Awatar użytkownika
Rooster
Posty: 70
Rejestracja: 04-01-2015 12:53

15-05-2015 19:18

Witajcie!
Chyba nadszedł czas wymiany lampy na preampie w moim Marshall Valvetstate VS100. Problem w tym, że nie wiem jaką brać z dostępnych 12xa7/ECC83.
Jeżeli chodzi o firmy to słyszałem o Sovtek dużo pozytywnych opinii, lecz do wyboru jest kilka rodzajów 12ax7: LPS, WA, WB itd. O co chodzi z tymi skrótami? Czy polecilibyście mi jakiś konkretny model 12ax7/ECC83?

Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

17-05-2015 10:21

W tym przypadku wiele się nie zmieni, gdyż albowiem półprzewodnikowy jest preamp tego zacnego wzmaka. We wzmakach lampowych różnice są subtelne po zmianie lamp preampu, tu będzie praktycznie niesłyszalne. Możesz wsadzić long plejty, seryjną zaszufladkowaną wu, od EHX czy Tung Sola - nie istotne- tak czy siak z Saratowa jeśli Made In Russia. Inna sprawa JJ ale jednak nadal ECC83.

Awatar użytkownika
Rooster
Posty: 70
Rejestracja: 04-01-2015 12:53

17-05-2015 12:15

W wzmaku cały czas siedziała Electro Harmonix 12AX7EH, ale w ostatnich miesiącach zaczęło się pojawiać coraz więcej jazgocącej górki, co się stało męczące dla uszu. Wczoraj wyciągnąłem elektronikę na wierzch i wsadziłem drugą lampę, którą dostałem wraz z wzmacniaczem 4 lata temu - JJ Electronic ECC83S. Czy była używana - tego nie wiem. Bawiłem się przez pół dnia grając i zmieniając co chwila lampę na drugą i nie zgodzę się, z twoim stwierdzeniem, bo brzmienie wzmacniacza różniło się, w zależności jaka lampa siedziała.

Na JJ Uciążliwa górka znikła, ale również z nią przyjemne dolne pasmo - stało się jakieś puste, nie wiem jak to opisać, coś jak granie na starych strunach w akustyku? Wzmacniacz zaczął brzmieć z wszędobylskim środkiem, co przy gainie i humbem pod mostkiem fajnie brzmi, ale na czystym kanale straszna zamuła, szczególnie na przetworniku przy gryfie. Wcześniej na EH wzmacniacz grał o wiele ciekawiej, dlatego chcę kupić nową lampę, a z ciekawości jakiejś innej firmy.

Z tego co udało mi się jeszcze zauważyć, to JJ żarzy się mocniej i widocznie w słoneczny dzień, co nie da się zauważyć w EH - coś tam widać tylko po ciemku. W dodatku wzmacniacz na jednej z lamp grał trochę głośniej, ale już nie pamiętam na której to.

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

17-05-2015 16:14


Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”