Nades
Posty: 5
Rejestracja: 15-08-2008 20:57

23-08-2015 10:48

Hej, kupiłem nowego jet city jca50h. Mam pewien problem. To moja pierwsza lampa i zastanawiam się czy to normalne czy powinienem oddać na gwarancję. Strasznie mi piszczy ten piec przy zwiększaniu master'a na overdrive (pre na 3 i master na 3 i już sporadycznie zaczyna piszczeć, przy 4-6 piszczy cały czas). Dzieje się to też bez wpinania gitary czyli to nie jest problem pickupów, czy to normalne w tym piecu? Na canale crunch też się to dzieje ale mogę o wiele głośniej go rozkręcić.
Przy lekkim stuknięciu w head ustaje od razu lub się nasila.

link: https://www.youtube.com/watch?v=4Muj3x_HF94

Robiłem też test na mikrofonujące lampy, ta najbardziej z prawej przy stuknięciu ołówkiem odzywa się o wiele głośniej.

link: https://www.youtube.com/watch?v=JV8UUd65s1s

Fajnie by było jak by ktoś z forumowiczów miał dokładnie taki piec i sprawdził czy u niego też się tak dzieje. Piec mam z thomanna więc teraz nie wiem czy oddać na gwarancję czy skorzystać z 30 dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Będę wdzięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

23-08-2015 11:04

Piszczenie ustające lub nasilające się po puknięciu nie jest normalne dla żadnego pieca. Poproś o wymianę na działający egzemplarz lub o zwrot pieniędzy.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Nades
Posty: 5
Rejestracja: 15-08-2008 20:57

24-08-2015 15:31

Napisałem do thomanna i wysłałem filmik odpisali mi tak:

"thank you for your email.
We discussed the issue with our amp technicians. They confirmed that the feedback is quite normal for that type of amp since it is a high gain amp."

Po prostu masakra. Po co w tym piecu gałka jest do 10 jak przy gainie na 3 i masterze na 4 zaczyna piszczeć i się nie da grać. Ja rozumiem jak bym miał wszystko rozkręcone na full. Jeżeli to prawda to panowie z jetcity się nie popisali.

Nie zostaje mi nic innego jak skorzystać z ich 30dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy i szukam innego heada.

Dziękuje za pomoc.

Nades
Posty: 5
Rejestracja: 15-08-2008 20:57

05-09-2015 14:39

Dostałem info od pracownika thomanna, że jednak się pomylili i była to usterka pieca. Szkoda, że już po tym jak oddałem piec i zwrócili mi pieniądze ale przynajmniej dowodzi to tego, że pracują tam porządni ludzie i mimo już zakończonej sprawy poinformowali mnie jak było na prawdę.
Więc można śmiało kupować te piece mi się po prostu trafił uszkodzony egzemplarz.

Temat można zamknąć.

Pozdrawiam ;)

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”