Awatar użytkownika
Cornes
Posty: 253
Rejestracja: 03-10-2012 20:11

26-02-2015 16:17

Witam!

Śmieszna sprawa mnie spotkała. Jakiś może rok temu kupiłem kabel Planet Waves. Mniejsza o model, jakiś z "górnej" półki, kabel kierunkowy, wtyki ze szczerego golda, w środki żyły dwie splatane, miedziane, żyć nie umierać. Ostatnio zorientowałem się, że nie działa. Przerywa przy ruszaniu kablem w okolicy dżeka tego od gitary. Z gniazdem w gitarze wszystko dobrze. Szukałem na kablu uszkodzeń mechanicznych. W miejscu ''uszkodzenia'' wewnętrznego kabla znalazłem tylko małe odgniecenie izolacji spowodowane sprytną pierdołą. Ta pierdoła to gumka z takim małym, plastikowym zaczepem, która służyć miała do ''wiązania'' kabla aby utrzymać go w ładzie podczas bezczynności. Ja jako dbający o sprzęt tak zawsze robiłem. To że gumka wcześniej zostawiła ten ''ślad'' przed nastąpieniem awarii to pewniak.
Tutaj rodzą sie pytania do was, może ktoś się z podobnym czymś spotkał.
Czy możliwym jest aby takie ustrojstwo uszkodziło kabel? Guma ta trzymie dość mocno...
Czy jest wg. was sens w wysyłaniu tego kabla na ''dożywotnią'' gwarancję, którą posiada, a która nie uwzględnia uszkodzeń mechanicznych?
Jeżeli kabel posiada gwarancję producenta, to czy musze mieć do niego paragon i pudełko? Nie posiadam już...

Pozdrawiam!
UWAGA!!!
Powyższe informacje pochodzą od Cornes'a i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gitara: Ibanez GRGR121EX (EMG HZ)
Wzmacniacz: Randall RG75 G3
Efekty: Digitech Hardwire TL-2 Metal Distortion (na sprzedaż)



Jeśli ktoś Ci pomógł...
...odwdzięcz się, kliknij "Pomógł" :)

dominont
Posty: 207
Rejestracja: 30-11-2010 22:04

26-02-2015 20:07

Rozumiem ze odkręciłeś kabel? W moim było tak, że zaczął przerywać jak Twój aż przestał grać. Wtedy rozkręciłem kabel (mam namyśli obudowę jakc'ów) i okazało się że kabel lub izolacja po prostu się przerwała/straciła połączenie z samym jackiem. Przylutowałem i do dzisiaj działa.
Schecter Demon & Schecter Synyster Gatets Custom-S -> Maxon OD808 -> Marshall Valvestate 8100 -> Strymon Big Sky -> Marshall 1936

Awatar użytkownika
Cornes
Posty: 253
Rejestracja: 03-10-2012 20:11

26-02-2015 20:30

http://taniestruny.pl/okablowanie-i-wty ... ies-3-05-m

Otwierać nie otwierałem. Ze względu na "gwarancję".
Posiadam dokładnie taki kabel i z tego co widzę po końcówkach są one zgrzewane. Jakieś pomysły jak to otworzyć, żeby później dało się zamknąć?
UWAGA!!!
Powyższe informacje pochodzą od Cornes'a i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gitara: Ibanez GRGR121EX (EMG HZ)
Wzmacniacz: Randall RG75 G3
Efekty: Digitech Hardwire TL-2 Metal Distortion (na sprzedaż)



Jeśli ktoś Ci pomógł...
...odwdzięcz się, kliknij "Pomógł" :)

Awatar użytkownika
LukaszK
Posty: 368
Rejestracja: 10-02-2011 19:20

26-02-2015 20:42

PW mają dożywotnią gwarancje, ja swojego wymieniałem w ciągu 3 lat już 4 razy :P zawsze dają nowy :)
ObrazekObrazek

"Rzekł do mnie ojciec dnia pewnego tak Zostawiam ci też próg Próg, na którym siada nocą blues"

Awatar użytkownika
Cornes
Posty: 253
Rejestracja: 03-10-2012 20:11

26-02-2015 20:43

Tak, ale w przypadku braku paragonu i pudełka?
UWAGA!!!
Powyższe informacje pochodzą od Cornes'a i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gitara: Ibanez GRGR121EX (EMG HZ)
Wzmacniacz: Randall RG75 G3
Efekty: Digitech Hardwire TL-2 Metal Distortion (na sprzedaż)



Jeśli ktoś Ci pomógł...
...odwdzięcz się, kliknij "Pomógł" :)

Awatar użytkownika
siaska88
Posty: 162
Rejestracja: 20-02-2011 20:46

28-02-2015 13:27

Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak napisać maila i się zapytać.
Obrazek Obrazek Epiphone LP Custom

Awatar użytkownika
chodnik
Posty: 538
Rejestracja: 07-02-2010 21:54

28-02-2015 13:49

siaska88 pisze:Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak napisać maila i się zapytać.

Nie pytaj, idź na całość. Jak zapytasz, to powiesz, że nie masz, to mogą cię od razu skreślić. Druga sprawa, to przepis mówi o dowodzie zakupu. Jak kupowałeś przez net, to masz jakieś maile ze sklepu może. Jak płaciłeś kartą, to masz wydruk z konta. Następna rzecz, to ten dowód zakupu dotyczy dochodzenia swojego u sprzedawcy, a z tego co piszesz ty chcesz skorzystać z gwarancji producenta. Jak jest wieczysta, to na to się powołuj. Poza tym pewnie gdzieś na stronie mogą mieć warunki tej gwarancji i będzie napisane kiedy nie dotyczy.

Co ja bym zrobił: wysłałbym maila z zapytaniem jak wysłać i na jaki adres, bo ci się popsuł. Żadnego info, że nie masz papierów. Dostajesz odpowiedź i robisz zgodnie z instrukcją. Jak ci robią problemy, to wtedy atakuj.
665 sąsiad diabła

Awatar użytkownika
Cornes
Posty: 253
Rejestracja: 03-10-2012 20:11

28-02-2015 14:10

Tak chyba zrobię. Dzięki wielkie.
UWAGA!!!
Powyższe informacje pochodzą od Cornes'a i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gitara: Ibanez GRGR121EX (EMG HZ)
Wzmacniacz: Randall RG75 G3
Efekty: Digitech Hardwire TL-2 Metal Distortion (na sprzedaż)



Jeśli ktoś Ci pomógł...
...odwdzięcz się, kliknij "Pomógł" :)

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

05-03-2015 22:28

I mnie też, ale samemu zaradziłem.

http://www.planetwaves.com/pwProductDet ... it_Breaker

Jeśli masz przewód taki jak w linku, lub z takim samymi jackami to naprawa zajmie ci 5 min, z czego dłużej będziesz szukał narzędzi. Potrzebne są płaski śrubokręt i szczypce el, bądź nóż.
Odkręcasz jedną jedyną śrubkę na jacku, wyjmujesz przewód z jacka, odcinasz około 4-5 cm w taki sposób jak zrobiła to wcześniej fabryka. Wkładasz z powrotem tak jak było wcześniej ( przyjrzyj się w środku są ostrza do przewodów), wkręcasz śrubkę i gotowe.

Wróć do „Hyde Park”