jasmine
Posty: 2
Rejestracja: 23-06-2015 18:28

23-06-2015 18:47

Witam serdecznie. :)
Właśnie poszukuję mojego nowego wiosła i jestem dość rozdarta ...
Jak z tytułu wynika szukam akustyka do 1000 zł maksymalnie (więcej fizycznie nie dam rady wydać, bo po prostu nie mam).
Szukam czegoś stosunkowo niewielkiego, co pozwoli osobie z krótkimi palcami grać bez ogromnej gimnastyki palcami.
Chciałabym coś grającego "ciepło", delikatnie i nie bardzo głośno, ze względu na to że zazwyczaj sobie akompaniuję
Miałam w rękach Craftera lite - T CD i polubiliśmy się, ale na jaką gitarę jeszcze zwrócić uwagę i rozważyć przy wyborze?

PS. Wcześniej grałam na klasyku - Hohner HC06 i średnio mi się z nim współpracowało oraz zdążyłam się zakochać w brzmieniu akustyków :-D

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

23-06-2015 19:35

Sprawdź gitary folk i parlor. Np Alvarez i Takamine lub fender. T i F mają minimalnie węższe gryfy więc dla Ciebie jak znalazł. Jeśli chodzi o T to seria G numer 30 pudło wg uznania.

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

24-06-2015 21:32

Crafter to dość rzadko polecana marka na tym forum, choć ja mogę go polecić w ciemno, bo nie spotkałem jeszcze słabego modelu :) Od siebie dodam taką propozycje
http://muzyczny.pl/148194_Takamine-GD10 ... yczna.html
Takamine zazwyczaj robi bardzo wygodne gitary i łatwo się dociska struny, dodatkowo akcja strun też jest dość niska, a przynajmniej ja się spotkałem z takimi modelami.
Jeżeli jesteś niewielkiego wzrostu to możesz też się zastanowić nad gitarą w rozmiarze 3.4, to wtedy i gryf będzie krótszy, więc łatwiej Ci będzie dosięgać dalszych progów :)
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

25-06-2015 14:58

Tip pytanie było o mniejsze pudło a GD to drednought :)

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

28-06-2015 23:46

Ja wiem, ale tak sobie myslę, że rozmiar pudła ma niewiele wspólnego z krótkimi palcami, bo gryf ma te same wymiary. To znaczy jeśli ktoś jest niewielkiego wzrostu to oczywiście super jumbo mogłoby sprawiać problemy, ale dreadnought uważam za taki standard rozmiarowy, dlatego warto przetestować jeśli gitara jest miękka :)
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Awatar użytkownika
SzymonChudy
Posty: 13
Rejestracja: 17-07-2012 11:51

03-07-2015 09:38

Hej Jasmin,

Miałem zlecenie w studiu na ogranie i sfilmowanie gitarek Baton Rouge. Firma w Polsce jeszcze jest mało znana, ale ma potencjał. Zostało mi jeszcze kilka, które mogę oddać w dobre ręce za połowę ceny katalogowej. Jedna z nich to AR21C/GA. Bardzo fajny akustyk z niską akcją strun. Dla Ciebie miałbym go za około 700pln.

Możesz go posłuchać tutaj - https://www.youtube.com/watch?v=wDrPriB__Nw
Dokładnie ten, sprzedawany egzemplarz :)

Jeśli jednak nie jesteś do końca przekonana do tego modelu, przejrzyj kanał producenta, na którym znajdziesz jeszcze kilka moich filmików. Być może któraś z gitar jeszcze jest na stanie. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na zakup ode mnie, polecam tego producenta. Gitary kupisz np. w muzyczny.pl, choć cena nie będzie już taka dobra.

Miłego dnia,
Szymon
Pomagam ambitnym gitarzystom wejść na wyższy poziom :)
Sprawdź! http://www.gitara.tv

jasmine
Posty: 2
Rejestracja: 23-06-2015 18:28

04-07-2015 17:21

Dziękuję za pomoc :) Zdążyłam obejrzeć już sporo gitar w tym przedziale cenowym i jednak serce kazało mi kupić Craftera. Nie kłócę się z intuicją, no i zakochałam się w tym dźwięku ... ;)

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna od 500zł - 1000zł”