jarek117
Posty: 4
Rejestracja: 02-07-2013 19:09

31-08-2015 18:10

Witam,
mam problem otóż kupiłem ostatnio przejściówkę MIDI na USB i do tego JACK DIN, żeby móc podłączyć gitarę pod komputer. Wszystko pięknie do momentu aż podłącze owy sprzęt do komputera. Sterownik się instaluje, ale na liście urządzeń do nagrywania nie ma takiego urządzenia (nawet jak odpalę pokaż wyłączone urządzenia). Generalnie zamysł był taki żeby ten kabel działał na zasadzie tego co kabel rocksmith.
Jak już wspomniałem sterownik się instaluje, ale jest tylko jako kontroler, nie jako urządzenie wejścia/wyjścia, a takie właśnie mi jest potrzebne żeby ten sprzęt działał właściwie.
Macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?

Awatar użytkownika
wojtq125
Posty: 261
Rejestracja: 13-10-2011 18:07

16-09-2015 10:41

Przecież to nie ma prawa działać. Taka przejściówka umożliwia np. podłączenie keyboardu albo innego instrumentu generującego cyfrowy sygnał MIDI. Gitara generuje sygnał analogowy.
Cort Cr 250 - Unitra Eltron 50 - DIY Atom 5w - DIY mxr dist+ - DIY Marshall Bluesbreaker
- DIY PurplePlexi - Diy paka 2x12 - M-audio Fast Track - Vox Ad50Vt
Obrazek

Awatar użytkownika
dead2582
Posty: 1109
Rejestracja: 23-02-2013 14:37

17-09-2015 09:25

Jak chcesz uzywac gitare jako kontroler midi, to musisz sobie kupic specjalny interfejs do tego. Poszukaj w googlach, nie pamietam jak to sie nazywalo a z telefonu mi się nie chce.
ObrazekObrazek
Sterling JP60 blblblblblblblblbllblblblbSterling JP70 (Liquifire+Crunchlab )
Obrazek
Axe FX II Mark2

hibernator
Posty: 6
Rejestracja: 23-10-2015 17:11

23-10-2015 18:34

Bez zainstalowania specjalnych przystawek tzw. hexafonicznych (np. system Rolanda GK 2 lub GK 3, itp.) na gitarze i zakupienia pudełka-mózgu,
które przetwarza analogowy sygnał z przystawki hexafonicznej na kod MIDI - Twoja gitara nie może funkcjonować jako MIDI kontroler (tj. do
wgrywania do komputera partii melodycznych, które później odtwarza synth - maszyna lub wtyczka VST). Pow. przystawka z jej konieczną
elektroniką do zamontowania na gitarze, plus pudełko-mózg (najlepsze to Roland GI-20, używane np. z E-Bay) to inwestycja na ok. $500 US.

Tańsza alternatywa to bzdecik firmy Sonuus, wabi się "i2M musicport". Wielkość jak dwie złożone bokami zapalniczki, w jednym końcu wyjście
USB - a w drugim standardowe wejście na wtyczkę gitarową. Móżdżek przetwarzający analogowy sygnał gitary wbudowany jest w tenże bzdecik
i zasilany normalnym kablem USB. Zaletą tego rozwiązania jest to, że praktycznie każda gitara elektryczna może być użyta jako źródło sygnałów.
Opóźnienia między dźwiękiem gitary a nutą MIDI są przyzwoicie znikome; mankamentem poważnym (wynikłym z braku mocy przerobowych
tak zminiaturyzowanego móżdżku w bzdeciku) jest to, że bzdecik generuje strumień MIDI monofoniczny - a więc nie usłyszysz z syntha akordów
granych na gitarze, natomiast zupełnie przyzwoicie daje sobie radę z solówkami. Bzdecik Sonuus-a można znaleźć na internecie za ok. $120 US.

Hibernator

Wróć do „Elektronika gitarowa”