Awatar użytkownika
Orionus
Posty: 208
Rejestracja: 25-02-2012 13:53

16-02-2015 14:21

Cześć
Otóż zastanawiam się od jakiegoś czasu nad kupnem semi-hollow, w cenie 800-900zł.
Czy w ogóle w tej cenie jest coś w tym rodzaju?
Pudło takiego rodzaju, wiadomo, będzie sprawowało się fajnie przy wyłączonym wzmacniaczu (a takie granie nie jest mi obce).
Poza tym, współtworzę duet z wokalistką. Gramy utwory lekkie, często akustycznie, ale... jak sprawować się będzie wiosło elektryczne typu semi-hollow przy wokalistce? Nie miałem okazji nigdy ogrywać takiego typu gitary i dopiero, gdy osiągnę budżet, o którym napisałem wyżej, pojadę do jakiegoś sklepu muzycznego zorientować się w ogóle, jak takie wiosła zachowują się na wyłączonym wzmacniaczu i przy wokalu.
Gram też jazz, blues, rocka, czasem (choć rzadko) coś mocniejszego.

Czy opłaca się z niecałym tysiakiem (i graniem między innymi delikatnych, akustycznych utworów) pchać w semi-hollow? Jest jakieś używane godne polecenia w ogóle w tej cenie? :)
ObrazekObrazek

wojcik0602
Posty: 24
Rejestracja: 10-02-2010 01:37

21-02-2015 23:48

W tej cenie można znaleźć Epiphone'a Dota. Moim zdaniem fajna gitarka, choć nie wszystkim ona się podoba. Raz widziałem na allegro w tej cenie Ibaneza AS73.

Jeśli chcesz używać tego wiosła jako akustyka, to nie da rady - jest za ciche, być może ciut głośniejsze od gitar solid body. Nawet zwykłe hollow body są raczej ciche. Dopiero te gitary jazzowe z ogromnymi pudłami dają radę grać bez pieca.

Ja bym polecił Ci dozbierać troszkę do Ibaneza, bo semi-hollow to specyficzna konstrukcja i warto wydać na to ciut więcej. Albo kupić akustyka. Półśrodki takie jak używanie semi-hollow bez pieca nie mają sensu.

Awatar użytkownika
Orionus
Posty: 208
Rejestracja: 25-02-2012 13:53

06-03-2015 18:43

Dziękuję za odpowiedz!
Co do pieca - oczywiscie opcja z graniem z wioslem podlaconym tez wchodzi w gre, aczkolwiek domyslqm sie, ze wzmacniacz z pieknym kanalem czystym nie bedzie tani, a do tego dojdzie pewnie cos z efektow. To pewnie bedzie kosztowalo tyle, co gitara. :/
Chyba jak na razie pozostane przy moim Lagu. :)


Dzoekuje raz jeszcze za odpowiedz!
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

28-03-2015 18:52

A może tele thinline?
http://skladmuzyczny.pl/gitara-elektryc ... x-ans.html
Mam tą gitarę tylko z wersją z humbem przy gryfie. Zależy mi właśnie na czystym brzmieniu i sprawdza się świetnie :)
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Wróć do „Jaka gitara elektryczna od 500zł - 1000zł”