zbiniek
Posty: 48
Rejestracja: 14-01-2015 21:40

02-09-2015 14:38

W tej chwili gram na słuchawkach podłączonych do multi. Zapewne niedługo dokupię do kompletu wzmacniacz. I tu moje pytanie.
Żeby w pełni korzystać z multi czy wzmacniacz musi posiadać pętlę efektów czy nie?
Czytałem niektóre artykuły o wpinaniu pojedynczych efektów w pętlę, ale nie widziałem nigdzie wzmianki o multi. Czy jeśli piec będzie miał pętlę, to wpinać multi w pętlę czy pomiędzy gitarę a wzmacniacz?
Pytam, gdyż z tego co się zorientowałem wzmacniacze z pętlą są droższe od tych bez. Z kolei gdyby okazało się, że potrzebna jest pętla, to wolę poczekać dłużej aż odłożę odpowiednią kwotę.

Jeśli to jest potrzebne, to informuję, że mam ZOOM'a G5.

Awatar użytkownika
chodnik
Posty: 538
Rejestracja: 07-02-2010 21:54

02-09-2015 15:25

Do wzmacniacza gitarowego z pętlą efektów sensownie byłoby posiadać multiefekt z pętlą efektów. ZOOM G5 to niezłe multi, ale jeszcze za niska półka i takiej funkcji nie ma. Był podobny temat niedawno, post902671.html
Zerknij tam, może ci się rozjaśni i zrezygnujesz z zakupu wzmacniacza gitarowego.
665 sąsiad diabła

zbiniek
Posty: 48
Rejestracja: 14-01-2015 21:40

03-09-2015 09:14

Dziękuję za konkretną i rzeczową odpowiedź. Wydaje się, że więcej pytań w tym temacie nie mam :-)

Na forum zbyt długo nie jestem, ale na tyle długo, że zdążyłem się zorientować, że uzyskanie sensownej odpowiedzi prawie graniczy z cudem. 90% postów to śmietnik. A co za tym idzie próba rozwiązania problemu poprzez szukanie skazane jest z góry na porażkę. Być może taka jest formuła tego forum. Ja w każdym bądź razie wolałbym luźne (luźne to mało powiedziane) dyskusje usuwać a zostawiać tylko meritum. No ale ja jestem tu tylko cegiełką. Murarzem czy projektantem jest ktoś inny. Jestem moderatorem na innym forum (zupełnie inna dziedzina) i różnice są kolosalne. Przepraszam za ten wywód, ale nie mogłem się powstrzymać.

Jeszcze raz dziękuję

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”