maleaw
Posty: 1
Rejestracja: 29-07-2015 20:26

29-07-2015 20:36

Siemanko,
mojej dziewczynie, która jest leworęczna od dawno marzy się gitara akustyczna. Postanowiłem więc jej takową sprezentować. Odwiedziliśmy już chyba wszystkie większe sklepy muzyczne w Warszawie i wybór gitar leworęcznych, jest delikatnie mówiąc, bardzo niewielki. Jeżeli dodać do tego fakt, że oboje w ogóle na tym się nie znamy, ciężko cokolwiek wybrać, tym bardziej, że czytając w internecie różne przychylne opinie na temat różnych gitar np. Fender CD-60 czy Yamaha F310 albo F370 nigdzie nie moglismy znaleźć leworęcznej, a w sklepach proponowano nam gitary, które w internecie były albo dużo tańsze, albo kompletnie niepopularne i nic nie można było się o nich dowiedzieć. Fajnie by było, żeby ktoś mógł na nich zagrać, ale w żadnym sklepie nie spotkaliśmy leworęcznego muzyka... Pomyślałem więc, że wbrew poradom chyba poszukam gitary w internecie i jeżeli okaże się lipna, to po prostu ją zwrócę (i tak w sklepie jej nie posłucham więc co za różnica)... Mój budżet to max 800 zł i na chwilę obecną znalazłem gitarę CORT EARTH 100 LH NS. Wykonana jest z bardzo solidnych materiałów (litry świerk i mahoń). Czy moglibyście mi doradzić przed kupnem tej gitary ma co zwrócić uwagę, ew. ,może kupić coś innego, lepszego w tej cenie? Planuję zadzwonić do sklepu, gdzie ją znalazłem i o co ewentualnie zapytać sprzedającego? A gdy już przyjedzie to jak sprawdzić czy "stroi" i ogólnie gra dobrze? Pomóżcie koledzy! ;)

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”