matig98
Posty: 2
Rejestracja: 18-02-2014 18:59

13-05-2015 19:27

Hej. Od ponad roku jestem posiadaczem wyzej wymienionego wzmaka i jakis czas temu uslyszalem dziwna zmiane w brzmieniu mojego pieca - dzwiek jest cichszy, ma mniej gory, sygnal wydaje sie byc lekko skompresowany. Do tego na kanale lead jest strasznie slaby gain (kiedys korzystalem z metal na 1/2 gainu a teraz gram na extreme na 3/4 gainu i brzmienie dalej mnie nie zadowala). Nie mam zielonego pojecia czym to jest spowodowane. Ktos sie juz spotkal z czyms takim?

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

13-05-2015 20:20

Pierwsze, co masz do sprawdzenia, to czy gałki wszystkie są na swoim miejscu(te w gitarze, te w eq i master)- jeśli korzystasz z kanału solowego, to też się upewnij że tam gałka volume jest zapisana we właściwej pozycji.

Jeśli wszystko w porządku z gałkami i jesteś pewien, że gitara nie jest temu winna ani kabel czy inne pierduśniki typu pedalboard, możesz spróbować przywrócić w piecu ustawienia fabryczne(instrukcja mówi: w momencie uruchamiania wzmacniacza przytrzymaj gałkę solo i lead aż zacznie wszystko mrugać- ciemna stroną przywracania fabrycznych ustawień jest utrata brzmienia ukręconego na kanale solo).
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

matig98
Posty: 2
Rejestracja: 18-02-2014 18:59

13-05-2015 21:12

Z galkami w gitarze i na wzmaku wszystko ok. Sprobowalem przywracania fabrycznych ustawien - wlaczylem piec i przytrzymalem przyciski lead i solo. Po chwili wszystkie diody zaczely mrugac. Niestety, ale nic (nawet ustawienia na kanale solo) nie zmienilo sie. Moze to problem z tranzystorami?

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”