Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

12-06-2015 18:34

W dniu 12.06. nastapi aktualizacja forum do najnowszej wersji. Zmieni sie rowniez wyglada forum - bedzie wsparcie dla urzadzen mobilnych.

Pytania i problemy prosze zamieszczac w tym watku. Dziekuje.
=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

Awatar użytkownika
dead2582
Posty: 1109
Rejestracja: 23-02-2013 14:37

12-06-2015 18:43

To jest aktualizacja? Zazwyczaj aktualizacja przynosi jakieś korzyści, tutaj to ja jedynie widzę pogorszenie. Aż się odechciewa na forum wchodzić. Okropny wygląd.
ObrazekObrazek
Sterling JP60 blblblblblblblblbllblblblbSterling JP70 (Liquifire+Crunchlab )
Obrazek
Axe FX II Mark2

Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

12-06-2015 18:50

Aktualizacja potrwa jeszcze 2-3 godz
Spokojnie, forum sie zmieni, to tylko faza przejsciowa
=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

Kaos
Posty: 35
Rejestracja: 04-06-2015 16:05

12-06-2015 18:55

Wczesniej forum było przejżyste, a teraz? Katastrofa. Gdzie jest link "nowe wiadomości"? Kaszana.
Duda zmienia widzę, a do sierpnia jeszcze trochę. :)

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

12-06-2015 19:31

Ano, ja też zachwycony nie jestem. O zamiarze wprowadzenia zmian informujecie w dniu ich wprowadzenia, ledwie kilka(!) minut przed zdarzeniem- jakby wam na użytkownikach mało zależało. Nieładnie.
Druga sprawa: nie wiem, jak docelowo toto wyglądać będzie(na razie wygląda to wyraźnie na coś tymczasowego), ale rozczarowany będę, jeśli w panelu użytkownika nie dacie możliwości powrotu do dawnego wyglądu forum lub jeśli nowe jego wcielenie mniej będzie przejrzyste i funkcjonalne niż to, do czego się przyzwyczaiłem przez ostatnie lata. Jak na razie, słabizna:(
Ostatnio zmieniony 12-06-2015 20:10 przez marcowyzajac, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

12-06-2015 19:32

Ze wzgledow bezpieczenstwa nie ma innej opcji. Stara skorka nie dziala z nowa wersja.
=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

12-06-2015 19:51

Bezpieczeństwo, wiadomo, sprawa ważna, ale organizacja leży. Jak się planuje zmiany, warto najpierw coś przygotować, a dopiero potem wdrażać. Już by chyba lepiej było, jakbyście po rewolucji zostawili to klasyczne niebieskie BB, jako że czytelniejsze od obecnego biało-białego cudactwa, a dopiero potem, nawet za kilka dni, wprowadzili nową, ale już dopracowaną i funkcjonalną skórkę.
Ale w dalszym ciągu niepokoją mnie dwie sprawy:
Dlaczego informacja o planowanych zmianach w wyglądzie forum nie poszła wcześniej(zrobić z dwudniowym wyprzedzeniem kolorową ramkę z odpowiednią informacją pod banerem "Gitarzysci" albo wysłać użytkownikom informacje na maila nie jest chyba niczym specjalnie trudnym, zwłaszcza że jak rozsyłacie reklamy albo informacje o prywatnych wiadomościach na forum, to na moją skrzynkę dochodzą bez problemu)?
Czy mój obecny interfejs ulegnie zmianie na lepsze(zależy mi zwłaszcza na sprawnej wyszukiwarce aktywnych wątków i wyraźnym oddzielaniu od siebie ramek z danymi(tak jak w dawnym wcieleniu te białe krechy co się wyraźnie odcinały na ciemnym tle- forum było czytelne))?
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Awatar użytkownika
Ajot
Posty: 66
Rejestracja: 24-05-2013 10:53

12-06-2015 19:54

Proszę o powrót do wcześniejszej kolorystyki. Aktualna zmiana wypali moje oczy :-(.
Tak jak wyżej kolega wspomniał forum bez opcji "nowe posty" jest o wiele gorsze w przeglądaniu.
Mam jeszcze jedno zastrzeżenie, rozmiary "tabel" z linkami do działów są moim zdaniem niepotrzebnie tak duże, wysokie, w jakim celu mam tyle scroll'ować by przejechać wszystkie interesujące mnie działy?.

