HakunaRunner
Posty: 8
Rejestracja: 22-04-2015 19:22

24-04-2015 20:39

Witam.

Tak jak w temacie. Zależy mi przede wszystkim na brzmieniu i elektronice. Znalazłem kilka gitar, które spełniają moje wymogi, ale nigdzie nie mogę znaleźć porządnych recenzji z próbką dźwięku. Chcę zaznaczyć, że nie zależy mi na litym drewnie ani na konkretnym kształcie pudła, chociaż nie chcę nic super cienkiego, bo obecnie mam Ibanez'a AEG24II i jego kupno to mój największy błąd. Wiem, że część z Was powie, że laminat to tylko namiastka prawdziwej gitary, ale widziałem jeden filmik, na który sprawdzali dźwięk dwóch identycznych gitar (ta sama seria, rozmiar i kształt pudła, a nawet producent) i muszę powiedzieć, że laminat wygrał. Na tę chwilę, najbardziej podoba mi się Dowina JCE999S-LE. Fajny wygląd, porządna elektronika - Fishman Presys i fakt, że ogólnie ludzie bardzo polecają gitary tego producenta. Rzecz w tym, że w Internetach nie ma żadnego filmiku, pokazującego jej dźwięk. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy to dobry wybór? Kolejną moją propozycją będzie Ibanez AEL40SE/RLV. Podobna sytuacja. Ogólnie dobre recenzje, świetny wygląd i dobra, ale nie najlepsza elektronika (bardziej ufam Fishman'owi). Tu jest trochę lepiej, bo można dorwać próbkę dźwięku z dobrego mikrofonu, ale, podobno, brak szklistej powłoki może spowodować szybkie zużycie instrumentu, a ja dosyć dużo jeżdżę z gitarą i wytrzymałość też gra dla mnie dużą rolę. Kolejna fajna propozycja to Martin 000X1AE. Tu znowu klasyczny Martin'owski wygląd, który wręcz uwielbiam, bardzo dobry dźwięk, dobrze brzmiąca elektronika, ale nie za bogata. Niektórzy mówią, że dobre Martiny zaczynają się od budżetu 5000 zł, ale tyle nie mogę przeznaczyć. Czy to prawda? Jestem otwary na propozycje, ale w pierwszej kolejności chciałbym usłuszeć wasze opinie na temat gitar, które wymieniłem. Ostatnia propozycja to Yamaha LL6R L. Tu ciekawy wygląd, konstrukcja z solidnego drewna i bardzo dobry dźwięk. Pasuje mi opcja kupna dobrego akustyka i dokupienie jakiejś porządnej elektroniki. Wtedy budżet mogę zwiększyć do 3000 zł, ale to już maksymalna kwota, jaką mogę wydać, bo chcę jeszcze dokupić do niej kilka rzeczy. Pozdrawiam!

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”