jacinho8
Posty: 45
Rejestracja: 26-12-2013 12:55

05-04-2015 14:17

Jak myślicie? Który okaże się lepszy na scenie i będzie bardziej poręczny w pedalboardzie?
Cena nie gra roli, zależy mi na waszych opiniach w kwestiach strojenia (skuteczności), widoczności ekranika, i wykonaniu. Choć przy tym ostatnim to chyba nie ma problemów z tymi firmami.

Awatar użytkownika
chodnik
Posty: 538
Rejestracja: 07-02-2010 21:54

05-04-2015 16:23

Ja jestem wielkim fanbojem kostek BOSS i w swoim pedalbordzie ma tylko kostki BOSS z dwoma wyjątkami. Jednym z nich jest właśnie PolyTune II. Uznałem, że cena jest porównywalna do TU-3, ale możliwości większe i zrobię wyjątek.
Podstawowa sprawa to taka, że jak przeciągniesz przez wszystkie struny, to PolyTune pokazuje które są nastrojone, a które poprawić. Nie trzeba sprawdzać każdej po kolei. Może to trochę bajer, ale robi wrażenie. Dlatego mówiąc po sobie wybrałbym PolyTune II. Rozmiar jest taki, że powinien spasować w miejsce dla kostki BOSS.
Co do widoczności, to polytine ma na ekranie wyświetlane kreski, a TU-3 diody, ale nie wiem jak bardzo to poprawia widoczność komuś, kto widzi normalnie. W trybie wielu strun jest pokazane 6 poziomych zielonych kresek, albo czerwonych nie na linii jak coś nie stroi.
665 sąsiad diabła

Bluesrockfun
Posty: 8
Rejestracja: 12-04-2015 18:23

12-04-2015 18:27

Ja polecam TC Polytune II. Przerzuciłem się na niego z jakiegos Epiphone Chromatic Tuner jakiś czas temu i różnica była kolosalna.

Szybki czas reakcji, dokładnie pokazuje nawet minimalne odchylenia od normy, czytelny wyświetlacz. Zdecydowanie polecam ;)

Wróć do „Efekty gitarowe”