Rozumiem, że to jest wersja "beta". Szata graficzna też nie powala jest uboga i nie mam tu na myśli zasady "im mniej tym lepiej".
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

12-06-2015 20:54

@Ajot
nowe posty sa w menu po prawej, ikona mobilnego menu
z reszta bedziemy powolutku ulepszac, poki co priorytet to bylo bezpieczenstwo
=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

12-06-2015 20:57

@marcowyzajac

#1 nie do konca widze cel w powiadamianiu o zmianie wygladu, decyzja zapadla i nikt nie byl w stanei tego zmienic

#2 kolega kilka postow wyzej narzekal na niebieskie kolory (wszedl jak forum bylo podczas instalacji) wiec jak widzisz co user to opinia :)

#3 nie ingerowalismy w interfejs forum, cokolwiek zmieiono w nowej wersji to pojawilo sie tutaj, tak zdecydowali autorzy tego skryptu
=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

Awatar użytkownika
dead2582
Posty: 1109
Rejestracja: 23-02-2013 14:37

12-06-2015 21:05

Póki co forum używa się dużo gorzej niż wcześniej. Wiadomo, bezpieczeństwo ważna sprawa, ale przecież od dawna powinniście wiedzieć że coś z tym zrobić trzeba będzie i że trzeba się przygotować. Skoro stara skórka nie może zostać przeniesiona, to zawsze można ulepszyć tą, bądź zmienić na inną. Bo obecnie jest jak dla mnie tragicznie. I z tego co widzę, to nie tylko dla mnie. Forum od jakiegoś czasu i tak zaczyna cichnąć, nie zniechęcajcie dodatkowo ludzi wyglądem.
ObrazekObrazek
Sterling JP60 blblblblblblblblbllblblblbSterling JP70 (Liquifire+Crunchlab )
Obrazek
Axe FX II Mark2

Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

12-06-2015 21:09

Poki co naprawiamy problemy, pozniej zajmiemy sie ulepszaniem - bedzie specjalny watek na liste zmian.
=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

12-06-2015 21:14

GitarzysciPL pisze:#1 nie do konca widze cel w powiadamianiu o zmianie wygladu, decyzja zapadla i nikt nie byl w stanei tego zmienic

A ja widzę cel choćby taki, że użytkownik wie, że danego dnia w konkretnych godzinach coś takiego będzie miało miejsce- że przez pewien czas nie będzie mu się wyświetlała strona forum, a potem, jak już się wyświetli, wyglądać będzie zupełnie inaczej niż przez ostatnie kilka lat.
Poczułem się zlekceważony. Inni użytkownicy prawdopodobnie też. Zwłaszcza, że skoro reklamy po mailach użytkowników można z łatwością rozesłać, jedyna trudność, by na te dwa dni(a nie dziewięć minut) przed wprowadzeniem zmiany poinformować, jest w chceniu, w tym, jak się użytkowników traktuje i w tym, czy chce się być wobec nich w porządku. I teraz też, zamiast przeprosić za zlekceważenie użytkowników, piszecie, że sensu nie widzicie w poinformowaniu ludzi zawczasu. Nie jestem zachwycony. Prawdopodobnie nie tylko ja.

#2 kolega kilka postow wyzej narzekal na niebieskie kolory (wszedl jak forum bylo podczas instalacji) wiec jak widzisz co user to opinia :)

Na niebieskie narzekał, o obecnym wyglądzie też niepochlebnie napisał. Ja wolałem dawny czarny, a w niebieskim lepsze widzę od obecnego jedynie tyle, że bardziej czytelny- i o tym napisałem. Więc ten wasz argument niewielką ma wartość.

#3 nie ingerowalismy w interfejs forum, cokolwiek zmieiono w nowej wersji to pojawilo sie tutaj, tak zdecydowali autorzy tego skryptu

Prawda, nie licząc pewnych niuansów, układ tego obecny jest już nawet dość zbliżony do poprzedniej, klasycznej prezencji forum. Tym bardziej- czyżby względy bezpieczeństwa oznaczały niemożliwość zmiany kolorów i obrazków?
Jaki to problem, by przywrócić dawne obrazki i kolory, choćby w formie alternatywnej skórki do wyboru dla bardziej konserwatywnych użytkowników?
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

12-06-2015 21:22

#1
odtworzenie poprzedniej skorki wymaga sporo pracy, niestety wersja forum jest drastycznie rozna

#2
przepraszam jesli nie mogles skorzystac z forum, nie jest tez moim celem nikogo lekcewazyc ale jako zespol nie widzielismy uzasadnienia do wysylania emaila w tej sprawie, email natomiast mial byc wyslany po jako zaproszenie do przesylania sugestii
podmiana miala zajac kilka minut, niestety nastapila awaria ktorej nie dalo sie przewidziec stad przerwa w dzialaniu forum
=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

Awatar użytkownika
TomaszM81
Doradca
Posty: 988
Rejestracja: 29-03-2010 05:25

12-06-2015 21:33

Niekoniecznie musi wrócić tamta skórka. Wystarczy czarne tło i białe litery - nie wiem może się zbytnio przyzwyczaiłem, ale teraz to bije po oczach - i tak mdło.
Jackson DK2T Dinky Black
Blackstar HT100 Stage
Alien Cab 2x12 (Legend+Texas heat) White
.... mayby baby....

