Ciekawszym gitarzystą jest...

 
Liczba głosów: 0
Awatar użytkownika
Jim99my
Posty: 340
Rejestracja: 14-09-2012 20:26

28-04-2013 23:06

Witam, postanowiłem założyć temat w którym będzie można wyrazić opinię na temat tych dwóch gitarzystów. Piszcie którego gra jest waszym zdaniem ciekawsza i uzasadnijcie. To tyle na wstępie :) Życzę miłej dyskusji !

Marty Friedman
Obrazek

Amerykański gitarzysta, ur. 8.12.1962 w Waszyngtonie. W latach 90. XX wieku członek Megadeth, współautor najlepszych - zdaniem wielu - płyt w dyskografii zespołu. Od 1988 roku nagrał 7 albumów solowych, jest muzykiem sesyjnym oraz cenionym instruktorem.
W latach 80. występował w grupach Deuce, Vixen, Hawaii (4 albumy) i Cacophony. Ten ostatni projekt to duet z Jasonem Beckerem, z którym zrealizował dwie płyty: „Speed Metal Symphony” (1987) i „Go Off!” (1988). Przełomem w karierze muzyka okazała się rozpoczęta w 1990 roku współpraca z zespołem Megadeth. Z jednym z najsłynniejszych zespołów thrash metalowych gitarzysta nagrał 5 płyt długogrających, a wspólnie z Davem Mustainem stworzył jeden z najlepszych duetów gitarowych w historii gatunku. Friedman opuścił Megadeth w roku 1999 by kontynuować karierę solową.
Pierwszą płytę solową zatytułowaną „Dragon’s Kiss” Friedman nagrał w 1988 roku, jeszcze zanim dołączył do Megadeth. Do tej pory na rynku ukazało się 7 albumów, a ostatni z nich „Future Addict” został wydany w Japonii w marcu 2008.

W swojej karierze gitarzysta używał wielu modeli gitar, m.in. Hurricane, Carvin (pierwsza płyta solowa) i Jackson (Megadeth). Szczególnie upodobał sobie model Jackson Kelly. Od 2000 roku jest związany z firmą Ibanez, z którą przygotował sygnowany model Ibanez MFM1, dostępny aktualnie wyłącznie w Japonii.

Obecnie gitarzysta mieszka w Japonii. Udziela lekcji i prowadzi liczne warsztaty z zakresu gry na gitarze w kilkunastu krajach w Azji, Europie i obu Amerykach oraz uczestniczy w wielu projektach czołowych japońskich muzyków. Muzyk doskonale mówi po japońsku. Występował regularnie w programie telewizyjnym "hebimeta-san" (ang. Mr. Heavy-Metal), prowadził także własną audycją "Rock Fujiyama", a ostatnio współprowadzi program "Jukebox English". Friedman pisze również teksty do czołowych japońskich czasopism muzycznych oraz jednego z dzienników ogólnokrajowych.

Muzyk jest wielkim fanem grup The Ramones, Black Sabbath i wczesnych dokonań Kiss.

Źródło: http://www.rmf.fm/muzyka/biografia,3783,Marty,Friedman.html

Chris Broderick
Obrazek

Christopher "Chris" Broderick (ur. 6 marca 1970 w Lakewood w stanie Kolorado) – amerykański muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista. Chris Broderick znany przede wszystkim z występów w grupie muzycznej Jag Panzer, której był członkiem w latach 1997–2008. W latach 2001–2003 i 2006–2007 jako muzyk koncertowy współpracował z zespołem Nevermore. W 2008 roku dołączył do zespołu Megadeth. Absolwent University of Denver i Lamont School of Music w klasie gitary klasycznej.

Źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Chris_Broderick
Obrazek
Cort X2
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem, możesz się odwdzięczyć. Kliknij przycisk "Pomógł" :D

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

28-04-2013 23:44

Mało o tym brodericku naskrobałes.

J/w - Jeśli chodzi o gre na wiośle to stawiam ich na równi - ale przez rust in peace głos idzie na Friedmana ;)

Chociaż bardziej wolę brodericka, nie podobają mi się rzeczy które friedman odstawiał z beckerem, ale to już kwestia gustu ;p

Awatar użytkownika
RyanESP
Posty: 127
Rejestracja: 31-08-2012 16:32

29-04-2013 00:00

Zdaję sobie sprawę, że Marty jest twórcą większości solówek w Megadeth, jednak Chris bardziej mi pasuje.
Szczerze mówiąc, ciężko mi nawet powiedzieć dlaczego... oglądam często koncerty Megasów i bardziej mi pasuje tam Chris. Marty zawsze wydawał mi się gdzieś tam schowany, a Broderick np. w Sofii, w Bułgarii został przeze mnie bardzo zapamiętany.
Po mimo, że Marty tworzył solówki (tutaj mi przeleciało przez głowę Hangar 18), to Chris z ogromną swobodą je odtwarza...zupełnie jakby były one jego dziełem.
Na prawdę panowie ciężko mi wyjaśnić, dlaczego wolę Chrisa.
Może imponuje mi u niego tapping oburęczny jak u Erica Calderone, bo z pośród wielu technik gitarowych, z tą mam największy problem.

