Siwy4don
Posty: 171
Rejestracja: 07-10-2012 01:03

05-07-2015 13:10

Planuję zakup elektro-akustyka za +/- 1000zł, moją uwagę przykuły dwa modele
tanglewood tsf ce bk/n czy czarny czy naturalny to mi nie robi,
Lag t80 ace
Obie gitary całkiem nieźle brzmią, natomiast żadnej jeszcze nie ogrywałem. Tanglewood znalazłem na stronie riffa, więc powinien być w sklepie w Bydgoszczy, ale ten Lag jest tylko w muzyczny.pl we Wrocławiu a to trochę daleko. Gitary są w podobnej cenie, ale czy ten Tanglewood dorównuje temu Lagowi polecanego przez dużą liczbę osób?

Lag to lity świerk, a Tanglewood to cedr i już zgłupiałem od czytania tego wszystkiego w internecie odnośnie drewna.
Ibanez Blazer BL-70MH Custom Made 81'+ Bugera V22

Nych
Posty: 73
Rejestracja: 30-06-2015 16:38

06-07-2015 10:14

Jakbym miał do wyboru Laga i Tanglewood to wziąłbym Laga. Z tego co rozumiem to Lag ma litą płytę a Tanglewood sklejkę. To już jest wielki plus.
Mój znajomy bardzo sobie chwali. Też miałem okazję sobie na nim pograć - fajny instrument. Na Tanglewood chyba nie grałem (a na pewno nie na tym modelu), więc nie znam tego instrumentu. Najlepiej byłoby jakbyś faktycznie pograł na obu i ocenił co Ci lepiej leży.

bobik90
Posty: 70
Rejestracja: 03-10-2010 00:26

20-07-2015 09:05

Chyba też skłaniałbym się ku Lagowi, bo chociaż grałem tylko na jednym do tej pory, sprawował się nieźle. No i lita płyta wierzchnia.

Pamiętaj jednak, że gitary będą brzmieć inaczej, bo jedna to świerk na wierzchu, a druga cedr.

Co do drugiej firmy - sam mam tanglewooda (TRD VS) i złego słowa nie mogę powiedzieć. Gryf starannie wykonany , wszystko stroi i bardzo przyjemnie się odzywa. Najlepiej by było jakbyś ograł obie. Zamawiając przez neta, chyba brałbym laga, tylko najtaniej laga widziałem za 1100, a tego tanglewooda widziałem gdzieś za 800 zł.


O tu jest:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitary/g ... d-tsf-ce-n
Epiphone performer me, Ibanez ASE NT, Tanglewood TRD VS

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

20-07-2015 17:01

Pomimo, że ja reklamowałem Laga to i tak byłbym za nim.

Te gitary ch tu ba trochę różnią się wielkością pudła.

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”