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

12-06-2015 21:36

GitarzysciPL pisze:#1
odtworzenie poprzedniej skorki wymaga sporo pracy, niestety wersja forum jest drastycznie rozna

#2
przepraszam jesli nie mogles skorzystac z forum, nie jest tez moim celem nikogo lekcewazyc ale jako zespol nie widzielismy uzasadnienia do wysylania emaila w tej sprawie, email natomiast mial byc wyslany po jako zaproszenie do przesylania sugestii
podmiana miala zajac kilka minut, niestety nastapila awaria ktorej nie dalo sie przewidziec stad przerwa w dzialaniu forum

Awaria wiadomo, trudno mieć o to do was pretensje i w takim razie czapki z głów, że tak szybko przywróciliście podstawową funkcjonalność.
Szkoda tylko, że tak z zaskoczenia pozmienialiście, lubiłem dawny wygląd forum. Pozostaje mieć nadzieję, że jak już się do końca uporacie ze wszystkimi poprawkami i kosmetyką, nowe forum będzie rzeczywiście lepsze.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

12-06-2015 21:38

Bedziemy dziaalac :)
Najpierw musimy ogarnac kilka technicznych tematow
=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

12-06-2015 22:32

Bezpieczeństwo - sreństwo ;-)

Najlepiej od razu szczerze powiedzieć, że dla właścicieli forum najważniejsze jest ssanie kasy z reklam, bannerów, linków i innych korzyści wynikających z SEO, a po ostatniej modyfikacji algorytmów Google wszystkie strony, które nie są dostosowane do urządzeń mobilnych, lecą w rankach na zbity pysk ;-P

Generalnie forum wygląda jak świeża instalacja Wordpressa na defalutowym skinie, tylko "Hello World!" brakuje LOL :-) Ktoś się kompletnie od dupy strony za to zabrał...
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Kaos
Posty: 35
Rejestracja: 04-06-2015 16:05

12-06-2015 23:24

Forum przegląda się ŹLE. Ja chcę poczytać wątki w których coś się dzieje, czytać na nowo zadane pytania. Jednym kliknięciem można było sprawdzić co się aktualnie dzieje na forum prawda? Po co jest forum? By dyskutować czy napier..... myszką w każdy dział by zobaczyć "czy jest coś nowego?". Jak nie powrócicie do poprzedniego funkcjonowania forum, wracam do konkurencji. Poziom rozgarnięcia mózgowego podobny, funkcjonowanie o wieeeeeele lepsze. Jeśli chodzi o kolorystykę, to to jest tragedia.

Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

12-06-2015 23:43

Kaos pisze:Forum przegląda się ŹLE. Ja chcę poczytać wątki w których coś się dzieje, czytać na nowo zadane pytania. Jednym kliknięciem można było sprawdzić co się aktualnie dzieje na forum prawda? Po co jest forum? By dyskutować czy napier..... myszką w każdy dział by zobaczyć "czy jest coś nowego?". Jak nie powrócicie do poprzedniego funkcjonowania forum, wracam do konkurencji. Poziom rozgarnięcia mózgowego podobny, funkcjonowanie o wieeeeeele lepsze. Jeśli chodzi o kolorystykę, to to jest tragedia.


w prawym gornym rogu jest ikona mobilnego menu - opcje o ktorych wspomniales sa tam dostepne
=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

Awatar użytkownika
Glazus
Posty: 45
Rejestracja: 09-04-2010 21:23

12-06-2015 23:57

Ciemne literki na jasnym tle super sprawa. Ale tutaj nie chodzi o porównanie stare/nowe.

Chodzi o to, że nowe jest okropne. Forum niesamowicie rani wzrok. Wszystko strasznie się rozmywa. Rozumiem chęć zmiany silnika i jestem za. ALE wyboru tak paskudnej, męczącej oczy skórki nie rozumiem. \

Jak ma być jasne tło, to literki powinny być CZARNE, nie szare. Posty powinny być oddzielone w jakiś sensowny sposób. Teraz to wygląda trochę tak, jakby monitor wybladł, a forum się do końca nie załadowało.
Nie pamiętam.

Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

13-06-2015 01:02

=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

Wróć do „Gitarzysci.pl - Sprawy forum”