Jednak to, że go wolę, nie znaczy, że Friedmana mam gdzieś :P
ObrazekObrazek

Corey said: F*ck yeah!

Awatar użytkownika
Jim99my
Posty: 340
Rejestracja: 14-09-2012 20:26

29-04-2013 21:47

No to co Friedman wyczyniał na RiP to coś wielkiego. Do Brodericka nic nie mam, znam go jeszcze z czasów Jag Panzer, jednak kompozytorem on jest nijakim w porównaniu do Friedmana. Przez kilka lat też regularnie zwalał piękne akustyczne solo z Holy Wars. Grał je 500x szybciej, co psuło całe solo i to chyba jedyny jego minus w odtwarzaniu solówek Marty'ego. Głos poszedł na Friedmana, właśnie za RiP, pierwszy album Cacophony ( drugi znacznie gorszy) i za jego solową karierę. Wracając jeszcze do Brodericka, jest on moim zdaniem w historii Megadeth drugim/ trzecim gitarzystą, za Friedmanem i na równi z Polandem.
Obrazek
Cort X2
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem, możesz się odwdzięczyć. Kliknij przycisk "Pomógł" :D

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

29-04-2013 22:12

A tam przez kilka lat - mi się wersja z Sofii podoba.


Jak dla mnie jeśli chodzi o gitary Marty i Chris sa na równi -ryan dobrze podsumował. Że tak powiem " nailed it "

+ a chrisowi tez nie mozna zarzucić braku feelingu ( odsyłam chociażby do Trust / hook in mouth / symphony)

vinta9e
Posty: 748
Rejestracja: 12-02-2010 13:48

29-04-2013 22:38

Marty. Bo on "to wszystko" wymyślił, a właściwie podłapał od samego Jasona Beckera.

Chris jest bardzo sprawny. Na tyle sprawny, że odgrywa zagrywki Martyego bez kłopotu, a takich ludzi na świecie jest może kilku. Jest wymarzonym sidemanem, dzięki czemu firma Megaśmierć zarabia dobre pieniążki, ale jego wkład w kompozycje jest niewielki.

Chciałbym na jego miejscu usłyszeć Andy'ego LaRocque, ale żal byłoby mi skazywać go na użeranie się z rudym pajacem. Jeff Loomis też by się nadawał, ale spławił Mustaine'a, jak niegdyś Mustaine Loomisa. Honorowo.
gg: 7450270

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

30-04-2013 11:02

wlasciwie nie moge sie wypowiedziec, bo niczego z C.B. w roli masturbatoroszreddera
nie slyszalem, i chyba nie uslysze.

Friedman i Poland to super granie w Megadeth.

o Brodericku mowia, ze super kopista, co tez doceniam.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
zajkacz
Posty: 248
Rejestracja: 15-09-2011 22:45

22-05-2013 22:09

Wielki plus odemnie ma Marty za wspolprace z Jansonem to co oni wyprawiali to jest masakra, w rip tez pokazal na co go stac, ale jednak ciezko porowbywac do siebie takich kozakow.

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

26-06-2013 21:25

Marty. może Chris świetnie odtwarzał solówki Marty`ego i lepiej sobie radził z tappingiem, ale w muzyku ceni się przecież nie tylko technikę, ale i kreatywność. pod tym względem Marty mógłby się wpisać nawet w rubrykę "geniusz w swojej dziedzinie"
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Awatar użytkownika
zekori
Posty: 345
Rejestracja: 27-05-2012 17:54

27-06-2013 12:34

Jeśli chodzi o mnie to dziwi mnie sens istnienia tej ankiety, ale to pewnie dlatego bo Marty to mój idol w grze na gitarze :D.
A Chris to dobry gitarzysta ale uważam, że technikę można wyrobić sobie łatwiej niż pomysłowość w tworzeniu piosenek oraz zgrabne dobieranie dzwięków (np solo z tornado, tam każdy dźwięk jest przemyślany że tak to ujmę ;) ).
Cort X2 BK
Fender CD-60 (shadow SH-145bk)

