagrywania jeśli najdzie taka ochota.
Na dodatek nie mam zbyt dużo miejsca w domu i żeby coś po brzdękać na wzmacniaczu, musiałbym, go z szafy wyciągać za każdym razem, co byłoby trochę uciążliwe na dłuższą metę, stąd moje dodatkowe przemyślenia.
Ta Yamaha wydaje się idealną opcją jednak z tego co patrzyłem, niełatwo trafić używkę, a za nówkę 8 stów wołają. A ja jestem zdania, że nie ma sensu przepłacać za nówki.
Co do interfejsów to już poczytałem co nieco, sporo się dowiedziałem, wiec teraz czekam na jakieś okazje no i muszę podjąć decyzję czego tak naprawdę potrzebuje. :)

Dzięki wielkie za pomoc!
Pozdrawiam!
Obrazek Dowina D111 LE

DonMateo87
Posty: 29
Rejestracja: 27-07-2012 08:04

23-06-2016 10:28

W tej ceni mi najbardziej odpowiada ten http://www.fan.com.pl/pl/p/Wzmacniacz-g ... ic-15/4781 . Choć nie powiem, jakby ktoś sprezentował mi taki http://gitara-elektroakustyczna.pl/wzmi ... -woodsman/ wzmacniacz, to bym nie pogardził hahah :)

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo do 500zł”