+ Peavey Bandit 112 red
+ Roland Cube 20XL
+ Kustom Sienna 35 pro

+ Kolumna Aktywna RHA-12/2/250P

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

27-06-2013 21:19

marcowyzajac pisze:(...) w muzyku ceni się przecież nie tylko technikę, ale i kreatywność. pod tym względem Marty mógłby się wpisać nawet w rubrykę "geniusz w swojej dziedzinie"


poprawka: Marty'ego moznaby tam wpisac. on raczej jest zbyt spoko gosciem, zeby samemu sie z olowkiem pchac w jakies rubryki; ale nie znam czlowieka, to jedynie obrazek z wywiadow, ktorych przeczytalem kilkanascie. plus pare wideł z jutuba.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Loocek
Posty: 31
Rejestracja: 21-11-2010 20:41

17-07-2013 20:43

Dla mnie Broderick jest równie dobrym gitarzystą co Marty, może nawet lepszym technicznie, ale gra jak robot... Nie ma umiaru i jakoś jego styl mi nie pasuje. Friedman górą, chociaż Chris oczywiście też daje radę :)

Awatar użytkownika
Okul
Posty: 83
Rejestracja: 26-01-2011 13:28

17-07-2013 22:45

Friedman ma piękny feeling i świetne, przemyślane, melodyjne solówki. Broderick ma nieziemską technikę, świetnie odgrywa solówki Marty'ego, ale większość jego własnych solówek opiera się na ciągłym zapieprzaniu. Marty jednak ma tę duszę, niesamowicie się wpasowywał w Megadeth, mój głos pada na niego (zresztą jest to już od dłuższego czasu mój ulubiony gitarzysta ;)).
Epiphone g400, Jackson js20, Peavey Valveking 212, Behringer GMX1200h, Unitra Eltron 100, Marshall MG10, Behringer UM300, Ibanez WD7JR, Behringer TU300, Biyang CH-10

http://www.lastfm.pl/user/Okul21

Awatar użytkownika
mck
Posty: 215
Rejestracja: 23-12-2012 14:53

18-07-2013 12:46

Ja tak hybrydowo: solówki Friedmana grane przez Brodericka. Chociażby Tornado of Souls, świetnie napisane, przemyślane solo Friedmana, ale w wykonaniu Brodericka brzmi świetnie i doskonale pasuje do jego stylu gry.
Gitary: Epiphone Special II + Merlin Thrash Custom '97| bas Preston
Do hałasowania: Fender FM212r | RH Sound 12/2/250P
Efekty: Dunlop Crybaby 95Q ->Marshall Jackhammer JH-1->Exar Metal Mind MD-03->Koda KD-22
Kable: Proel DieHard | Technokabel Microphone/Neutrik

Awatar użytkownika
Jim99my
Posty: 340
Rejestracja: 14-09-2012 20:26

18-07-2013 19:21

mck pisze:Ja tak hybrydowo: solówki Friedmana grane przez Brodericka. Chociażby Tornado of Souls, świetnie napisane, przemyślane solo Friedmana, ale w wykonaniu Brodericka brzmi świetnie i doskonale pasuje do jego stylu gry.

Tak samo jak i do stylu Friedmana. Nie rozumiem. Nie sztuką jest zagrać jak robot, tylko dobrze napisać.
Obrazek
Cort X2
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem, możesz się odwdzięczyć. Kliknij przycisk "Pomógł" :D

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

18-07-2013 21:31

Chris nie gra jak robot, feeling tez ma, na koncertach widac pelen luz a grze + jest pewny siebie, nie ma masy gitarzystow ktorzy ogarniaja taki repertuar, chociazby nevermore i jag panzer,wiekszosc zapewne zna go tylko z megasiów ;)

Awatar użytkownika
Jim99my
Posty: 340
Rejestracja: 14-09-2012 20:26

18-07-2013 21:32

W Nevermore zbytnio się nie wsłuchiwałem, ale w Jag Panzer nieźle dawał :D
Obrazek
Cort X2
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem, możesz się odwdzięczyć. Kliknij przycisk "Pomógł" :D

FlashGordon
Posty: 426
Rejestracja: 18-01-2014 19:48

05-06-2015 23:25

Podoba mi się w jaki sposób Chris Broderick trzyma gryf gitary. On praktycznie w ogóle go nie obejmuje, jest kolosalna różnica między nim a np Hamettem, czy Hendrixem w tej kwestii.
Yamaha Pacifica 120H
Zoom G5

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”